24-ті з 50-ти. Чому Чернівці опустились у рейтингу прозорості міст

430 0
Чернівцям треба запроваджувати електронні послуги та прозоріше приймати рішення у сфері землекористування та будівництва.
radiosvoboda.org

radiosvoboda.org

Чернівці опинилися на 24-му місці з 50-ти у рейтингу прозорості міст. Торік місто було на 12-й позиції. Провідний фахівець з е-урядування й відкритих даних міської ради Тетяна Лебухорська пише, чому насправді у Чернівцях не відбувся відкат у прозорості.

Чернівці опустились з 12-ої сходинки на 25-ту не через те, що місто стало менш прозорим, а через те, що інші міста почали ставити прозорість у пріоритет та вживати заходів для її підвищення. Це хороша тенденція в цілому для країни. Загальна динаміка свідчить про зростання показників по багатьох критеріях у містах, що сприяє створенню конкурентного середовища.

Важливо говорити не тільки про рейтинг як цифру, але й про те, що стоїть за цим рейтингом. Якщо заглибитись у методологію дослідження, то побачимо, що в напрямках «Інформаційна політика» та «Участь громадян» Чернівці перебувають на 12-й позиції. За цими показниками розрив між Чернівцями та містами-лідерами не надто великий.

Нам треба працювати над сферою адміністративних послуг, зокрема, запроваджувати електронні послуги, прозоріше приймати рішення у сфері землекористування та будівництва. У цьому контексті подібні рейтинги є дуже важливими, оскільки вони дають розуміння, в якому напрямку треба докласти більше зусиль, як підвищити якість послуг, що надаються громаді.

Ще один аспект – це часовий розрив між моментом проведення дослідження та моментом публікації результатів. Адже рейтинг є констатацією стану на конкретний момент часу. Ось, наприклад, у розділі «Державні закупівлі» оцінюється відображення у режимі реального часу інформації про закупівлі через систему Prozorro. Цей сервіс Чернівецька міська рада запровадила у серпні 2017 року, але отримала 0 балів за цим показником.

Важливо аналізувати кожен розділ, кожен показник рейтингу. До прикладу, відкриємо розділ «Розпорядження майном територіальної громади». На офіційному веб-сайті розміщено інформацію про умови продажу/здачі в оренду, порядок проведення конкурсу, результати проведених конкурсів та інформацію про здане в оренду приміщення. Але місто отримало нулі за всіма перерахованими показниками. Для нас це означає, що інформація розміщена не в тому розділі або не в достатньо доступному вигляді, якщо дослідники не змогли її побачити на порталі.

Ми зараз працюємо над модернізацією офіційного веб-порталу міської ради, тому для нас є важливими подібні рейтинги, адже, так ми черпаємо ідеї, як зробити портал зручнішим, інформативнішим та кориснішим для громади міста.

Прозорість є одним з принципів належного врядування, завдяки якому підвищується ефективність роботи влади та якість послуг, що надаються громаді. Водночас для мене важливими є два моменти. Перший – спосіб оприлюднення інформації. Важливо не просто її оприлюднити, а зробити це у доступному для сприйняття вигляді. Інший важливий момент - прозорість повинна стати частиною екосистеми міської ради, тобто коли вся інформація за замовчуванням буде такою, що підлягає оприлюдненню. Коли і розпорядники, і користувачі інформації  розумітимуть, як і для чого потрібно її оприлюднювати. Коли прозорість буде не тільки декларуватися, а буде досягатися через систему взаємовідносин між владою, громадою та бізнесом. Лише в такому разі можна говорити про прозорий процес управління містом. З іншого боку, відносини не вимірюються рейтингами та індексами, але вони дають справжні результати.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар