Чернівецький їжачок на сувенір. Чому не треба терпіти вандалізм

427 0
Половини стрілочок з їжачками та QR-кодами з туристичного маршруту вже немає.
Молодий Буковинець

Молодий Буковинець

Більше двох років тому в місті з’явився маршрут «Відкрий для себе Чернівці», який об’єднав 21 пам’ятку. Їжачки, зображені на дорогах та тротуарах міста на спеціальній табличці з QR-кодом, номером локації та стрілкою, вказують на історичні будівлі. Журналістка Неллі Вернер пише, чому обурилась, коли захотіла скористатись маршрутом та як провчити вандалів.

Мене зацікавив туристичний маршрут з їжачками вздовж головних історичних пам'яток. Навпроти кожної будівлі, куди вони приводили, на прямокутниках у тротуарі містились QR-коди, за якими відкривалась її історія. Хотіла спробувати такий собі квест.

Проте неочікувано виявилось, що майже половини стрілочок та більшості QR-кодів вже нема. Це був гнів, злість і жаль. Уявила, як шматки білого пластику видирають з тротуару, ставлять у свої серванти, щоб потім колись показати гостям: «Оце, я був в Чернівцях і вкрав «їжачка» на сувенір».

Як це стерпіти?! Чому одні люди щось створюють, а інші – лише присвоюють? Бо мають можливість присвоювати. Дехто вважає подібні речі показником рівня культури у суспільстві. Та вандали є скрізь: я бачила зіпсовані пам'ятники та спаплюжені будівлі у Мюнхені, Антверпені і Парижі. Але системність, з якою це відбувається в нас, лякає. Навіть на цьому прикладі чернівецьких їжачків. І тут головна причина –безкарність. Такі рагулі-гості міста знають, що видовбають вказівку з тротуару, а їм нічого не буде. Лише незначна вірогідність скромного штрафу. Культуру можна виховати. Показати людям, що є добре, а що – погано, за допомогою відповідного покарання. Щоб вони заплатили за те, що зламали.

Нас у Чернівцях вандали не зупинили: добре, що всі вказівки були пронумеровані і зібрані на одному сайті. Відтак ми йшли за номерах по гугл-мапі.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар