Чому не варто запроваджувати соціальний проїзний без електронного квитка

310 0
Наразі нереально проконтролювати, скільки пасажирів пільгових категорій перевіз той чи інший перевізник.
Фото: Громадянська мережа Опора

Фото: Громадянська мережа Опора

З 1 грудня у Чернівцях буде діяти соціальний проїзний. Виконавчий комітет Чернівецької міської ради встановив безоплатний проїзд за спеціальними проїзними квитками для пільгових категорій населення з рівнем доходу менше 125% від законодавчо встановленого прожиткового мінімуму. Радник з питань фінансів Центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Прокопець пише про те, чому не варто запроваджувати соціальний проїзний без чіткого обліку поїздок пільговиків та як таке рішення може призвести до зловживань.  

Перевезення громадським транспортом пільгових категорій населення належить до компетенції органів місцевого самоврядування, які мають самостійно приймати рішення, як його забезпечувати. Проте, той спосіб, у який воно здійснюється в більшості міст України, є досить неефективним. Адже нереально проконтролювати, скільки пасажирів пільгових категорій перевіз той чи інший перевізник. Тут з’являються можливості для зловживання, як з боку перевізників, так і з боку місцевих чиновників. Умовно, чиновник і перевізник розуміють, що по конкретному маршруту в місяць є 1000 пільговиків, але домовляються, що компенсація з бюджету буде на 2500.

Ефективним методом обліку пільговиків, які скористалися громадським транспортом, можуть бути електронні зчитувачі на всі задіянні транспортні засоби перевізника та виготовлення відповідних карток для зчитування інформації про поїздки. Тим більше, що впровадження електронного квитка в громадському транспорті Чернівців вже розпочалось. Щоб зменшити видатки бюджетних коштів до цього процесу можна залучити державні банківські установи, які зможуть об’єднати таки картки зі своїми картковими продуктами (пенсійними, студентськими тощо). Наприклад, у Житомирі безконтактні технології оплати проїзду впроваджували з Приватбанком.

Суть полягає в тому, що терміналом списується вартість поїздки, а пільговим категоріям громадян кошти повертаються за конкретну кількість здійснених поїздок. Таким чином, є чіткий облік перевезень кожної категорії громадян, що робить виділення бюджетних коштів прозорим та ефективним.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста. Чернівці» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар