Демократичністю не страждають. Чому рішення про відставку мера мали прийняти в інший спосіб

599 0
За життя одного покоління чернівчан вдруге влаштовують одну й ту саму схему – зняття мера голосами депутатів.

29 депутатів проголосували за припинення повноважень міського голови Олексія Каспрука. Чому це може знизити довіру до місцевого самоврядування та чому треба було всім йти на перевибори – пише політолог Ігор Буркут.

Монополія – найгірше, що може трапитися з Чернівцями в цій ситуації. Коли не буде боротьби різних сторін та точок зору, а встановиться монополія однієї групи, то місту нічого доброго не світить. Група депутатів, яка формує більшість і одночасно формуватиме виконавчу гілку, матиме змогу «порішати» всі питання, насамперед, земельні.

І ще одне: мера обирало все місто, а депутатів – лише його виборці. Перед ким вони відповідають? Незрозуміло. А якщо не матимуть довіри виборців, то що можуть доброго зробити для міста? Якщо невдовзі стане набагато гірше, ніж було за Каспрука, то його рейтинг тільки зросте.

Читайте також: Мер передає печатку. Що далі

Для того, щоб претендувати на демократичність такого рішення, його ініціатори повинні були провести широку громадську дискусію, в якій всі сторони мали би змогу висловити свої аргументи. А кулуарні рішення особливою демократичністю не страждають.

Нажаль, у Чернівцях довіра до місцевого самоврядування дуже низька. А тут ще за життя одного покоління вдруге влаштовують одну й ту саму схему – зняття мера голосами депутатів. Якби першого разу місто відчуло значне покращення, то довіра до місцевого самоврядування була би зараз вищою.

Правильнішим вирішенням політичної кризи була одночасна відставка мера і розпуск міської ради, а потім призначення дострокових виборів. Але чомусь Верховна Рада цього не зробила.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста. Чернівці» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар