В Італії дизенфікують все, що купили в магазинах. Поради львів'янки з досвіду карантину

12256 0
Потрібно зовсім мало – не панікувати, бо це ще нікого не врятувало.
Фото: www.bbc.com/

Фото: www.bbc.com/

Саме лише перебування вдома на карантині – це дуже важливо, але не достатньо, коли коронавірус підбереться зовсім близько. Є ще чимало нескладних, але важливих дрібниць, які здатні вберегти ваше здоров’я. Про них на основі особистого досвіду пише львів'янка, яка мешкає в Італії, Оксана Лода.

Щойно подивилася новини. Жахливі кадри з іспанських шпиталів і 2700 померлих вражають, вірус щоразу прискорюється, тому вирішила викласти наступне. Писатиму, спираючись на те, що бачу і переживаю тут, в Ломбардії, за 8 км до пекла.

Читайте також: Як працювати вдома в умовах карантину: 10 порад

Щодня першими читаю новини з України, знаю, що карантин, знаю, що моїм друзям вистачає здорового глузду його дотримуватися, знаю, що вже прибули тести для діагностики. Друзі, мусите бути готовими до стрімкого росту інфікованих і хворих у ближчий тиждень. Інкубаційний період коронавірусу – 14 днів, а за іншими твердженнями – усі 21, тож карантин не означатиме миттєвої перемоги. Плюс до всього, зараз, маючи тести, його почнуть нарешті діагностувати. Цифри прогнозувати важко та й не моя це справа, але будьте готовими. Я про інше.

 • Від кожного з вас потрібно зовсім мало – не панікувати, бо це ще нікого не врятувало, сісти по хатах, не приймати гостей, мити руки, дезінфікувати дверні ручки, мобілки, тощо. Біля вхідних дверей варто простелити зволожену дезінфекцією шматину, взуття тримати за порогом чи біля порогу.
 • Верхній одяг, в котрому виходили з дому, італійські медики радять виносити на балкон, на сонце – на 30 хв, якщо сонечка нема – на кілька годин.
 • Якщо мусите ходити на роботу, не користуйтеся громадським транспортом! Всі розуміємо, що тримати безпечну дистанцію в українських маршрутках нереально, і жодна маска не врятує при концентрованій кількості вірусу.
 • Хто займається спортом, обмежте на час карантину фізичні навантаження!
 • У супермаркети йдіть з ґумовими рукавичками і краще уникайте металевих візочків, на металі та зараза живе довше.
 • Маску, шалик, труси, що завгодно, тягніть на писочки, не легковажте! Не боїтеся за себе, побережіть інших. Після смерті касирки, в італійський маркет тупо не впускають без маски, а разові рукавички для покупців – насипом у контейнерах при вході, і вам не дозволять їх проігнорити.
 • Все, принесене з маркету, ми протираємо змоченою у дезинфікуючому засобі шматиною, овочі і фрукти, які можна почистити від шкуринки, чистимо перед вживанням.
 • Делікатно до віруючих. Спасенна фраза «В церкві ще ніхто нічим не заразився», – цього разу не пройде. Якщо Папа Римський вже не тільки меси проводить, але й сповідь дозволив приймати онлайн, то, мабуть, варто прислухатися. Знову ж таки, справжній християнин повинен дбати про ближніх, не забувайте.
 • До загальновідомих симптомів (гарячка, біль у м'язах) італійські медики додають втрату нюху і смаку.
 • За перших проявів тут телефонують сімейним лікарям, котрі, як правило, рекомендують збивати температуру (але не ібупрофеном, на цьому особливо наголошують!), споживати багато теплої чи гарячої рідини і спостерігати перебіг. За появи сухого кашлю чи ускладненого дихання – телефонуйте у «швидку». Допускаю, що в Україні буде свій алгоритм, тому візьміть до уваги лише корисну інформацію.
 • Друзі-волонтери зі Львова, справжні Батяри і Лицарі, нагадали про озонові та кварцві (сині, пам'ятаєте?) лампи, хлопці радилися з медиками усіх рівнів і профілів, тому кажу точно – помічне! Витягайте зі стрихів і підвалів! Тільки правила користування не ігноруйте!

Наостанок трохи про Італію. Північ не встигає ховати померлих, а Південь вимагає м'якшого карантину, посилаючись на незначну кількість випадків. По Неаполю молодики розгулюють компаніями, а Сіцилія тупо заблокувала барки (пароми) зі своїми ж співгромадянами, котрі прибули з Півночі. Навіть сіцилійцям, що спробували повернутися додому, не дозволяють зійти на берег за жодних обставин. Люди скрізь люди.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!