Напівоголені жінки. Що може стати на заваді сексистській рекламі у Чернівцях

347 1
На перший погляд невинні речення порушують морально-етичні норми.

Вчора стало відомо, що один із чернівецьких барів оштрафували за сексистську рекламу. Держпродспоживслужба наклала на порушника штраф у розмірі 1250 гривень. Викладачка кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю.Федьковича Юлія Мельничук пише про те, як позбутись сексистської реклами у Чернівцях.

Реклама з ознаками сексизму в Чернівцях з’явилась не вперше, проте це один з небагатьох випадків, коли порушника покарали, хоча штраф просто мізерний у порівнянні з прибутками, які отримує рекламодавець. Чинне законодавство не дозволяє накладати більші штрафи, а законопроект, який мав стати на заваді сексистським проявам у рекламі, подали до Верховної ради ще у 2015 році, але не розглядають.

Українське суспільство наразі не готове свідомо боротись з такими випадками, більше того, є й ті, кому подобаються рекламні плакати із зображеннями напівоголених жінок. Тому не варто чекати швидкого усвідомлення від людей їхньої особистої ролі у протистоянні сексизму в рекламі.

Зараз одна з чернівецьких радіохвиль активно транслює рекламний ролик, в якому чоловік завзято розповідає своєму другові, що його дружина знайшла фірму, яка безкоштовно вставила пластикове вікно. На перший погляд – невинне речення, проте пауза в ньому натякає на двозначність ситуації. Це один з прикладів, коли, на мій погляд, відповідати за такий шедевр має не лише рекламодавець, а й той, хто цю рекламу розміщує. Адже цілком реально спершу проаналізувати, чи не порушує ролик якісь морально-етичні норми. Якщо ж бізнес не переймається цими нормами, то можливо переконливішим буде той факт, що сексистська реклама не є ефективною, адже люди запам'ятовують модель, а не рекламований продукт.

Цікаво, що прояви сексизму в нас переважно ототожнюються з експлуатацією жіночого образу. Водночас добре впізнаваний нами з реклами образ натренованого засмаглого чоловіка насправді теж є сексизмом, а ще й з білбордів на чернівецьких вулицях дівчина заявляє про зміну обранця, бо в нового більший біцепс. Звісно, що й тут не без наголосу на окремі слова, щоб додати фразі двозначності.

Реакція чернівчан мала би бути основним методом подолання сексизму в рекламі. Законодавчі акти, кодекси, міжнародні акти, розуміння рекламодавців неприйнятності експлуатації певних образів – другорядні речі. Доки ми самі не зрозуміємо, що звикли мислити стереотипами, нав’язаними роками – нічого не зміниться, тому основний шлях вирішення проблеми – змінювати свої погляди й допомогти це зробити іншим.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

 

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
8 Червня, 2018 01:16
анна чудова колонка!
ненавиджу сексистів :)