Рентабельні маршрути та «гармошки». Як вирішують проблему транспорту у Чернівцях

746 1
Чому місто має стати повноцінним гравцем на ринку перевезень, але поки не може.
see-life.biz

see-life.biz

Минулого тижня Антимонопольний комітет заборонив Чернівцям купувати автобуси для тролейбусного управління, бо виділення коштів з бюджету на автобуси є порушенням законодавства у статті «конкуренція». Місто може фінансувати тільки електротранспорт. Чому місту складно залучити нових перевізників та навіщо Чернівцям комунальні автобуси, пише заступник міського голови Володимир Середюк.

Питання громадського транспорту є одним із найболючіших у Чернівцях. Воно стоїть на перетині соціальної та економічної складових, а до того ж, і політичної.

Заробітна плата, вартість дизельного пального та запчастин формують витрати підприємств, від чого в результаті залежать тарифи на перевезення. Сьогодні, коли вартість літра пального в сім разів перевищує вартість проїзду, а собівартість одного кілометра становить понад 11 гривень, цей бізнес вже давно перестав бути цікавим для нових гравців на ринку.

У Чернівцях працює близько 20 перевізників, які обслуговують більше 40 маршрутів та щодня випускають на рейси 200-240 автобусів. Підвищення тарифу, яке прямопропорційно впливає на рівень рентабельності цього бізнесу, підвищує градус напруги в суспільстві, чим вдало користуються деякі політики, які переводять це питання із суто економічної площини в політичну.

Водночас перед органами міської влади стоїть питання про забезпечення пільгових перевезень. Отож, сьогодні будь-який чернівчанин, який має пільгу на проїзд, може з однією пересадкою дістатись з одного кінця міста в інший. Для цього ми впровадили 18 пільгових маршрутів, які обійшлися бюджету міста в 16 мільйонів гривень у 2017 році. Приблизно стільки ж вартує місту перевезення пільгової категорії громадян у комунальному електротранспорті.

Півроку тому внесли зміни до програми, місто мало би закупити вісім нових комунальних автобусів. Однак, Антимонопольний комітет побачив у цьому рішенні порушення конкуренції і заблокував закупівлю. Отже, закупити автотранспорт на комунальне підприємство в найближчий час ми не можемо, відтак місто ще довгий час не зможе стати повноцінним гравцем на ринку автоперевезень.

Що ж стосується якості надання транспортних послуг та зміни перевізника на окремому маршруті, згідно з чинним законодавством, ми маємо можливість лише розірвати договір з перевізником, але визначити нового перевізника можна виключно за конкурсом. Непоодинокими є ситуації, коли перевізник перестає возити людей і з власної ініціативи розриває договір з містом. Для вирішення цієї проблеми ми запропонували виставляти на конкурс лоти, які би поєднували між собою більш рентабельні маршрути з менш рентабельними.

Пріоритетним напрямом міської влади у сфері громадських перевезень наразі є електротранспорт. За останні два роки ми вже закупили 20 вживаних тролейбусів з Європи. Ще шість тролейбусів 4 – 14 tr та 4 – 15 tr, їх називають «гармошками», плануємо отримати цього місяця. Також підписано договір на поставку чотирьох нових тролейбусів вітчизняного виробництва, які вартують місту близько 30 мільйонів гривень.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
14 Березня, 2018 17:31
Руслан Якщо все зрозуміло, то чому не підвищать тариф? Адже підвищення тарифу швидше за все призведе до появи нових перевізників, що відповідно призведе до конкуренції, що відповідно призведе до покращення якості обслуговувавання. А покіщо маємо те, що перевізники відмовляються возити пасажирів за наявним тарифом. І вина в цьому влади міста.