Скасували допороги. Хто тепер понесе відповідальність за роботу підрядників

366 0
Держава має ввести відповідальність за проведення допорогових закупівель та за порушення.

У Чернівцях міська рада скасувала допорогові закупівлі по програмі «Комфортне місто». Якщо раніше тендер були зобов’язані проводити на товари від 30 тисяч, зараз – від 200 тисяч. Відтак замовник сам обирає виконувача, тобто департамент обирає фірму-підрядника, яка буде йому постачати товари на суму до 200 тисяч з бюджету міста. Координатор Центру компетенцій ProZorroро Микола Проданюк пише про те, що відтепер чиновники не зможуть звинувачувати Прозоро у виборі недобросовісного підрядника.

Чиновники міської ради, в тому числі, колишній міський голова Олексій Каспрук, в усіх негараздах стверджували, що не вони обирають підрядників, а Прозоро. Вчора на сесії міської ради депутати переклали всю відповідальність на чиновників за те, з ким департаменти та управління підписуватимуть договори, і за результати роботи підрядників.
Можливо, стане краще в плані персональної відповідальності. 

В Україні проведено понад 1,8 мільйонів допорогових закупівель, які  на суму більше 342 мільярдів гривень. Економія склала 17,3 мільярдів гривень, тобто, приблизно 5%. У Чернівцях за 2017-2018 роки провели допорогових закупівель на 500 мільйонів гривень, економія склала 14,3 мільйонів, тобто, майже 3%.

Найбільший замовник у місті і найбільший замовник в програмі «Комфортне місто» –департамент ЖКГ (і ті, хто йому підпорядковуються). Цей департамент провів більше тисячі закупівель на суму 346,3 мільйонів, з економією 6 мільйонів, що складає 1,7%.

Для порівняння, управління освіти провело 976 закупівель на суму понад 50 мільйонів, з економією 4,6 мільйонів (8,32%).  Управління охорони здоров’я провело понад 500 закупівель на суму 46,3 мільйонів, з економією 2,45 мільйонів гривень (5,3%). Виконком 217 – процедур на суму 13,6 мільйонів з економією 0,94 мільйонів (6,9%).  Це найбільші замовники міста. Коли у практично у всіх економія складає понад 5%, у ДЖКГ всього 1,7%. ДЖКГ не несе відповідальності за вибір своїх підрядників, за результати їх діяльності, і стверджує, що нібито Прозоро їх обрало.

Я не проти допорогових закупівель. І з нетерпінням чекаю, коли держава введе персональну відповідальність за їх проведення та за порушення. А місто цю відповідальність понесе.

Довідка:

Для звичайних замовників встановлено: якщо вартість товарів становить понад 200 тис. грн, робіт — 1,5 млн грн, то вони мають здійснювати свої закупівлі з використанням електронної системи. Усі закупівлі, у яких вартість нижче таких сум, вважають допорогами. Однак проводити саме допорогові електронні закупівлі — право замовника, але не обов’язок. Нині замовники за власним бажанням або за рішенням вищого органу можуть здійснювати допорогові закупівлі в Прозоро. 

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста. Чернівці» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар