Страхування краще за «порішати». Чому має навчити пожежа на Калинівському ринку

917 0
Страхові кампанії надають послуги тільки за умови, що підприємець забезпечує елементарну техніку безпеки.

Збитки приватного бізнесу може і має покривати страхування. Українцям властиво замислюватись про наслідки вже після того, як щось трапиться. Наочним прикладом є ситуація, яка склалась навколо відшкодування збитків від пожежі на Калинівському ринку. Про те, чому підприємці не поспішають страхувати товар та коли з’явиться ринок страхування в Україні, пише страховий агент Василь Ткачук.

В Україні фактично відсутня культура страхування як така. Прийнято вважати, що це марне витрачання грошей, мовляв, якщо і трапиться нещасний випадок, страхова компанія не здійснить виплати. Та й мислити превентивно ми ще не вміємо. 

Яскравий приклад – пожежа на Калинівському ринку. Декілька років тому підприємці вже зазнали збитків від повені, але нічому не навчились. Думаю, проблема полягає не тільки у тому, що підприємці не бажають витрачати кошти на страхування, але й в тому, що вони приховують свої реальні статки. Вочевидь, побоюються, що податкова може отримати інформацію від страхових кампаній. Тут варто зазначити, що страхова компанія не оприлюднює інформацію своїх клієнтів. Виключенням може бути тільки кримінальне провадження. Я знаю, що страхові компанії пропонували свій продукт підприємцям Калинівського ринку, але безрезультатно.

Оцінити страховий розмір майна у магазині не так просто. Вираховується приблизно 0,15% від суми майна. Але є важливий нюанс: підприємці повинні мати офіційний документ на товар, щоб отримати відшкодування збитків у разі страхового випадку. Звідки ж підприємець візьме такий документ, якщо ввозить товар нелегально?

Наразі маємо ситуацію, коли тільки 5% українців мають страхування. Переважно це ті, хто бував за кордоном і бачив, як це працює там.

Якщо ж повернусь до ситуації на Калинівському ринку, зазначу, що перш ніж взяти

об’єкт на страхування, кампанія переконується в тому, що підприємець забезпечує елементарну пожежну безпеку. Виникає також питання щодо того, як контейнери увели в експлуатацію, якщо не у всіх були вогнегасники. Але хіба це проблема, якщо можна «порішати» за менші кошти, аніж зробити страхування?

Якби 70% підприємців працювали легально, в Україні би сформувався ринок страхування, навіть за умови, що не всі страхують майно і товар. Закордоном страхування є нормою, а не виключенням. У нас – навпаки.

 

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар