Світловідбивач як факт присутності. Чому для безпеки недостатньо хороших доріг

374 0
Чим українська безпека відрізняється від норвезької і при чому тут світловідбивачі.

Швидкість реакції водія становить 1-2 секунди. Якщо автомобіль їде зі швидкістю 80 км/год, він долає 22 метри за одну секунду і 44 метри за дві. На відстані 44 метрів, навіть за хороших погодних умов, водій не побачить пішохода та не встигне його об'їхати. За умови, що на ньому немає світловідбивача. Координаторка проектів БАРР Жанна Олійник пише про те, чому чернівчанам варто перейняти скандинавський досвід і приділяти більше уваги власній безпеці, аніж вибору одягу перед виходом на вулицю.

Якщо увечері мені треба піти в супермаркет, я зручно взуюся, захоплю улюблену сумку та не забуду про гроші. І, швидше за все, не подумаю про те, як убезпечити себе вночі від ДТП. Вам це знайомо? Тобто щодня ми приділяємо більше уваги вибору взуття, аніж власній безпеці. Хіба не парадоксально?

Зовсім інший підхід у жителів Норвегії. Тут право перейти дорогу забезпечується наявністю пішохідного переходу. А перейти дорогу безпечно – це вже особистий інтерес, що забезпечується можливістю донести до інших учасників дорожнього руху сам факт своєї присутності у громадському просторі.

Двома важливими факторами для людини, яка перебуває за кермом, є відстань, з якої видно іншого учасника дорожнього руху, і швидкість реакції мозку та тіла. І ось, що про це відомо скандинавцям. Використовуючи фари дальнього освітлення, водій може побачити людину на відстані 200-600 метрів, залежно від кольору її одягу, а світловідбивач – на відстані 700 метрів. Якщо увімкнені фари ближнього освітлення, а на зустріч їде інший автомобіль, пішохода можна побачити лише на відстані 40-50 метрів, а відбивач – 100-200 метрів. За поганих погодних умов зона видимості становить не більше 20 метрів. Це результати дослідження, яке проводили у Швеції, з водіями з ідеальним зором на автомобілях у хорошому стані.

Швидкість реакції водія становить 1-2 секунди. Якщо автомобіль їде зі швидкістю 80 км/год, він долає 22 метри за одну секунду і 44 метри – за дві. На відстані 44 метрів, навіть за хороших погодних умов, водій не побачить пішохода та не встигне його об'їхати. За умови, що на ньому немає світловідбивача.

Чого скандинавці не знають, так це того, що чернівецькі дороги відрізняються за якістю від їхніх. У такому випадку використання світловідбивачів видається ще раціональнішим.

Звичайно, вікінги не носили світловідбивачів. Розмови про використання особливого одягу та елементів особистої безпеки на дорогах розпочалися у 1950-х роках у США, проте втілення цих ідей у життя відбулося саме у Скандинавських країнах, де тривалі періоди темряви у поєднанні з різкими погодними умовами створюють серйозні загрози для учасників дорожнього руху. На початку 1960-х років за фінансової підтримки компанії Philips Ltd усі першокласники Фінляндії отримали світловідбивачі першого покоління.

Фінський рух за безпеку підтримала Швеція, а уряд Норвегії активно долучився за декілька десятиліть. У норвезькому місті Будьо в часи січневої темряви я жодного разу не бачила пішохода чи велосипедиста без світловідбивача. Світловідбивні елементи наліплюють на штани, куртки, безрукавки, шапки, дитячі коляски, використовують для рюкзаків чи сумок. Найцікавіше виглядають діти, котрі ходять в дитячий садочок, оскільки для них обов’язковим є носіння не тільки світловідбивачів, а й світловідбивних жилетів.

Знайти світловідбивачі можна на прилавках багатьох магазинів або в інтернет-магазинах. Є місця, де їх можна отримати безкоштовно. Крім того, представники бізнесу виготовляють їх у якості брендованої продукції та безкоштовно поширюють. До прикладу, компанія-перевізник 177Nordland, чиї автобуси обслуговують Будьо, пропонує світловідбивний жорсткий браслет всім, хто купує проїзний на автобусній станції.

Хоча статистика показує, що у Норвегії світловідбивачами не користується більша частина дорослого населення, соціологічні опитування демонструють, що близько 89% завжди або дуже часто перевіряють, чи взяли світловідбивачі їхні діти.

То що заважає чернівчанам дбати про свою безпеку? Погані дороги?

 

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

 Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар