Тактика заслона. Чому депутати не мають приводити чернівчан на сесії міської ради

318 0
Потрібно змінювати виборчу систему, щоб у сесійних залах вирішувались стратегічні питання.

У чернівецькій міській раді склалась традиція приводити чернівчан на сесію, щоб з голосу прийняти те чи інше рішення, внести зміни до цільових програм розвитку або критикувати опонентів. Депутат ЧМР Юрій Бурега пише про те, чому питання, які вирішуються в сесійній залі, мають бути значно ширшими за інтереси декількох людей та вагомішими за ремонт одного міжбудинкового проїзду.

Депутат є посередником між людьми і виконавчою владою. Тобто, владою представницькою. Він представляє інтереси, досліджує проблеми та шукає шляхи їхнього вирішення. Водночас є депутати, які приводять на сесії людей, як мати веде дитину за руку в садочок. Людина, яку приводять на сесію, вже делегувала своє право представляти її інтереси депутату та раді. Відтак це нівелює систему представництва. Пріоритетними мають бути питання загальноміського значення, стратегічні. Це питання значно ширші за інтереси декількох людей та вагоміші за ремонт одного міжбудинкового проїзду.

У військовій тактиці є поняття заслона. Коли командир ставить у заслон декількох людей або певний підрозділ для того, щоб зберегти більшість. А що таке демократія? Меншість підкоряється більшості, але думка меншості також враховується. Керівник мусить приймати рішення, яке зробить життя більшості комфортним. Депутат, який представляє інтереси певного округу, має пам'ятати про інтереси більшості.

Те, що депутати приводять людей у сесійну залу, нівелює стратегічні питання розвитку, програмні питання. Адже не можна приймати програму розвитку всього міста під тиском декількох людей.

Є проблема і у виборчій системі: коли депутат балотується від певного округу, то він зацікавлений задовольняти саме їхні інтереси, щоб і наступного разу пройти від цього ж округа. Мінімальне, що має зробити депутат за таких умов: працювати на окрузі, вивчати питання на комісіях та голосувати на сесіях, а не приводити людей, а потім виносити питання з голосу. Якщо ж мислити амбітніше, то потрібно змінювати виборчу систему, щоб у сесійних залах вирішувались стратегічні питання, знову ж таки, значно ширші за інтереси декількох людей та вагоміші за ремонт одного міжбудинкового проїзду.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста. Чернівці» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар