«У тебе два тижні, щоб з’їхати». Чому у Чернівцях важко орендувати квартиру

1670 0
У Чернівцях немає платформи для пошуку квартири без посередників, а з посередниками оренда є дорогим задоволенням.
golbis.com

golbis.com

У Чернівцях, де за даними Державної служби статистики, одна із найнижчих зарплат в Україні, плата за оренду квартири є вищою у порівнянні з іншими містами Західної України. Знайти квартиру без посередників є неабияким викликом, а через брак конкуренції їхні послуги вартують ту саму суму, що і перший місяць оренди і ніколи не менше. Журналістка Іванна Аннин пише про власний досвід пошуку квартири у Чернівцях.

Нещодавно зловила себе на думці, що живу на своїй орендованій квартирі вже рік – маленьке свято. Так довго у Чернівцях втриматися на орендованій квартирі є неабияким везінням, знаю з власного досвіду – мінімум двічі на рік змушена шукати нове житло через часту зміну настроїв та планів орендодавців.

Уже за тиждень лунає телефонний дзвінок від власниці квартири. Піднімаю слухавку, говоримо про те, що необхідно зробити ремонт, адже квартира у центрі міста, старий фонд, трохи тече дах та й сирість у кімнатах. А потім, так, між іншим, вона трохи стишеним голосом каже: «Знаєш, тобі треба з’їхати, ми продаємо житло. Але ми тебе не торопимо, маєш два тижні». Окрім всіх емоцій, які я пережила за ті декілька хвилин, я подумала, що усе у цьому житті циклічне – трохи більше року трапилась ідентична ситуація.

Тільки тоді квартиру не продавали. Принаймні, так мені сказали. Попередня власниця житла лише декілька разів наголосила, що тепер тут житиме її племінник, бо у нього сімейні проблеми. А родина – то святе, мусила з’їхати.  І теж дала мені час – цілих два тижні. Водночас в обох випадках такі неочікувані переїзди заставали мене зненацька саме у пік зимових холодів. Звісно, власниці квартир не мають хвилюватися за тих, хто декілька місяців чи рік живе у них. Знаю.

Все ж, як у Чернівцях знайти гідне житло та бути впевненою у тому, що завтра тобі не скажуть, що час з’їжджати? Усі ріелтори, з якими мені доводилося мати справу, при всій повазі до них, хочуть якомога швидше здати ту чи іншу квартиру, незалежно від того, наскільки хороші там умови для проживання. Водночас обіцяють, що жити саме тут вам буде добре і спокійно. Навіть, якщо це не так.

Якщо ж шукати житло без посередників, то ніде немає гарантії, що на вашому шляху не трапляться шахраї. Вони спершу видають чужі домівки за свої, потім кажуть, що не в місті, просять аванс за квартиру і зникають, які всі їхні контакти та ваші гроші, якщо ви все ж повірили їм.

До того ж, знайти квартиру без ріелтора у Чернівцях доволі складно. Через те, що місто невелике, посередники і служби нерухомості пов’язані між собою та передають один одному як контакти власників квартир, так і контакти потенційних орендарів. А через брак конкуренції їхні послуги вартують ту саму суму, що і перший місяць оренди і ніколи не менше.

У Чернівцях, де за даними Державної служби статистики, одна із найнижчих зарплат в Україні (середньостатистична зарплатня 6 360 гривень), плата за оренду забирає чи не половину щомісячних доходів.

За статистикою, однокімнатну квартиру у Чернівцях орендують за три-чотири тисячі гривень, на окраїні міста вартість місячного проживання складає близько трьох тисяч. Двокімнатну квартиру у центрі міста можна винайняти за чотири-п’ять тисяч гривень. Є трохи дешевші варіанти, але треба бути готовою до того, що там потрібно провести хоча би косметичний ремонт, бо житло здають «за такі смішні гроші».  Ну і на такій квартирі буде мінімум особистого простору, бо знову ж таки, за ці кошти, найвірогідніше, на вас чекають прохідні кімнати.

Коли ж вам хочеться трохи більше комфорту у двокімнатній квартирі, то доведеться щомісяця платити від п’яти до семи тисяч гривень. Там уже не буде прохідних кімнат, а буде євроремонт та, як кажуть посередники, «усі удобства».

Отож, залишається тільки заплатити місячну вартість житла ріелтору, дати гроші за перший та останній місяць проживання у квартирі хазяйці чи хазяїну житла, і все – можна жити щасливо, тільки уже без коштів на продукти та комунальні послуги.

 

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар