«У тебе попереду пригода». Як я готую сина до того, що його садочок піде на канікули

394 0
Чому цілорічна робота дитячих садочків є критичною.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

26 чернівецьких садочків призупиняють діяльність, щоб підготуватись до нового навчального року. На цей час батьки можуть віддати дитину до іншого садочка. Чому це не зручно ні для дитини, ні для батьків – пише комунікаційна менеджерка БАРР та мама Анна Ноголь. 

Як би ви охарактеризували життя працюючої матері в Чернівцях? Я би назвала його бігом з перешкодами. Зараз у соціальних мережах, на ринках, біля під’їздів можна почути емоційні розмови батьків про те, що садочок, до якого ходить їхня дитина, закривається на місяць, а їм щодня треба бути на роботі.

Я почула цю новину від виховательки сина ще декілька місяців тому. Вона сказала, що є можливість перевести його на цей час в інший садочок. На дошку оголошень вивісили список з прізвищами діток нашої групи, де батько чи мати мали розписатися та підтвердити необхідність перевести дитину до іншого садочку на цей період. 

Чи зручно це? Ні.

Ми обрали садочок поруч з офісом, де я працюю. Для мене – це зручно, але чи зручно моєму синові? Ми готуємо його: «Синку, в тебе попереду така пригода…Ти скоро підеш в інший садочок, познайомишся з новими дітками, це так цікаво». Тільки не кажу йому, щоб особливо не звикав, бо потім повернеться до попереднього.

Читайте також: Чому чернівецькі садочки йдуть на канікули. Перелік

Я усвідомлюю, що для чотирирічної дитини – це потенційний стрес. Згадую себе, коли в 10 класі змінила школу та намагалась знайти своє місце в новому колективі. А тепер уявімо, наскільки нелегко адаптуватися моєму синові.  

Чи турбує мене ця ситуація? Звісно. Зараз у нас все налагоджено, дитина зранку прокидається і з задоволенням прямує в садок – він уже звик до виховательки і няні, а вони розуміють його. Звісно, бувають і розчарування, і поганий настрій, але загалом все розмірено.

Я свідомо віддаю свого сина до іншого садочка, як і кожна працююча мама, яка біжить з перешкодами. Я не впевнена , що там не тиснутимуть на нього, якщо йому важко буде звикнути, бо «він ж хлопчик, а хлопчики не плачуть», що зрозуміють його настрій.

Я можу почути низку аргументів, що треба закривати садочки, щоб підготуватись до нового року, і що нам надали альтернативу – піти в інший. Та без перебільшень, це незручно для маленької дитини, життя якої я зобов’язалася зробити максимально комфортним, а також для мене, як для менеджерки, яка має завантажений графік.

Якби я жила у Швеції, я могла би піти в гідно оплачуваний декрет і чергуватись з чоловіком. Наші плани не формували би інституції, які функціонують за рахунок наших податків, відповідно до своїх організаційних інтересів. Натомість зараз доводиться підлаштовуватись під інституції нам.

Потреба у цілорічній роботі садочків, хоча би однієї чергової групи, є критичною. Поки ж, ті, хто біжить з перешкодами, мусять бігти ще швидше.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар