В Європі їх замуровують. Чому нам не потрібні надземні і підземні переходи

2395 0
Чому такі переходи не вирішать проблеми з аварійністю та перевантаженням доріг.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

У Чернівцях часто висувають пропозиції щодо облаштування підземних чи надземних пішохідних переходів. А останнім часом ще й активно реєструють петиції, адже підземні переходи «знизять інтенсивність руху автомобілів», також без них одна з найбільших вулиць міста є «аварійно небезпечною». Координатор напряму «Безпечні вулиці» ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» Богдан Старик пише, чому такі переходи не вирішать проблеми з аварійністю та перевантаженням доріг, та чому вони взагалі не потрібні. 

Пропозиції облаштувати надземні і підземні переходи просувають і водії автівок, і пішоходи. Мотивація цих двох груп населення абсолютно різна. Перші хочуть заховати людей під землю для швидкого пересування містом, хоча не дуже зрозуміло, яким чином це має відбуватися, якщо дотримуватися усіх правил дорожнього руху, в тому числі, обмеження швидкості в населених пунктах. Друга група хоче цього, аби уберегти своє життя від перших. Отакий парадокс.

Водії вважають, що такі переходи є панацеєю від заторів у місті, але, на жаль, це не так. Вилучення пішохідної секції зі світлофора дасть водіям якихось 10-15 секунд, але не зменшить кількість автомобілів у місті.

Чому я проти облаштування будь-яких багаторівневих розв’язок і переходів в місті?

Через маломобільність. Давайте подумаємо про це. Мобільність людини — це можливість вільно і швидко пересуватися містом. Відповідно, маломобільність — це коли людина має певні труднощі з пересуванням містом. Тобто, коли я приїжджаю в місто з валізою, я автоматично стаю маломобільним, бо мені важко так пересуватися. Коли жінка чи дівчина гуляє містом на підборах — вона теж маломобільна, бо пересуватися розбитими тротуарами, нерівною бруківкою і потенційними сходами в підземному переході їй буде катастрофічно незручно. Коли хтось має поранену або зламану ногу і пересувається містом за допомогою милиць або тростини — це теж маломобільна людина. Отже, до цієї, як багато хто вважає, незначної групи, належить близько 40% населення усіх міст на планеті, бо це не тільки люди з інвалідністю (близько 50 тисяч в Чернівецькій області) чи батьки з дитячими візочками, а й ми з вами в певний момент протягом дня. Ви ж носите інколи важкий пакет з магазину, який обмежує рухи?

Звісно, можна сказати, що такі питання вирішуються ліфтами. Але давайте не забувати, в яких реаліях ми живемо. Невже хтось з вас повірить, що в публічному місці справді буде працювати ліфт?

Часом чую думку, що підземні переходи — прекрасне місце для ведення малого бізнесу. Та чи рентабельним буде бізнес, якщо ним не зможе і не захоче скористатися трохи менше половини населення?

Іншим недоліком підземних переходів є підвищена криміногенність. Про це говорю не тільки я, а й статистика. Злочинам в переходах сприяє обмежена видимість, можливість раптового нападу, а також той фактор, що в переході ніхто не почує ваших прохань про допомогу. Камери відеонагляду не є панацеєю. Між підземним переходом та наземним (не плутати з надземним) пізно ввечері ви швидше за все оберете другий.

Окей, а тепер пригадаємо про таку проблему, як підтоплення. Ви скажете, що якісне водовідведення вирішить це питання, але це не так. З кожним роком клімат змінюється, і невідомо, якою буде кількість опадів за декілька років. Не забуваймо про критичні зливи, коли за короткий проміжок часу (1-2 години) випадає місячна норма опадів. Яка би не була хороша зливова мережа, вона не зможе впоратися з таким навантаженням. Думаю, вам не треба показувати фото з затоплених підземних переходів Києва, Львова та інших міст. Ви запитаєте, чому я не згадав в переліку європейські столиці і провінційні міста? Відповідь елементарна — вони їх не будуть, а закопують, замуровують і зрізають.

При побудові/реконструкції/ремонті вулиць там керуються транспортною пірамідою, на вершині якої є пішохід, а не автомобіль. Європейці не будуть закопувати людей під землю чи заганяти їх на висоту другого поверху для того, щоб задовольнити інтереси автомобілістів. Так, в Європі інколи можна зустріти дуже гарні і дороговартісні проекти надземних пішохідних та/або велосипедних переходів, але їх є одиниці і вони облаштовані ліфтами і пандусами з урахуванням інтересів усіх людей.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста. Чернівці» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар