Ви не господар свого будинку? Як реформа ЖКГ зобов’яже ним стати

469 0
Чому слід визначитися із формою управління, поки є можливість зробити це самостійно.
Фото: Чернівецький промінь

Фото: Чернівецький промінь

Більшість власників багатоквартирних будинків у Чернівцях все ще не провели збори співвласників та не визначилися із формою управління. Цього вимагає реформа ЖКГ. Основне – перекласти відповідальність за майно на його господарів. Чому варто визначитись якнайшвидше, навіщо місту більше управителів та чому від цього залежить якість послуг, які отримають мешканці – пише експертка ГО «Квадрівіум», спікерка проекту «Будь господарем свого будинку» Інна Кубай.

«May you live in interesting times» – гасло, яке супроводжує реформи в України. Реформи повільно, зі значними диспропорціями просуваються в регіонах України. Не оминули вони і сферу житлово-комунального господарства. Ще у червні 2015 року вступив в дію ЗУ «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», однак досі не запрацював у повній мірі через відсутність типового договору, який мав розробити та затвердити Кабінет Міністрів України. Ще одним нормативно-правовим документом, що лежить в основі реформування ЖКП є ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».

Читайте також: ОСББ на острові. Чому мешканцям у Чернівцях (не)вигідно об'єднуватись

Яких змін чекати чернівчанам, мешканцям та власникам квартир у багатоквартирних будинків після вступу в дію вищезазначених законів? Яких прав та зобов’язань набувають співвласники?

У відповідь на наш інформаційний запит до міського голови представники департаменту ЖКГ проінформували, що у Чернівцях є 3631 багатоквартирних будинків. Згідно з інформацією чернівецького департаменту ЖКГ, 348 будинків утримують 321 ОСББ.

Більшість власників багатоквартирних будинків все ще не провели зборів співвласників та не визначилися із формою управління. А це слід зробити, поки є можливість обирати самостійно.

Отже, як вищезгадані закони змінюють життя чернівчан? Якщо коротко, то принципово новим є наступне:
1. Співвласники мають право і обов’язок управляти своїм будинком та повинні обрати одну з форм управління:

– створити ОСББ (юридична особа);
– без створення ОСББ через збори співвласників самостійно обрати управителя будинку і укласти з ним договір;
– звернутися до місцевої влади (виконкому) з проханням призначити їм управителя.

2. Співвласники повинні обрати форму договірних відносин з надавачами комунальних послуг, що може впливати на якість і вартість послуги;

3. У будь-якому випадку мешканці зобов’язані провести збори співвласників.

Стан житлово-комунальної сфери в Україні не критикував хіба лінивий. Проблеми, що накопичувалися роками, зокрема, застарілі господарські комунікації, неякісне надання ЖРЕПами послуг, особливо стали відчутними, як тільки зросли комунальні платежі. Мешканці почали ставити логічні питання: якщо я плачу стільки коштів за комуналку, чому батареї у моїй квартирі холодні, сміття не вивозиться, сходові клітки ремонтувалися ще «за Брєжнєва», а прибудинкові території є місцем, де заводять свійських тварин?  Особливо часто такі відчуття виникали в людей, які бували за кордоном.

Вам буде цікаво: Як співвласники багатоквартирних будинків об'єднуються в Чернівцях

Законодавчі нововведення саме мають на меті вирішити комплекс питань, які були у відомстві державних або комунальних структур. Та головна мета – перекласти відповідальність за майно на його господарів.  

Реформа сприятиме також підприємництву, оскільки велика кількість будинків, готових обирати самостійно управителів, створить попит на їх послуги. А їх на даний момент (згідно інформації ДЖКГ чернівецької міської ради) не так уже й багато. На даний момент управління багатоквартирними будинками Чернівцях здійснюють наступні управителі: ПП «Санітарія», ПП «Ремжитлосервіс», ПП «Будинко-управляюча компанія № 18», ПП «Регіон-Центр», ТОВ «ТД Укрвторресурс», ПП «Житлосервіс».

На даний час триває третій етап конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду міста Чернівців, з 22 червня по 23 липня здійснюватиметься прийом конкурсних пропозицій на четвертий етап конкурсу, а з 13 липня по 13 серпня заплановано прийом конкурсних пропозицій на останній п’ятий етап конкурсу. Конкуренція  на ринку управління змусить управителів конкурувати якістю послуг і їх вартістю, що безумовно є важливим для створення нових робочих місць в місті та для чернівчан, які бажають стати повноцінними господарями своїх будинків.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста. Чернівці» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар