Як повернутися з відпустки на роботу і зберегти нерви

2011 0
Дослідження показують, що найчастіше працівники пишуть заяву на звільнення одразу після відпустки.
ілюстративне фото: km.dsp.gov.ua

ілюстративне фото: km.dsp.gov.ua

Після відпустки відразу досить складно повернутися в нормальний робочий графік, наздогнати пропущене та звикнути прокидатися раніше. Як вийти на роботу після відпочинку без стресу для організму, радить психологиня і психотерапевтка Оксана Медвідь.

Дивимось на календар — літо промайнуло, а з ним і сезон відпусток. Ми тільки звикли, що нічого не потрібно планувати, не треба нікуди бігти, ні з ким домовлятися, а вже потрібно знову адаптуватися до роботи. Різка зміна дії — у будь-якому разі стрес для організму. У відпустці ми маємо більш вільний графік, прокидаємось, коли хочемо, робимо, що хочемо, натомість робота має свої правила та рамки, за які не завжди можна виходити.

Перше, що скажу: не рекомендується брати відпустку більш, ніж на місяць, бо рівень стресу підвищується в рази. Після такої затяжної відпустки працівники відчувають одразу сильну втому, незадоволення, поганий настрій. Буває й гірше — погіршується стан здоров’я, зокрема проявляються психосоматичні захворювання — біль у шлунку, часті головні болі, серцево-судинні захворювання, біль у суглобах і тощо. Дослідження показують, що найчастіше працівники пишуть заяву на звільнення одразу після відпустки. Але чи шкодують про це потім — уже інше питання.

Читайте також: Не згоріти на роботі. Чому потрібно відпочивати і як це робити правильно

Аби уникнути цих негативних наслідків відпочинку, спробуємо напрацювати алгоритм, як вийти на роботу так, щоб наш організм не відчував стрес:

  1. Не виходьте з літака одразу на роботу. Розрахуйте відпустку таким чином, щоб повернутися додому за декілька днів до виходу на роботу. Добре відіспіться, підготуйте свій організм прокидатися трішки раніше — ближче до того часу, коли ви  прокидаєтеся в робочі дні.
  2. Якщо добре відпочили і дуже любите свою роботу, то вам здасться, що зможете виконати на 100 завдань більше, ніж раніше. Не треба цього робити — зміна темпу негативно на вас вплине. Якщо виконуєте 10 завдань упродовж дня, то розрахуйте їх на перший тиждень після відпустки і з кожним днем збільшуйте темп та навантаження.
  3. Не хапайтесь відразу за найскладніші завдання чи проєкти. Входьте поступово в ритм — розпочинайте робочий тиждень з легших справ.
  4. Пам’ятайте, що відпочивати потрібно не лише під час відпустки. Аби було легше почати робочий тиждень, організовуйте для себе походи в кіно, музеї, галереї, ресторан, парк чи інші атракції.
  5. Коли багато пропускаєш, то хочеш наздогнати — усе швидко прочитати, увійти в курс справ, накопичити втрачений час і затриматись на роботі довше або й навіть прийти у вихідний. Не варто цього робити. Більше того: якщо є така можливість і начальник дозволяє, то перші кілька днів попрацюйте по декілька годин, поступово збільшуючи термін. Не пересиджуйте — ще напрацюєтесь.
  6. Займайтеся самонавіюванням. Після відпустки життя є, вона ще буде, а відпочивати можна і в будні. Головне — вміти знаходити для себе ресурси і не вважати, що робота — це рутина. Це частина нашого життя, у якій ми розвиваємось як особистості та отримуємо новий життєвий досвід.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!