Жінок-керівниць у великому бізнесі менше, ніж чоловіків з ім’ям Джон

1962 0
Не потрібно ставити собі обмежень — їх і так є забагато.
ілюстрація: union-news.co.uk

ілюстрація: union-news.co.uk

У світі жінкам найважче «пробитися» в політиці та бізнесі, проте часом жінки самі собі ставлять завчасно обмеження, які заважають досягти успіху, каже декан-засновниця і голова наглядової ради Львівської бізнес-школи, проректорка з науково-педагогічної роботи УКУ Софія Опацька.

Коли ми говоримо про рівність чи нерівність чоловіків і жінок, важливо користуватись не лише своїм досвідом та інтуїтивними відчуттями, а також даними. Дослідження Світового економічного форуму (WEF) для цього визначили чотири індикатори — економічна участь та можливості, політична участь, рівень освіти, здоров’я. І найбільші розриви є по перших двох.

За даними статистики участі жінок у радах директорів та перебування на перших позиціях у великих корпораціях, чоловіків з іменем Джон більше, аніж жінок, які очолюють великі бізнеси (S&P 1500). Звіт The State of the Gender Pay Gap 2019 року свідчить про те, що у чоловіків та жінок розрив у можливостях зростає із ростом по кар’єрній драбині. Тобто на старті кар’єри умови для чоловіків і жінок є більш-менш рівними, проте чим вищою є управлінська позиція, тим складніше стає жінкам, а їхня присутність там зменшується. Це світові тенденції. В Україні ж можливості чоловіків в економічній сфері на 30% кращі, ніж у жінок.

Читайте також: Нерівна оплата праці для чоловіків та жінок — це архаїзм

Найважче, згідно з дослідженнями Світового економічного форуму (WEF), жінкам зараз у політиці. Жінки зараз очолюють лише 17 країн світу і лише 18% міністерств. Лише 24% жінок є в парламентах. В Україні політична участь є також величезним викликом — ми на 105 місці з 149 країн, що беруть участь в  дослідженні WEF. Свого часу квоти для політичних партій стали стимулом залучати жінок.

Не буду приховувати, що очікування в суспільстві від жінок, їхньої ролі є досить традиційними, але разом з тим часто жінки самі собі завчасно ставлять обмеження. Як на мене, цього робити не варто. З власного досвіду можу сказати, що є різні типи організацій, і ставлення в них до жінок і чоловіків може бути різним. У багатьох із тих, з якими мені доводиться стикатися, присутність жінок дійсно цінують — у тому числі, на вищих управлінських посадах. Також у Західній Україні поширений сімейний бізнес, що часто передбачає партнерську участь чоловіка та дружини. Так, перепон для жінок зараз є досить багато, але не треба ними себе гальмувати. Потрібно не тільки вчитися на помилках, а й визнавати свої успіхи та результати.

Цей медіа-продукт створено TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не завжди відображає погляди USAID або Уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, в тому числі графічному та електронному, копіювання або використання у будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело та письмової згоди редакції ;TvoeMisto.tv заборонено.

This media product was produced by TvoeMisto.tv with the support of the United States Agency for International Development (USAID). The product content is solely TvoeMisto.tv and does not necessarily reflect the views of USAID or the US Government. Reproduction and use of any part of this product in any format, including graphic, electronic, copying or use in any other way without the corresponding reference to the original source and written approval from TvoeMisto.tv, shall be prohibited.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!