
Фото: Надія Марченко
Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
Адаптація, соціалізація, а за потреби – тимчасове влаштування з медичною допомогою. У Львові на вул. Зеленій, 204 б почав роботу Центр соціальної підтримки для діток та сімей «Рідні» – простір, де всі, хто перебуває у складних життєвих обставинах, зможуть відчути безпеку, комфорт і сімейний затишок.
Як розповіла Тvoemisto.tv директорка Соціального центру підтримки дітей та сімей «Рідні» сестра Юлія Фляк, Центр у Львові справді унікальний та наразі єдиний у всьому регіоні. По цілій Україні є лише один аналог – соціальний центр для дітей та сімей у Дніпрі.
Сестра Юлія є черницею та упродовж 30 років свого служіння працює у соціальній сфері.
Головна особливість львівського Центру у тому, що діти, які опинилися у складних сімейних обставинах, зможуть не лише навчатися та отримувати психологічну допомогу, а й тимчасово мешкати тут.
Міська рада створила Центр соціальної підтримки дітей та сімей у Львові завдяки співпраці з благодійним фондом «Рідні». Функціонує Центр за рахунок коштів із бюджету міста, а Благодійний фонд «Рідні» передав укомплектоване приміщення з ремонтом та обладнанням, а також надав консультаційну, організаційну та правову підтримку і надалі підтримуватиме Центр. Також благодійний фонд забезпечуватиме навчання для персоналу Центру «Рідні». При Центрі діятиме філія фонду, представники якої працюватимуть з дітьми, проводитимуть навчальні заняття з математики, англійської та мистецтва.
Відкриті для допомоги
«Служба підтримки сім’ї» запрацювала 9 лютого. Наразі відвідувачів не багато, працюють у тестовому режимі.
Серед основних послуг, які надаватимуть у відділенні – консультація психолога, дефектолога, логопеда. Діятиме тут дошкілля, а також позашкілля – дітям проводитимуть уроки англійської мови, математики, мистецтва. Крім того, тут будуть профорієнтаційні групи, групи індивідуального особистого розвитку, тематичні зустрічі з відомими людьми, які досягнули успіху тощо.
«Діятимемо залежно від запитів. Якщо дитину скеровує Служба у правах дітей або Міський центр соціальних служб і вони вказують, що дитина відповідно до свого віку потребує послуг певного спеціаліста, то допомогу вона отримає цільово. Якщо в процесі цієї співпраці виявиться, що існує ще багато супутніх речей, наприклад, підліток втікає з дому, батьки мають залежність від алкоголю чи наркотиків, а ситуація вдома напружена, допомогу зможе отримати й іншу – психолога, фахівця з узалежнень», – каже сестра Юлія.
За словами директорки Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні», саме узалежнення одного з батьків, а то й обох, є найпоширенішим чинником та проблемою для сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Звернутись у Службу підтримки сім’ї при Центрі «Рідні» зможуть діти, а також батьки з числа тих, хто перебуває у важких життєвих обставинах – але лише за скеруванням.
«У нас є чітка схема влаштування у Центр соціальної підтримки дітей та сімей. Наприклад, на відділення Служби підтримки сім’ї можуть потрапити не лише діти чи особи з числа дітей-сиріт, діти, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу, прийомні сім’ї і опікуни, усиновлювачі, але й люди, які є кандидатами до усиновлювачів. Але їх має до нас скерувати Служба у справах дітей або Міський центр соціальних служб. Тоді ми їх приймаємо, розмовляємо, вивчаємо повну картину і дивимося, як можна допомогти», – каже співрозмовниця.
Безпечно та комфортно
Неподалік від Служби підтримки сім’ї, за тією ж адресою, буквально через місяць планують відкрити й відділення термінового влаштування дітей.
За словами сестри Юлії, цілодобово тут зможуть перебувати 26 дітей. Здебільшого це будуть діти, вилучені зі сім’ї, знайдені, підкинуті або ж ті, хто самостійно покинув місце перебування і яких виявила поліція.
«Це буде тимчасове місце для дітей. Наші працівники спільно з фахівцями соціальних служб, міської служби у справах дітей, вчителями (якщо це школяр), вихователями (якщо дитина садочкового віку) будуть вивчати ситуацію кожної дитини та збирати всю необхідну інформацію: чому сталося вилучення зі сім’ї, чи має родина проблеми і які. Лише після цього зможемо розуміти, яка саме допомога потрібна», – розповідає сестра Юлія.
Головна мета відділення «Термінового влаштування дітей» – повернути їх у сім’ю, звісно, за умови, що їх життю нічого не загрожує. Діти зможуть перебувати тут упродовж трьох місяців. Якщо ж виникнуть непердбачувані ситуації та проблеми, термін перебування у відділенні може бути продовжений до 9 місяців.
Оскільки вік тих, хто може сюди потрапити, досить різний – від народження до 18 років – тут уже готові як дитячі ліжечка та ігрові кімнати для наймолодших, так і навчальні і спальні кімнати для старших. Усюди світло, затишно та по-домашньому атмосферно.
За словами сестри Юлії, тут з дітьми працюватимуть лише висококваліфіковані працівники, яких добирали вкрай ретельно. Головний пріоритет – аби вони були добрі, чуйні, відкриті та сповнені любові до ближнього.
Директорка Центру каже: філософія та принципи роботи тут інші, ніж деінде. Якщо у схожих інституціях працюють лише зо три соціальні фахівці і один психолог, то у відділенні термінового влаштування Центру один працівник опікуватиметься щонайбільше п’ятьма дітьми.
«Ми не працюємо на масу. Нам важливо, щоб увесь свій ресурс працівники вкладали в дітей. Звісно, освіта важлива, але при доборі своїх працівників ми зважали на те, наскільки люди відкриті серцем до таких дітей і сімей, чи готові вони на момент роботи з цими дітьми поставити свої особисті пріоритети поруч. Не кажу обирати, а власне – поруч. Мені б дуже хотілося, щоб тут ми разом творили атмосферу родини, тому й назва про це каже – щоб ми були всі «рідні», – каже сестра Юлія.
За її словами, діти, які залишилися без батьків – повні любові. Вони готові віддавати цю любов, але хочуть її отримати навзаєм.
«Кожен з нас має свої особисті рани, але діти, які до нас приходять, можуть бути ще більш травмовані і поранені. Ми часто думаємо, що маємо бути міцними героями і дуже ресурсними, щоб зуміти допомогти комусь. Але, насправді, так є не завжди. Не обов’язково показувати дітям, які ми круті, кльові і обізнані, достатньо їх розуміти, швидко зреагувати і правильно надати допомогу. Стати потрібним. Дати їм ту любов. Власне, наш Центр буде тим терапевтичним місцем, де і дитина, і працівник будуть зцілятися, вчитися і жити», – додала сестра Юлія.
*Партнерська публікація
Ольга Шведа
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у благодійному фонді «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу