
Фото: Вікторія Андрєєва/Твоє місто
Допомагати просто! Як долучитись до порятунку дитячих життів у Львові
19 грудня на Миколая чекали і у лікарнях, де повертають здоров’я дітям – львівській лікарні «Охматдит» та Західноукраїнському спеціалізованому дитячому центрі. Передусім – діти, які перебувають тут на тривалому лікуванні. Багато з них – далеко від дому, і як ніхто потребують дива.
Малеча з батьками збирається у їдальні свого відділення. Хтось радісний, а хтось – помітно сумний чи втомлений. Хвороба таки бере своє. Перед початком вистави питають, скільки вона триватиме, адже треба встигнути на крапельниці чи прийняти ліки. Тут не вийде «прогуляти школу, бо Миколая». У їдальню заносять красиво запаковані в коробки подарунки, чортенята і ангел співають пісень, діти пожвавлюються.
Та найбільше, що видно з облич, на диво від чудотворця чекають батьки маленьких пацієнтів. І для них це точно не подарунки в кольорових коробках.
Диво для дорослих
Щороку у львівській обласній дитячій клінічній лікарні лікується приблизно 13-15 тисяч дітей із Львівщини та інших областей України, розповідає заступник головного лікаря Іван Семків. Тут є пацієнти, які щойно народились і важать заледве кілограм, а є майже дорослі підлітки. І кожен з них потребує особливого підходу – і в лікуванні, і в спілкуванні.
Іван Семків
Іван Семків розповідає про новонароджених, поки піднімаємось у відділення інтенсивної терапії, куди часто потрапляють передчасно народжені немовлята із вадами серця. Таким діткам потрібні дорогі ліки, спеціальне харчування. Не всі сім’ї можуть самотужки це забезпечити, тим паче, лікування може розтягнутись на місяці. Тож із цим допомагають благодійники.
У реанімаційному відділенні новонароджених зараз перебувають четверо малюків. Малесенькі, здається, менші за ляльок, дітки лежать у ліжечках із купою апаратури навколо. Біля одного малюка може бути до 10-ти інфузійних помп, що дозволяють вводити покраплинно ліки немовлятам, яким неможливо поставити крапельницю.
«Біля кожної дитини апаратура працює цілодобово. Якщо важка післяопераційна дитина, то біля неї може бути і 10 інфузоматів: харчування, антибіотики тощо. Зараз у нас дітки, які лікуються давніше, вони ідуть на поправку, тож біля них менше інфузоматів», – говорить завідувачка відділення Наталія Іванівна.
Спонсори, додає вона, подарували відділенню хороші монітори, що допомагають відстежувати усі життєвонеобхідні показники маленького організму: частоту серцебиття і дихання, насичення крові киснем, тиск тощо. Але ця техніка працює цілодобово і швидко вичерпує свій ресурс. Тож обладнання постійно потребує оновлення.
Біля одного ліжечка із немовлям стоїть бабуся. По ній видно, що вона давно втомлена. Та в очах є надія. У кожному ліжечку – пакунок від Миколая, адже він приходить до усіх дітей. Лікарі розповідають, що передчасно народжене немовля важило усього 900 грам, коли потрапило до лікарні, і мало проблеми через не розвинені до кінця системи організму. Та минуло два місяці і дитинка почувається краще, набирає вагу і йде на поправку. Зокрема завдяки тому, що лікарі мають сучасні монітори та інфузомати.
Читайте також: Люди Твого міста: Ярема Возниця про дитячі хвороби, вакцинацію та вибір лікаря
«Я працюю тут 28 років. Тоді тут дихальний апарат був може один, а може два. Не всі діти могли поміститись і не весь персонал умів користуватись обладнанням. А сучасне обладнання рятує. Раніше за рік помирало приблизно 130-140 дітей, а тепер – 20-25. Це переважно передчасно народжені діти, які можуть не витримати операцію. Або батьки перетримали, бо думали, що пройде, а потім вже пізно рятувати», – розповідає Іван Семків.
Створити диво – насправді просто
«Ми дуже вдячні всім людям доброї волі, які збирають кошти, купують нам інфузійні помпи, монітори, слідкуючу апаратуру. Це, зокрема, фонд «Допомагати просто», – долучається до розмови в. о. головної лікарки «Охматдиту» Олександра Бурда.
Олександра Бурда
Вона додає, що завдяки благодійникам, участі у конкурсах мікропроєктів і транскордонному співробітництву лікарні вдалось придбати сучасні дихальні апарати, лапараскопічну стійку із 3D-зображенням, операційний стіл, наркозні апарати тощо. Олександра Бурда додає, що пошук можливостей для позабюджетного фінансування триває постійно.
«Хтось допомагає коштами, хтось – своїми руками. У мене просто немає слів, наскільки я вдячна», – розчулено говорить лікарка.
За допомогою Благодійного фонду ПриватБанку «Допомагати просто!» лікарня «Охмадит» була обладана ультрасучасним медичним обладнанням: електрохірургічним апаратом ARC 350, пульсоксиметром Rad 8, шприцевими інфузійними насосами SEP-21S Plus та Aitecs 2016 та двома приліжковими моніторами пацієнта BSM-3532.
Страховка для пацієнта
Сучасне обладнання – монітори, наркозні апарати, пояснює Олександра Бурда, підвищують якість надання допомоги.
«Уявіть, як це – проводити загальне знечулення, коли ви маєте тільки фонендоскоп і наркозний апарат, а нічого слідкуючого нема. Наскільки важко стежити і ввести наркоз без цих всіх показників і сигналів, що сповіщають про різні функції організму. А коли ви все це маєте, то і почуваєтесь безпечніше. Якщо ви маєте таке обладнання – ви більше застраховані від помилки, і пацієнт – в першу чергу. Якщо того нема, ти почуваєшся зовсім інакше – забагато адреналіну», – говорить Олександра Бурда.
Читайте також: Мрія про велике. Навіщо у Львові хочуть об'єднати Охматдит і Чорнобильську лікарню
У лікарні є багато планів на наступний рік. Для їх реалізації, зокрема відкриття нових операційних, потрібні наркозні апарати, апарати штучної вентиляції легень. Також потрібен такий апарат у приймальне відділення. Окрім того, лікарня потребує ультразвукові апарати у реанімаційні відділення, адже не кожну дитину можна відвезти на обстеження.
«Ми завжди мусимо мати якийсь запас. Ще один наркозний апарат чи апарат для штучної вентиляції, монітори, інфузійні помпи – ці речі ідуть постійно. Тому ми дуже вдячні будь-якій копійці та співчуттю, будь-якому доброму слову», – говорить Олександра Бурда.
Вона згадує нещодавній випадок, коли завдяки лікарям і сучасному обладнанню, що допомагає їм працювати, вдалось, мабуть, змінити долю дитини. Ідеться про 15-річну дівчинку, яку в центрі Львова травмував сполоханий туристами кінь. Тоді дитину оперували цілу ніч, викликали спеціально судинного хірурга.
«Операцій було море, перев’язок було море. Нога була пошкоджена від коліна до кісточки, судини, м’язи, все. По шматочку забирали те, що не життєздатне, нога була з ішемією, безкровна певний період часу. Якщо перебита судина і кров не доходить, то нога мертва. То дуже складний випадок, це треба розуміти і бачити. Кожна перев’язка – то операція. Але ми вдячні, що той випадок закінчився щасливо», – говорить Олександра Бурда.
Вона додає, що для допомоги дитині Львівська міськрада виділила лікарні гроші, за які купили мікродрель і мікропилу для ортопедів-травматологів.
Благодійність в смартфоні
Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто» цього року знову проводить акцію «Звичайне диво», зібрані під час якої кошти витратять на подарунки пацієнтам лікарень і на «подарунки» лікарям – життєво необхідне обладнання для різних відділень лікарні. Акція, яка відбулась минулого року, повториться і цьогоріч у всіх обласних дитячих лікарнях країни в рамках акції «Звичайне диво» від ПриватБанку та Mastercard. У Львові вона пройде у лікарні «Охматдит» та в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.
Зареєструвавшись в акції, клієнти просто роблять покупки із карток банку, а з кожної транзакції 1 гривня перераховується на благодійність. До кожної благодійної гривні ще по одній додають ПриватБанк та Mastercard.
Подарунки отримає близько трьох тисяч пацієнтів. Акція триває до 31 грудня, а вже зібрано майже три мільйони гривень. Відстежувати хід збору коштів можна на сайті акції.
Кошти, що залишаться після купівлі подарунків, витратять на закупівлю ліків та медичного обладнання для дитячих лікарень. Фонд не передає гроші лікарням, а закуповує через тендерні процедури безпосередньо те обладнання, якого потребує медичний заклад, проконсультувавшись попередньо з медиками.
Клієнти банку можуть стати благодійниками не лише напередодні свята. Протягом всього року працює Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!», який дозволяє жертвувати гроші за кількома напрямками: на підтримку армії та допомогу пораненим, тяжкохворим дітям або дитячим будинкам, фонду «Таблеточки». Звіти із сумами можна переглянути онлайн, як і повний щорічний звіт фонду, де описано на що саме витрачені гроші. Усі пожертви можна зробити і «на ходу» – у декілька кліків в смартфоні. Варто лише зайти в Приват24 та обрати іконку «Добро».
Допомагати дійсно дуже просто.
Олександра Бодняк
Фото: Вікторія Андрєєва і Приватбанк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Дорогий і непевний шанс. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами