
Фото: Вечерний Николаев
Евакуація українців із Китаю: Чи варто мешканцям Львівщини панікувати через коронавірус
На Львівщині ширяться панічні настрої через інформацію про те, що українців із провінції Ухань у Китаї привезуть у Львівський аеропорт та, можливо, розмістять на карантин на території Львівщини.
Tvoemisto.tv розбиралось, чи можуть українці, які були в Китаї, становити загрозу для львів’ян.
Читайте також: Які країни не рекомендують відвідувати через коронавірус. Перелік
Сьогодні, 18 лютого, з’явилась інформація, що евакуацію проведе авіакомпанія SkyUp. Її літак мав би вирушити за українцями у Китай, звідти прилетіти в Алмати, а 20 лютого – приземлитися у Львові. Утім, згодом Skyup кінцевий пункт прибуття рейсу з Китаю змінили на київський «Бориспіль».
Голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй фейсбук-сторінці пише, що в Україні є лише кілька аеропортів, які можуть прийняти літаки такого класу, яким мають провести евакуацію. Серед них – львівський аеропорт.
Однак він наголошує, що питання розміщення українців, які прибудуть з Китаю, у Львові чи області не розглядається.
Козицький також закликав відповідально ставитися до евакуації українців з охопленого коронавірусом Уханю, оскільки «на борту літака – наші з вами співгромадяни, тому ми не маємо морального права покинути їх у біді».
В. о. керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько у коментарі Tvoemisto.tv зазначив, що також не має інформації про те, що евакуйованих розмістять на території Львівщині.
«Про санаторій у Шклі інформація наразі не підтверджена», – говорить він.
Немає офіційних документів або розпоряджень, які свідчили б про те, що евакуйованих розмістять на Львівщині і головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко. Tvoemisto.tv вона також сказала, що їй не відомо, чи прилетить літак у Львівський аеропорт.
До слова, під час оперативного брифінгу, який сьогодні провели у Кабміні щодо евакуації українців з Китаю, генеральний директор SkyUp Євгеній Хайнацький повідомив, що літак приземлиться 20 лютого о восьмій ранку у Києві. Правда, на брифінгу так і не було названо, у якому медичному закладі будуть розміщені українці. Зазначалося, що остаточне місце буде визначене лише після прильоту літака.
Читайте також: МОЗ видало рекомендації щодо поширення нового коронавірусу
Чи є загроза для львів’ян
Андрій Васько пояснює, що потенційно зараженими можуть бути люди, у яких збігаються дві ознаки: вони контактували з джерелом інфекції (людиною, у якої підтвердився коронавірус або були у китайській провінції Ухань) та мають виражені дихальні розлади.
Зазвичай медики діють за певним алгоритмом.
«Лікарні мають свій протокол реагування на особливо небезпечні інфекції. Тоді вдягаються відповідні захисні костюми, у яких медики ізолюють контактних людей. Кількома комплектами – від трьох до двадцяти – забезпечені практично всі лікарні, це для бригад першого контакту. Також забезпечені визначені бригади екстреної допомоги – це дві бригади, які виїжджають у таких випадках. Вони транспортують пацієнтів в інфекційну лікарню на Пекарській в боксовані палати для проведення обстежень та спостереження», – розповідає Андрій Васько.
Посадовець уточнює, що обласна інфекційна лікарня є визначеним стаціонаром для госпіталізації пацієнтів, які перебувають у Львові та в області і можуть звернутись у заклади охорони здоров’я самостійно або через «швидку». Проте відмовився відповісти на уточнююче запитання про те, чи можуть евакуйованих з Китаю розмістити у Львівській обласній інфекційній лікарні. Він лише зазначив, що є визначена лікарня першого контакту і резервні лікарні.
В. о. керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько наголосив, що у Києві є тест-системи для виявлення коронавірусу, тож у разі потреби зібрані аналізи відправляють туди.
«Найгірше, що може бути в будь-якій ситуації, пов’язаній з надзвичайними подіями, це панікувати. У будь-якій ситуації треба зберігати спокій і виконувати прості інструкції особистої санітарної безпеки –використовувати засоби захисту, наприклад, маски, не контактувати з хворими», – пояснив Васько.
Як відбуватиметься евакуація
Насамперед, як повідомляє пресслужба Кабміну, перед евакуацією в усіх пасажирів перевірять температуру тіла і не допустять на борт тих, у кого вона становитиме 37,2 і більше градусів.
Читайте також: Чи безпечно отримувати посилки з Китаю. МОЗ відповідає на поширені питання про коронавірус
Кожен пасажир, який буде евакуйований українським літаком, до посадки підписуватиме інформовану добровільну згоду на проведення ізоляції та спостереження за станом здоров'я, діагностику й лікування. У разі відмови - людина не евакуюватиметься.
Усі члени екіпажу та супроводжуючі перебуватимуть у костюмах біозахисту. Літак буде розділений на зони. Пасажири забезпечуватимуться їжею, засобами особистої гігієни та санітарними засобами, в тому числі - медичними масками, які будуть змінюватися під час польоту.
На місці прильоту літака в Україні працюватиме Нацгвардія та інші силові структури. Пасажирів, їхній супровід та членів екіпажу пересадять в автобуси та скерують у спеціальне місце на карантин на 14 днів.
Літак пройде складну процедуру дезінфекції, що включає навіть заміну повітряних фільтрів. Усі відходи будуть спалені.
Загалом в Україну повернеться до 50 наших співгромадян і близько 36 іноземців.
Читайте також: В Україні – дефіцит медичних масок через коронавірус
Додамо, інкубаційний період у випадку можливого зараження коронавірусом становить 7-10 днів. Українців же мали евакуювати ще на початку лютого. Зараз вони перебувають на закритій території. Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька раніше посилалась на бюрократичні затримки в евакуації. Водночас українка Ірина Чуйко, яка вчиться в Уханському університеті, спростовує, що українські громадяни не виконали необхідних для евакуації умов. На своїй фейсбук-сторінці вона розповідає, що зволікання відбувалося зі сторони українського уряду.
Маємо типове «галицьке християнство»
Голова Комісії справедливість і мир, референт Бюро Екології УГКЦ у Стрийській єпархії священник Олег Кобель вважає, що українці не мають відвертатися від співгромадян у складній ситуації.
Він бачить цю проблему у контексті євангельського вчення про любов до ближнього і саме так розказує робити Церква.
Отець переконаний, що зараз відбувається інформаційна атака з боку так званих ботів, які провокують суспільний протест у соцмережах, а також хтось дуже вміло організовує, запускає провокації серед людей та розбурхує громадську думку.
«А ще маємо типове «галицьке християнство». Це коли усі дуже віруючі, ходять до церкви, хрестяться біля храмів, а якщо треба допомогти ближньому – то перекривають дороги і відмовляють у притулку», – каже отець Олег Кобель.
Голова Комісії справедливість і мир, референт Бюро Екології УГКЦ у Стрийській єпархії здивований не стільки людьми, які піддаються впливу, а отцями Церкви, які не пояснюють пастві згубність їхніх кроків, їхньої поведінки
«Адже, йдеться про наших співгромадян, наших братів, які повертаються додому і потребують не блокпостів і відторгнення, а нашого розуміння і любові», - наголошує отець Олег Кобель.
Олександра Бодняк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Дорогий і непевний шанс. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами