
Колаж створено на основі зображень Freepik та ЛМР
Кінець каденції. Які рішення ухвалила міськрада Львова на останньому засіданні сесії
Близько 15 годин, з короткими перервами, тривало минуле пленарне засідання сесії Львівської міської ради. До останніх сил, як то кажуть. Щоправда, депутати засідали упродовж двох днів – 4 та 7 вересня. У порядку денному було рекордних пів тисячі питань, що їх розглядали до 22:00 учорашнього вечора. Міський голова Андрій Садовий, однак, другий день вирішив «прогуляти», зіславшись на робочу зустріч.
Засідання відбувалося у приміщенні Шевченківської районної адміністрації, оскільки у великій сесійній залі ЛМР досі роблять ремонт. Доступ на засідання мали лише депутати і посадовці, які виступали. Нагадаємо, що попереднє засідання сесії, що мало відбутися 21 серпня, перенесли через те, що на коронавірус захворіли деякі депутати і чиновники міськради.
Обговорення питань проходили доволі швидко, очевидно, що ніхто не хотів сидіти у залі тиждень. Не всі депутати були у масках. Наприклад, Григорій Козловський спочатку маску одягнув, але потім вирішив, що він, мабуть, апріорі ні для кого не заразний – навіть під час полум’яної дискусії із депутатом Сергієм Івахом, який сидів позаду.
Про що сварилися?
Про машини
Суперечку викликали кілька питань. Як-от питання про закупівлю на умовах лізингу пожежної машини для «Ратуші-сервіс», на що у міському бюджеті Львова на 2020 рік мають передбачити 3,5 млн грн. Депутати поцікавилися, що відбувається із автобусом для зустрічі делегацій, який також купили для цього ЛКП. Мер сказав, що він стоїть на території депо і «чекає» на закінчення карантину, якого він не планував.
А депутат ЛМР Ігор Зінкевич поцікавився у міського голови, коли нарешті здійсняться плани із закупівлі машини «швидкої допомоги» для центральної частини міста, про які заговорили ще після пожежі на різдвяному ярмарку. Адже у центрі і зараз часто проходять різні події. Мер «знайшовся», що на вулиці Руській розташована поліклініка і «звідти медикам до Ратуші кілька секунд». Натомість він закинув депутатам, що ті не підтримують закупівлю 10-ти автомобілів «швидкої» для Львівської лікарні швидкої допомоги.
Та в підсумку – пожежну машину для ДСНС таки придбають.
Про гроші
Ще одним «каменем спотикання» стало поповнення на 10 млн грн статутного капіталу ЛКП «Бюро спадщини», що займається реставрацією в історичному ареалі.
«Якщо у нас всім займається «Бюро спадщини», то навіщо нам управління охорони історичного середовища? Чи не можна було зробити в управлінні таке бюро і не набирати людей або ж – розширити Бюро і ліквідувати управління?», – звернувся Ігор Дякович.
Керівниця управління Лілія Онищенко пояснила, що Бюро створили через реорганізацію міської археологічно-архітектурної служби.
«Бюро може реалізувати проєкти зі співфінансування, а ми, як бюджетна організація, не можемо. Йдеться про популярну програму реставрації балконів, вікон і брам. Нам постійно надходять нові заявки від мешканців. І ми вже цього року відреставрували 36 брам і 27 вікон», – сказала вона.
Депутати на пояснення не пристали і не захотіли дотувати ЛКП.
Про трамваї
Чи не найбільше суперечок виникло навколо погодження кредиту у 3 млн євро на модернізацію 10-ти трамваїв під низькопідлогові. Кошти мали позичити у Європейського інвестиційного банку. Депутати це рішення наразі перенесли і попросили міського голову не піаритися за рахунок людей з інвалідністю.
Вони аргументували тим, що сьогодні вулиці Львова не пристосовані для таких людей, тож їм навряд чи вдасться потрапити до того низькопідлогового трамвая. Також немає ані візуалізації вагонів з кріпленням для візка, ані омбудсмена з прав людей з інвалідністю, який би орієнтувався у темі.
Також депутати відмовились погоджувати кредит на будівництво автобусного депо у 3,5 млн євро і у 8 млн євро – на реконструкцію тролейбусної контактної мережі на вулицях Зелена, Стрийська і Тролейбусна. Не проголосували і за 1,5-мільйонний кредит у євро на капітальний ремонт кабельних ліній у районі Личаківської.
Важливі питання
Під час обговорень, коли депутати мали зауваження до посадовців, міський голова розкидався «звільненнями». Сварки сварками, але депутати таки ухвалили низку важливих рішень.
До прикладу, нижню частину Митрополичих садів віддали УГКЦ і тепер там зможуть повноцінно облаштувати сади. Ідеться про земельну ділянку на площі Святого Юра, 5, що досі була у постійному землекористуванні Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення.
Також міськрада затвердила програму, за якою місто співфінансовуватиме соціально-культурні проєкти та ініціативи громадських організацій та міських установ, які львів’яни підтримують коштами. На проєкт додадуть грошей за умови, що він назбирає 50% з необхідного на інтернет-платформі. Цього року місто планує підтримати 1-2 таких проєкти, бо наразі є лише 100 тис. грн, але наступного року обіцяють закласти побільше для такого міського спільнокошту.
Ще однією перемогою міськрада вважає те, що придумала відібрати у скандальної будівельної компанії «Ірокс» садочок у Рясному як компенсацію за мільйони боргів. Компанія, за даними ЛМР, заборгувала місту за незаконне будівництво орієнтовно 60 млн грн, а оціночна вартість садочка становить, за тими ж даними, 27 млн грн. Мер навіть поспішив «відкрити» садочок наступного року, але і не відкинув можливість викупу приміщення, що перебуває в іпотеці в банку.
Також у Львові створили комунальну дитячу школу ФК «Карпати», щоб зберегти структуру та історію клубу для самих дітей (їх близько 500) та потенційних інвесторів. На функціонування цієї школи цього року виділять 4 млн грн, а наступного року – 9 млн грн. На всі інші ДЮСШ цього року з бюджету виділили близько 60 млн грн.
Підтримали і низку довгоочікуваних петицій місцевих мешканців. Зокрема, про заборону використання тварин у циркових виставах, яку відстоювали зооактивісти, та петицію про встановлення фандоматів для збору пластикових пляшок. Автомат, до речі, отримуватиме пластикову тару через приймальне кругле вікно, скануватиме обсяг і матеріал та відправлявлятиме пляшку у мішок зберігання. За це той, хто здав пляшку, може отримати гроші або отримати знижку на придбання товарів. У міськраді упродовж 30 днів мають розробити дорожню карту для реалізацій цих петицій.
Гроші на Covid-19
Поговорили депутати і про протидію Covid-19. Керівниця міського штабу Галина Слічна запевнила, що лікарні Львова забезпечені півторамісячним запасом засобів індивідуального захисту, а загалом на медицину скерували 142 млн грн з міського і 3,6 млн з обласного та державного бюджетів – на медобладаннання і тест-системи. За її словами, місто закупило 57 апаратів ШВЛ за 47,7 млн грн, тож зараз у лікарнях загалом є 123 апарати штучної вентиляції легень. Також у лікарнях Львова є 265 точок доступу до кисню та 66 кисневих концентраторів. На закупівлю останніх додатково виділили 3 млн грн.
Ще 15,5 млн грн, за словами Галини Слічної, виділили на те, щоб кожна школа отримала антисептики, дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту та безконтактні термометри.
Про території
Було чимало питань про детальні плани територій. Власне вони визначають, як розвиваються ті чи інші міські простори. Із важливого, на засіданні депутати прийняли ухвалу про майбутні зміни у зонуванні мікрорайону Під Голоском. Там мають виправити ситуацію із багатоповерхівками: збалансувати їх школами, садочками тощо, а територію парків і скверів розширити з 12 до 18 гектарів.
Також депутати ЛМР погодили детальний план території в районі Рясне-2. За проєктом, транспортну магістраль тут мають облаштувати у вигляді бульвару із транспортними кільцями. А між мікрорайонами Рясне-1 та Рясне-2 облаштують новий парк – навколо озера на Сотника Панаса (детальний план території в районі вулиць Величковського, Прилбицької та залізничної колії).
Крім того, львівські обранці не дозволили збудувати 7-поверховий готель із підземним паркінгом і терасами на вулиці Вороного на місці паркінгу. Натомість дали дозвіл на будівництво біля «Форуму Львів» нового кварталу з ТРЦ та офісами і на знесення будинку XIX ст. на вул. Поповича, де зведуть багатоповерхівку.
І все?
Це була остання сесія цієї каденції міськради Львова. Хоча міський голова Андрій Садовий не відкидає, що сесію можуть скликати ще і після 20 вересня. То вже, певно, як передвиборча гонитва скерує.
А вже 25 жовтня мешканці Львова та прилеглих сіл, які увійшли до Львівської ОТГ, обиратимуть голову об'єднаної громади і новий склад ради. Депутати змінюються, а от деякі проблеми у Львові переходять з каденції у каденцію.
Христина Гоголь
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок