Коли місто засинає: як чернівецькі заклади отримують дозвіл на нічну діяльність

354 0
Нічна робота чернівецьких закладів стосується багатьох: тих, хто ними володіє, тих, хто їх відвідує та тих, кому це заважає. Бізнес чи інтереси громади – відповіді не дамо. Але пояснимо, як отримати дозвіл на роботу після 22.00, навіщо це місту та куди скаржитись, якщо вам такий заклад не дає спокійно заснути.

До котрої години працюють заклади міста?

До 22 години.

Який орган дозволяє підприємцям подовжити робочий час?

Департамент економіки Чернівецької міської ради.

Адміністративна послуга «Про встановлення режиму роботи закладам торгівлі, сфери послуг та ресторанного господарства в м. Чернівці» надається суб’єктам господарювання на безоплатній основі через ЦНАП.

За яких умов можна отримати цей дозвіл?

Такий дозвіл можуть отримати заклади, які не розміщені у житлових будинках або прибудованих до них об’єктах, тимчасових спорудах та малих архітектурних формах торговельного призначення, розташованих в центральному історичному ареалі Чернівців.

Якщо розміщені в житловому будинку, точно ні?

Не зовсім.

Для розвитку туристичного потенціалу міста закладам у житлових масивах продовжують роботу після 22:00. Комісія, перед вирішенням питання графіку роботи цього закладу, готує фотофіксацію, оглядає місце розміщення. Тобто аналізує кожен заклад окремо.

А поруч?

Якщо заклад не в житловому будинку  – дозвіл на роботу після 22:00 дадуть.  

Якщо мені заважає гучна музика з закладу, що працює вночі, що робити/куди звертатись?

Набрати 102. Патрульна поліція фіксує випадок і передає протокол вашому дільничному. Він розгляне випадок протягом місяця. Як показує практика, дільничний робить це за два тижні. Якщо скарги на заклад систематичні, департамент економіки формує робочу групу, яка буде збирати інформацію про заклад для розгляду виконавчого комітету. На розгляд запрошують підприємця. Чи буде працювати заклад після 22:00, вирішує виконком.

Це діє?

Так.

У місті уже забороняли роботу закладів після 22:00 через скарги сусідів

.Чи потрібні місту такі заклади?

Так. Власники барів та пабів сплачують місту більше грошей. Є два види податків – єдиний податок та податок від виручки. Найкращий варіант для підприємця – сплачувати єдиний податок. Проте, якщо в закладі торгують алкоголем, він зобов’язаний платити акцизний податок. А це +5% від виручки. Також нічні заклади розважають туристів, коли місто спить.

Перелік необхідних документів для продовження роботи закладу після 22:00

Заява про встановлення режиму роботи в нічний час (або цілодобовий).

Копія документу, що підтверджує право користування приміщенням (свідоцтво на право власності, договір оренди(суборенди) тощо).

Копія договору на охорону об’єкту, підтримання на об’єкті і прилеглій до нього території громадського порядку. Для закладів ресторанного господарства (в тому числі нічні клуби, дискотеки тощо) – копія договору про фізичну охорону закладу.

 

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.