Музичний тролейбус та гроші у капелюх: День вуличної музики у Чернівцях

545 0
П’ять денних та одна нічна сцена, а також рухома й інтерактивна локація для дітей. У Чернівцях День вуличної музики. Що то таке і як туди потрапити – розповідаємо.

Що це за свято?

День вуличної музики – це волонтерський флешмоб для згуртування громадськості. Його  започаткував литовський музикант Андрюс Мамонтовас у Вільнюсі 12 років тому. Свято проходить одночасно у Латвії, Ірландії, Великій Британії, Грузії, Нідерландах, Бельгії, Вірменії, Норвегії та Росії в один день – третю суботу травня. Музиканти збираються на вулицях свого міста й презентують свою творчість.

Коли в Україні був перший День вуличної музики?

У 2014 році.

А у Чернівцях?

Чернівці були одним з перших шести українських міст, що доєднались до свята. Організатор Дня вуличної музики у Чернівцях Сергій Кушнір у коментарі «Твоє місто. Чернівці» сказав, що тоді на хвилі ентузіазму та відчуття чогось абсолютно нового змогли задіяти майже 30 гуртів на одній сцені, а це загалом – понад 80 людей. Вже тоді організатори почали логістику реєстрації та розподіл музикантів, що збільшило кількість учасників у наступні роки у декілька разів.

Щороку одне й те саме? Чи буде щось нове?

Цьогоріч особливістю свята стало відкриття біля «Вернісажу на Панській», що на вулиці Ольги Кобилянської, музичного інструменту – лазерної арфи. Прилад складається з декількох лазерних променів, які потрапляють на фотоелемент, а його сигнал керує синтезатором.  Чернівчани зможуть зіграти на інструменті у будь-який день.

За словами організатора Сергія Кушніра, вже третій рік поспіль вулицями їздитиме вуличний музичний тролейбус.

Минулого року була створили також і нічну сцену. Цьогоріч вона буде на міському пляжі, там буде представлена електронна музика.

Для дітей буде інтерактивна сцена, де можна пограти на ксилофоні, а клавішах піаніно – ногами.

Скільки буде учасників цього року?

Зареєстровано понад 100 гуртів. За словами організаторів, цього року для чернівчан виступить майже 500 людей.

Вхід платний?

Вхід для слухачів є безкоштовним. Організатор Дня вуличної музики Сергій Кушнір каже, якщо слухачі хочуть, то можуть кинути музикантам пару гривень у капелюх.

А що в цей день в Україні?

Свято одночасно відбудеться у Києві, Львові, Умані, Кропивницькому та ще майже 50-ти містах містах України.

Зацікавили! Куди йти?

12.00 – Урочисте відкриття Дня Вуличної Музики (Центральна площа, сходи Ратуші).

Сцена «Фолк» –сходи Ратуші. Жанри спрямування: український, румунський, польський фольклор, слов’янський етнос. 13.00-22.00.

Сцена «Kласична» –Дворик Ратуші. Жанри спрямування: класика. 13.00-22.00.

Сцена «Акустична» – вулиця Ольги Кобилянської, біля Панської гуральні. Жанри спрямування: акустична музика, реггі, рок, фолк. 13.00-22.00.

Сцена «Молодіжна» – Театральна площа. Жанри спрямування: реп, хіп-хоп, вуличні танці. 13.00-22.00.

Сцена «Основна» – вул. Ольги Кобилянської, біля Целанівського центру Жанри спрямування: поп-рок, джаз, фанк, інді, рок. 13.00-22.00.

Інтерактивна сцена для дітей – вулиця Ольги Кобилянської поряд з РАЦС. Музичний коврик піаніно та ксилофон. 13.00-21.00

Рухома сцена «Тролейбус». Маршрут: Південно-Кільцева – «Депот» – Комарова – ТЦ «Формаркет» – готель «Буковина» – ЧНУ (резиденція) – Гравітон – Дріжджзавод – ТЦ «Караван». 13.00-22.00.

Нічна сцена – чернівецький пляж, «Маяк» на Пруті. Жанри спрямування: електронна музика різних спрямувань. 23.00-08.00.

Якщо я не люблю музики, що мені робити?

На Центральній площі, окрім музичних сцен, буде ярмарок виробів ручної роботи.

Наталія Шимків