
Фото: igotoworld
Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
«Зимовий сезон відпусток та канікул попереду. На території Львівської області є чимало локацій для активного відпочинку взимку. Гірськолижні курорти з нетерпінням чекають снігу. На деяких курортах, що мають штучне засніження, вже можна кататись. Добре, що у нашому регіоні є альтернативні лижам та бордам варіанти відпочинку, як от оригінальні SPA-процедури – обгортання з буйволиного йогурту, фотозустріч із зубрами чи пішохідні мандрівки в гори», – говорить начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака.
Ферма з буйволами та екзотичне SPA
У Сколівському районі у селі Плав'є розташований гірськолижний комплекс «Плай». Як розповідає заступник директора комплексу Назар Ватагович, окрім лиж, тут є великий SPA-центр із двома басейнами – спортивним, довжиною у 25 метрів, та відпочинковим із різними гідромасажерами, джакузі і дитячою зоною. Також комплекс пропонує шість різних саун із зонами відпочинку.
Гірськолижний комплекс Плай
У SPA-центрі комплексу «Плай» пропонують різноманітні обгортання і кілька видів масажу.
«Новинкою цього сезону є процедура «Здивуй своє тіло». Це обгортання з буйволиного йогурту, ванна з буйволиного молока і парне буйволине молоко з медом. Це дуже корисно для тіла загалом і для шкіри зокрема», – розповідає Назар Ватагович.
Читайте також: На яку гору піднятись у Славську. Чотири унікальні піші маршрути
Окрему SPA-зону має 5-зірковий готель «Карпатська ружа», розташований на території комплексу. Тут є спортзали, сауни та 15-метровий басейн.
Після розслаблення гості «Плаю» можуть пограти у боулінг чи більярд, а їхні діти – весело провести час у дитячій кімнаті, де за ними наглянуть няні.
«Плай» пропонує відпочинок не лише для тіла – тут є музей бойківської та західноукраїнської культури, де проводять найрізноманітніші майстер-класи – від випікання хліба до ковальства.
«Також у нас на території є церква святого Михаїла. Її унікальність у тому, що вона збудована без жодного цвяху. Це копія трикупольної церкви із Шевченківського гаю у Львові, що оберігається ЮНЕСКО», – каже Назар Ватагович.
Відвідувачі комплексу можуть також обрати для себе страви до смаку у трьох ресторанах на території. Один із них спеціалізується на стравах на грилі і мангалі. Другий – на українській кухні, і пропонує 15 видів вареників та багато видів дерунів, зокрема – із буйволиною моцарелою всередині. Третій ресторан пропонує відвідувачам європейські страви високої кухні.
Згадувані буйволині йогурт та моцарелу виробляють тут же – на еко-фермі «Плай», що розкинулась на площі у 13 гектарів. Окрім азіатських водних буйволів, тут живуть корови австрійських порід та альпійські кози. Екскурсія з дегустацією для гостей комплексу «Плай» є безкоштовною.
Буйвол на еко-фермі Плай
Еко-ферма Плай
«Вільні місця у нас є завжди, у кожному готелі ми можемо запропонувати два-три номери, тому що ситуація із бронюванням постійно змінюється», – каже заступник директора комплексу.
Найзручніше до комплексу доїхати потягом – до міста Сколе, звідки є прямий трансфер. Якщо їхати машиною, то комплекс розташований на трасі Київ – Чоп у Сколівському районі. Проїхати повз нього, каже Назар Ватагович, неможливо.
Краєвиди і тюбінг
У гірськолижному комплексі «Буковиця» у Бориславі акцент роблять все ж на лижах і сноубордингу. Тут є траси як для досвідчених лижників, так і для новачків. Також тут працює дитяча школа, де досвідчені інструктори навчають дітей від 5-річного віку. Комплекс пропонує прокат спорядження із 700 одиниць, тут є крісельний, бугельний витяги і мультиліфт для дітей, розповідає його спортивний директор олімпієць Дмитро Мицак.
Окрім лиж, комплекс «Буковиця» пропонує відвідати тюбінг-парк із трасами для тюбінгу. За словами Дмитра Мицака, він запрацює вже скоро – ближче до Нового року.
«Ми також організовуємо оглядові підйоми – можна просто піднятися на крісельному витягу, помилуватись краєвидами, поїсти і спуститись», – говорить спортивний директор комплексу «Буковиця».
Гірськолижний комплекс Буковиця
Щодо їжі, то на території комплексу є кілька фуд-кортів і бістро, де обід із першого, другого і десерту коштуватиме від 120 до 200 гривень, а комплексний обід для групових замовлень – 100 гривень.
«У нас найдоступніші ціни в регіоні з-поміж гірськолижних курортів із крісельними витягами. Пів дня катання коштують 330 гривень, день – 550 гривень у високий сезон із 1 по 12 січня, 500 грн – у низький сезон», – розповідає Дмитро Мицак.
Зі Львова дістатись до курорту можна власним авто, електричкою чи маршруткою, є безкоштовний трансфер із Трускавця. Усю інформацію про те, як дістатись, можна знайти на сайті курорту.
Славсько – гори вражень
Одним із улюблених львів’янами місць для відпочинку є Славсько та навколишні села.
Голова Славської селищної ради Володимир Бега розповідає, що до гірськолижного курорту приїжджають як на активний відпочинок – чи то катання на лижах, бордах, санчатах, снігоходах, піші прогулянки горами, так і для більш спокійного відпочинку – споглядання природи, свіже повітря та карпатське SPA. Також у Славську пропонують різноманітні майстер-класи із сироваріння, гончарства, кулінарні тощо, а ще – долучитись до місцевих традицій та відвідати бойківські гостини.
Гори вражень – Славсько
Також у Славську пропонують скітур – це поєднання пішого і лижного походу. Туристичний маршрут скітуру веде на гору Ільза – це 8,7 кілометрів неймовірних краєвидів зі Славська до Волосянки із можливістю відпочити на вершині, де працює база «Ільза».
У грудні-січні ціни на житло у Славську становлять від 550 грн за номер без харчування до 4 тисяч грн за апартаменти.
«Розрив великий, тому що Славсько пропонує колосальну базу помешкань для туристів – як скромний номер у приватному будинку, так і дворівневі апартаменти з камінами і вітальнями», – зазначають в управлінні туризму ОТГ.
Читайте також: Море серед гір. Де позасмагати та поплавати у басейнах у Славську
Зараз у Славську снігу немає, він лежить лише високо у горах, тож покататись на лижах поки не вийде. Та коли погода дозволяє, на території Славської громади працюють 12 витягів різного класу – бугельні, крісельні, бейбі-ліфти для найменших лижників.
«У нас є сім вершин із гірськолижними спусками. Можна кататись на лижах, сноубордах, тюбах. А сертифіковані інструктори завжди готові допомогти, навчити і проконсультувати», – кажуть в управлінні туризму Славської ОТГ.
Славсько
Зазначимо, що у Славсько можна доїхати власним авто нещодавно відремонтованою дорогою, а також потягами зі Львова, Києва та інших міст.
Лікувальні властивості Нафтусі
Зі Львова до Трускавця – трохи більше 90 кілометрів, це приблизно півтори години на авто. Місто має 600-літню історію і таку ж тяглу традицію лікування мінеральними водами. У Трускавці є десять різних джерел, вода з яких, залежно від мінералізації, впливає на різні захворювання: гепатити, хвороби нирок, порушення обміну речовин, дисбактеріози, хвороби шлунково-кишкового тракту. Відпочинок і оздоровчі процедури у Трускавці доступні і взимку, незалежно від погоди.
Читайте також: Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
Вода із мінеральних джерел Трускавця унікальна за своїм складом: у ній високий вміст органічних речовин нафтового походження. Цю воду рекомендують вживати в бюветі, тому що під час контакту з повітрям органічні речовини швидко руйнуються. «Нафтусю» успішно застосовують при захворюваннях нирок, жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, вона виводить радіонукліди, нормалізує цукор в крові і так впливає на загальний стан організму та імунітет.
Окрім цілющої води, у Трускавці пропонують відновлюватись після Covid-19.
«Covid-19 дає чимало ускладнень на органи дихання, на печінку, адже для лікування застосовують часто агресивну терапію. А мінеральна вода очищує організм. Трускавець – у зоні ялинових лісів, тут особливе повітря, що має противірусну, протимікробну дію. Також у нас чимало фахівців, які володіють новими методиками реабілітації після коронавірусної хвороби. У санаторіях є соляні кімнати, спеціальні інгалятори, фізіотерапія для покращення роботи органів дихання», – розповідає голова Трускавецької ОТГ Андрій Кульчинський.
Він каже, що все популярнішою у місті стає скандинавська ходьба. Доріжки для цього облаштовують не лише на території готелів, але й у самому місті. Весною, коли був суворий карантин, у місті відремонтували площу біля бювету.
Майже біля дому
Якщо у вас не так багато вільного часу, щоб їхати на відпочинок далеко від Львова, то активно і весело провести час із друзями чи родиною можна в одному із найбільших тюбінгових парків України «Їжак Парк», що розташований поблизу Львова у селі Красів.
Тут є 15 тюбінгових трас – від дитячих до екстремальних. Як розповіли у парку, коли надворі мінусова температура, тут вмикають снігові гармати. Тож навіть якщо у Львові немає снігу, у «Їжак Парку» можна відпочити по-зимовому.
«Зараз, на жаль, не працюють сезонні гірки, тому що погода не дозволяє їх засніжити – чекаємо на мінусову температуру, тоді у нас буде ще, орієнтовно, 10 зимових гірок», – кажуть у парку.
Цього року у тюбінг-парку сніг вже був
Одноразовий спуск на маленькій гірці коштує 20 грн, на великій – 80 грн. Можна також придбати абонемент на годину за 350 грн, діють і сімейні абонементи, що вигідно для гостей з дітьми.
Окрім того, гостям пропонують пейнтбол, оренду зон для барбекю із мангалами і дровами. Також на території працює кафе. Оренда столиків для пікніку, що розташовані окремо на комфортній відстані один від одного, стартує від 350 грн.
«Їжак Парк» працює у будні дні з 12:00 до 19:00, а у вихідні – з 10:00 до 19:00. Найкраще сюди добиратись власним авто, для якого є паркінг.
Доторкнутись до історії
Побачити кінематографічні пейзажі, відчути дух історії та зробити неймовірні фото засніжених скель можна в історично-культурному заповіднику «Тустань» поблизу села Урич у Сколівському районі Львівщини.
Директор заповіднику «Тустань» Андрій Котлярчук каже, що на гостей тут чекають увесь рік. Узимку вихідні будуть лише на Різдво та Богоявлення – 7 і 19 січня.
«Імовірно, будемо працювати і під час локдауну, оскільки, згідно з наказом Львівської ОДА, діяльність історико-культурних заповідників не заборонена. Масштабних заходів через карантин не буде, але щонайменше засніжені скелі і краєвиди можна побачити. Наша територія доглянута і доступна цілу зиму», – каже Андрій Котлярчук.
Читайте також: Як створювати яскраві туристичні проєкти за ґранти. Досвід Тустані
Їхати у «Тустань» найкраще власною автівкою. Детальніше про заповідник і дорогу до нього можна довідатись із тревелблогу «Твоє місто. Твоя країна».
Перекусити, купити сувеніри, а, головне, зануритись в історію наскельної середньовічної фортеці за допомогою віртуальної реальності можна на так званій торговиці – у комплексі, що відкрили торік спільно із місцевими підприємцями.
У єднанні з природою
Узимку для людей, які полюбляють активний відпочинок, доступні і принади Національного природного парку «Сколівські Бескиди».
«Улітку у нас працюють 19 маршрутів і дві екологічних стежки загальною протяжністю у 146 км. Зараз, звісно, є менше доступних маршрутів, адже популярні гори Парашка і Лопата вже вкриті снігом», – розповідає заступник директора НПП «Сколівські Бескиди» Василь Бандерич.
Та погода наразі дозволяє пройтись короткими маршрутами парку – до водоспадів Кам’янка, Гуркало, Сопіцький.
«Коли є сніг, то є більший ризик, тим більше, погода у горах мінлива – можна вийти за сонця, а потім буде заметіль», – каже Василь Бандерич.
На території НПП «Сколівські Бескиди», в урочищі Мальмансталь водяться унікальні тварини – зубри. Та, говорить заступник директора парку, зараз науковий відділ не дозволяє наближатись до тварин, що зібрались у велике стадо, із міркувань безпеки. Та й тварини узимку, додає він, пішли дуже далеко.
Зубри у Бескидах
«Шлях для гостей відкритий, але обмежений», – додає Василь Бандерич.
«Свіже повітря та гарний настрій – найкраща протидія будь-яким хворобам. Але не забувайте, про карантинні обмеження, бо коронавірус ще не відступив. Гірськолижні курорти, оздоровниці, готелі та садиби в регіоні адаптувалися до нових умов і запрошують туристів. Хочу наголосити, що тепер до Славського зі столиці щодня прямує швидкісний потяг Інтерсіті+. Він значно зменшує час на добирання. Попередньо, рейс курсуватиме до 17 січня, та якщо набуде популярності, його зроблять постійним», – зазначає заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод.
Львівщина – унікальна, навіть узимку тут кожен зможе знайти відпочинок на будь-який смак – і для тіла, і для душі, і для вражень. Тож проводьте свята активно і здорово, а підказка про безпечний зимовий відпочинок – тут.
Партнерська публікація
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами
- Повернути працівників в офіс. Як робочі стіни можуть стати простором для ідей