
Photo by Mehrnegar Dolatmand on Unsplash
Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
Цими вихідними, 14-15 листопада, в Україні запрацює так званий «карантин вихідного дня». Відповідну Постанову ухвалив Кабінет Міністрів. Відразу після цього Львівська міська рада заявила, що готує позов до суду на рішення Кабміну про карантин «вихідного дня», аргументуючи тим, що за суботу-неділю заклади сфери обслуговування отримують близько 40% свого тижневого доходу.
За словами міського голови Андрія Садового, карантин вихідного дня лише у Львові позбавить доходів близько 50 тисяч працівників і власників малого і середнього бізнесу.
Читайте також: В Україні посилили карантинні обмеження. Перелік заборон
В. о. директорки Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України та головна епідеміологиня Львівської області Наталія Тімко у коментарі Tvoemisto.tv зазначила, що насправді зараз важко сказати, чи допоможе карантин «вихідного дня» приборкати поширення коронавірусу. За її словами, потрібно постежити за ситуацією протягом кількох тижнів, а тоді робити висновки.
Водночас епідеміологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру Оксана Пушкарьова вважає, що будь-які обмеження на спілкування допоможуть покращити ситуацію із захворюваністю.
Ресторани працюватимуть
Більшість кафе та ресторанів Львова, які ми опитали, запевнили, що працювати цими вихідними будуть.
За словами власниці трьох львівських закладів – «Чотири Чебуреки. Prosecco Bar», що на вул. Староєврейській, 16 і вул. Героїв УПА, 40 та «Пара булок і компот», що у проїзді Крива Липа – Тетяни Абрамової, своїх закладів цими вихідними вона точно не закриватиме.
Читайте також: Чи зможуть ресторани Львова працювати цими вихідними і чи їх штрафуватимуть за це. Пояснення юриста
«Рішення Кабіну є нелогічним і вбивчим для підприємців та більшості галузі і не лише нашої – ресторанної – а й для спортивної, культурної. Саме вихідні дні складають 40% мого доходу за увесь тиждень. Звичайно, будемо працювати і водночас переживати, бо ж, мабуть, на нас чекатимуть перевірки, протоколи», – каже Тетяна Абрамова.
За її словами, якщо так і буде, свою позицію вона відстоюватиме у суді, посилаючись на свої конституційні права.
«Навіть не знаю, що краще – закритися на вихідні чи отримати штраф», – говорить Тетяна Абрамова.
Власниця ресторанів каже, що не закривати заклади на вихідні збирається не лише вона. У Львові сформована ціла спілка та асоціація підприємців та рестораторів, куди входить вже більше 100 людей. Зараз спілка готує спільну заяву про відмову від виконання нормативно-правового акту, який суперечить Конституції України.
Читайте також: Під час «карантину вихідного дня» ресторани зможуть працювати лише на виніс
Відомий львівський ресторатор Вардкес Арзуманян, який є власником кількох ресторанів у Львові, на своїй сторінці у Фейсбук написав, що «ресторан – не туалет», щоб його закрити за один день.
«Поки що рішення уряду нема. Якщо воно з’явиться і наші юристи скажуть, що рішення відповідає Конституції України, звичайно, закриємося. Але закрити ресторан за один день неможливо, тому, мабуть, рішення Уряду має бути прийняте таким чином, щоби ми встигли закрити ресторан», – розповів у коментарі Тvoemisto.tv Вардкес Арзуманян.
Читайте також: Більше шкоди, ніж користі. В Європейській Бізнес Асоціації проти «карантину вихідного дня»
За його словами, для того, щоб закрити свої ресторани, яких, до речі, за час карантину з 6-ти залишилося лише 4, потрібен приблизно тиждень, адже є багато технологічних питань, які треба вирішити.
«Якщо закриємо на два дні, маємо переглянути наше меню. Наприклад, можу вже сказати, що деякі види пива у нас відпали. Є таке пиво, яке після відкриття бочки маємо за день продати, інакше – або списати, або вилити в унітаз. Те саме з десертами, термін придатності яких – доба. Якщо уряд каже, що те все треба викинути, тоді нехай скаже, звідки взяти гроші, щоб усе покрити. Ми ж податки сплатили», – каже Вардкес Арзуманян.
За словами ресторатора, свої збитки йому важко порахувати, але точно на 40% доведеться скоротити персонал, а тим, хто залишиться, на 30-40% зменшити зарплату.
Гіпермаркети та торгово-розважальні центри – під питанням
Як повідомили Tvoemisto.tv у мережі будівельних гіпермаркетів Епіцентр, під час карантину вихідного дня у магазинах Епіцентр і Нова лінія продаватимуть лише продукти першої необхідності: продукти, лікарські засоби, засоби гігієни, ветеринарні препарати.
Напередодні, на своїй сторінці у Фейсбук Епіцентр зазначив, що вводить 72-годинний робочий день, натякаючи, що в суботу та неділю таки працюватимуть. «Продукти у нас є, вироби медичного призначення, ліки – є, корм для тварин – є. Завозимо пальне», – написали вони.
На це бурхливо відреагував міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Мовляв, вірус розповсюджується ураганними темпами, тому правил важливо дотримуватися усім.
«Хочете покуражитися і робити фарс на здоров’ї людей, тоді поїхали зі мною в реанімації. Покуражтесь перед людьми, які помирають кожного дня. Покуражтесь перед лікарями, які кожного дня роблять все, щоб зберегти життя людей», – наголосив Максим Степанов.
Читайте також: Храми мають бути відкритими у «карантин вихідного дня». Заява Церков
У найбільших торгово-розважальних центрах Львова, в які вдалося додзвонитися, а це Forum Lviv, King Cross Leopolis, а також ринок «Південний», однозначної відповіді про роботу на вихідних не дали. Вони чекають на рішення обласної комісії з ТЕБ і НС, відповідно до якого і працюватимуть.
А як перукарні?
Більшість перукарень у місті відповіли, що все ж на вихідних не працюватимуть, як от салон краси на вулиці Чайковського. Проте є такі, які працюватимуть попри введення карантину вихідного дня (як на вулиці Виговського) або ще не знають (на вул. Науковій).
«Нам керівництво сказало, щоб на роботу виходили. Але все ще може змінитися», – каже працівниця перукарні на вул. Науковій.
Що кажуть в штабі та у поліції
У Львівській міській раді поки не хочуть говорити конкретно про виконання та дотримання вимог карантину вихідного дня – чекають на оприлюднення тексту Постанови Кабінету міністрів.
«Я не бачила цієї постанови. Поки її немає, важко щось казати. У мене самої багато питань. Не мають цієї постанови і в обласній держадміністрації. Коли її оприлюднять, будемо розуміти, чи мають відбуватися міські, обласні комісії ТЕБ і НС і яких норм та обмежень доведеться дотримуватися», – каже керівниця міського штабу з протидії коронавірусу і заступниця міського голови з гуманітарних питань Галина Слічна.
Читайте також: Більше шкоди, ніж користі. В Європейській Бізнес Асоціації проти «карантину вихідного дня»
Чи може комісія впливати на рішення Кабміну, за словами Галини Слічної, також буде зрозуміло з тексту постанови.
Не коментують впровадження карантину вихідного дня і в Національній поліції.
«Поки нічого не коментуємо з цього приводу. Поліція буде виконувати покладені на неї завдання, а от які вони будуть, не знаємо. Чекаємо», – зазначила Тvoemsto.tv речниця Національної поліції Світлана Добровольська.
Нагадаємо, учора ввечері стало відомо, що Львівська міська рада готує позов до суду на рішення Кабміну про карантин «вихідного дня». 11 листопада Кабінет Міністрів запровадив в Україні так званий карантин вихідного дня. В Україні він запрацює із 14-15 листопада і діятиме попередньо до 30 листопада. Працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, оператори поштового зв'язку, атвозаправки, транспорт, готелі та ті, хто надають соціальні послуги. На вихідних заборонять масові заходи, діяльність спорт-комплексів, басейнів, розважальних зон у ТРЦ, а ресторани та кафе зможуть працювати лише на виніс.
Про те, чи можуть працювати «заборонені» заклади Львова цими вихідними і чи їх штрафуватимуть за це, читайте у матеріалі.
Ольга Шведа, Вікторія Савіцька
Вибір Твого міста
- «Найважче повертатися без результату». Як на Львівщині шукають заблукалих у горах
- Чи допоможе львів'янам щеплення від коронавірусу поїхати за кордон
- Усиновлення крок за кроком. Як у благодійному фонді «Рідні» допомагають стати батьками
- Правди не знав ніхто. Історія скульпторки і львівської легенди Теодозії Бриж
- Щороку їду на Майдан. Історія медсестри, чиє фото друкували світові медіа
- Перегони до Марсу і повернення на Місяць. Як Україна освоює космос із іншими
- То мороз, то відлига. Хто такі метеозалежні люди і до чого тут львівська погода
- Тут живе дух Львова. Як дають собі раду «Айболить» та «Юний технік»
- «Я недопильнувала». Батьки онкохворих дітей часто звинувачують себе
- Львів, який хочеться запам'ятати. Атмосферні фото засніженого міста
- Почути і перемогти. Як у львівській лікарні діти долають рак
- (Не) Доглянута старість. Які умови в будинках для літніх у Львові і скільки це коштує
- «Мама викликала швидку і знепритомніла». Історії людей, які отруїлись чадним газом
- Щоб усі були як рідні. Як у Львові працюватиме Центр підтримки дітей та сім’ї «Рідні»
- Робота на випередження. Як Рівне підготувалось до снігопаду і показало приклад іншим
- «Тут ближче до Бога». Розповідь про отця, який високо в горах лікує людей
- Халк прокидається. Львів'яни – про те, як Covid-19 впливає на психіку
- Хто такі медичні капелани і чому їх хочуть ввести у штати лікарень
- Не Польщею єдиною. Куди їдуть заробітчани після локдауну і що їм пропонують
- Лікар для всіх. У пам’ять про медика Євгена Марцинішка
- Французька кухня, віденські бали. Як жили львів'яни сто років тому
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу