Новий керівник патрульної поліції: «Чернівчани хочуть бачити поліцейських»

920 0
Артур Шкроб вважає, що не так ефективно ставити патрульного на кожному перехресті, як працювати превентивно і з дорослими, і з дітьми.

Артур Шкроб, якого два тижні тому представили як нового керівника Управління патрульної поліції Чернівецької області, розповів «Твоє місто. Чернівці» про свої першочергові завдання. Шкроб, який дотепер очолював патрульну поліцію Кривого Рогу, спочатку має намір навести порядок на дорогах, а вже потім говорити про довіру.

На столі в кабінеті начальника патрульної поліції – два папірці із написами «+20% розкриття cправ» та «-20% вуличної злочинності». Підготував він їх не для нас, а для своїх командирів.

- Це ваш план?

- Це моя ціль.

Артур Шкроб рік без одного дня очолював Патрульну поліцію Кривого Рогу. До цього він вже ніс службу в Чернівцях – був заступником начальника Управління патрульної поліції.

– Чому вас так швидко перевели до Чернівців назад?

– Так вирішило керівництво. Але мої цілі – служити людям і працювати з особовим складом – від цього не змінюються. Я гордий повернутися до Чернівців.

Хоча цілі і завдання залишаються незмінними, новий начальник, окрім зменшення рівня вуличної злочинності, який у Чернівцях є нижчим, аніж у Кривому Розі, вже визначився з  напрямами роботи на цій посаді.

– Важливо збільшити відсоток розкриття справ. Аби винна особа несла покарання. Люди мають розуміти, що правопорушення – це серйозно. Пріоритетним напрямом моєї роботи також є захист патрульного поліцейського. Кожен патрульний має відчувати, що він захищений. Бо коли ти не відчуваєш себе захищеним, ти не можеш захистити інших.

 Коли ти не відчуваєш себе захищеним, ти не можеш захистити інших.

Ну і звісно, дороги. Зменшення аварійності, профілактика серед пішоходів і водіїв, облаштування дорожнього полотна.

Управління патрульної поліції обслуговує також обласні дороги з лютого цього року.

– Патрульних стало більше?

– Як керівник скажу, що необхідна більша кількість патрульних. По факту, зараз у нас достатня кількість патрульних, щоб впоратись з навантаженням. Поряд із тим, вже виховують нові кадри на базі Академії патрульної поліції.

У 2017 році багато чернівецьких патрульних звільнились, близько 30 – звільнили. В кінці року 74 нових патрульних поліцейських склали присягу. 

– Комусь не підходить графік, комусь – заробітна плата. Це не є легка робота. Багатьох переводять на службу до інших міст. Я намагаюсь поговорити з кожним і дати зрозуміти, що вони залишаються нашою командою.

Що думаєте про постійні закиди, що патрульні перевищують службові обов’язки і судові позови, зокрема, у Чернівцях?

– Чудово, що люди не нехтують правом звертатись до суду. Але кожен випадок – унікальний. Про те, хто винен, треба говорити окремо по кожній справі. Бо водій може бути ображеним, що він уже 10 років їздив цією дорогою, його ніколи не зупиняли, а тут зупинили. Я не кажу, що все ідеально, але ми вдосконалюємось. Ми проводимо службові розслідування для того, щоб зрозуміти, як діяли поліцейські і як краще діяти на майбутнє.

Водій може бути ображеним, що він уже 10 років їздив цією дорогою, його ніколи не зупиняли, а тут зупинили. 

Нещодавно один з депутатів звернувся до міської ради з пропозицією виділити 20 тисяч гривень патрульній поліції, бо чернівецьким патрульним ніде зберігати відео з нагрудних камер, потрібні жорсткі диски. Раніше УПП поліції зверталось до міської ради з проханням виділити кошти на евакуатор.

– У нас є жорсткі диски для зберігання відео. Для мене є нонсенсом, коли я дізнаюсь, що без нашого відома щось просять у міської ради.  У нас немає критичної проблеми із матеріально-технічним забезпеченням.

Так, щодня у мене виникає якась ідея, для втілення якої часто потрібне додаткове устаткування, тобто, або збільшити кількість одиниць, або підвищити якість. Але у нас немає критичних проблем, про які варто так голосно говорити. Нещодавно отримали нові автомобілі, які обслуговують обласні дороги і станції. 

Однозначно, ми будемо спілкуватись з органами місцевого самоврядування, тому що наші інтереси перетинаються, наприклад, коли десь в місті треба встановити додаткові відеокамери.

За скільки хвилин у середньому поліцейська машина доїжджає на виклик у Чернівцях?

– У середньому десь до 10 хвилин. Ми будемо прагнути зменшити цей показник. Для цього треба ефективно відпрацьовувати всі виклики, щоб краще розуміти, який екіпаж відправляти на той чи інший виклик. І друге, це достатня кількість екіпажів у місті. Є виклики, коли кішку треба дістати, а є виклики з вогнепальною зброєю. Є виклики, коли повідомляють про замінування. Ми реагуємо на все. Тому що навіть проста побутова сварка може стати фатальною.

Кількість викликів «102» не зменшується, а подеколи, навіть зростає. Це говорить про те, що люди хочуть бачити поліцію, коли у них виникає проблема та розраховують на нас.

Люди хочуть бачити поліцію, коли у них виникає проблема та розраховують на нас.

Артуру Шкробу важко порівнювати службу в Чернівцях із службою у Кривому Розі, адже це різні за значенням міста. Так само важко, як і зі Львовом або Маріуполем, де є своя специфіка.

– Щоб ви розуміли, Чернівецька область в лідерах п’яних водіїв на дорогах серед усіх областей України. Для мене п’яний водій – це потенційний вбивця. Бо не завжди вдається впоратись з керуванням, коли ти тверезий.

Ми не можемо на кожному перехресті поставити поліцейського, щоб він дивився, чи правильно чернівчани переходять дорогу, чи ні. Моя ціль, щоб чернівчани бачили поліцейських в місті і щоб вони їм довіряли. Але завжди починати треба з себе і своєї правосвідомості. Тому ми працюємо і з дорослими, і з дітьми.

Христина Гаврилюк

Фото: Володимир Гуцул

Повна републікація тексту без згоди редакції або його часткове відтворення без покликання на оригінальний матеріал забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

Інтерв'ю Твого міста