
ФОТО: WROCLAW.PL
В якій зоні Львів і чи мали б закрити кінотеатри, спортзали та фітнес-центри
Україна поділена на чотири зони – відповідно до епідеміологічної ситуації. Львів, за рішенням Державної комісії з питань ТЕБ і НС, потрапив у помаранчеву. Це означає, що у місті має бути заборонена робота закладів розміщення – окрім готелів, а також – спортивних та фітнес-клубів, закладів культури – театрів, кінотеатрів, музеїв, галерей.
Читайте також: Львів потрапив у помаранчеву зону через Covid-19. Що це означає
Додаткових наказів не буде
Кілька мереж фітнес-центрів, що є у Львові, відмовились коментувати нові правила і навіть те, чи вони відчинені, чи ні. Утім, як стало відомо Tvoemisto.tv, деякі фітнес-клуби сьогодні працювали – мовляв, жодних наказів чи розпоряджень не було. Хоча деякі тренери все ж повернулись до проведення тренувань на вулиці – як було у часи жорсткішого карантину.
Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень у коментарі медіа-хабу «Твоє місто» сказав, що додаткових наказів бути і не повинно – достатньо рішення Державної комісії про визначення «зони» та тлумачення заборон у цій зоні постановою уряду №641.
«Постанова КМУ передбачає чіткі обмеження. Державна комісія з питань ТЕБ і НС – центрального рівня – кожні 5 днів ухвалює рішення стосовно зонування. Хоча може і частіше, вона може скликатись і за дві години. Обласна і міська комісії тепер не впливають на рішення щодо карантину абсолютно. У нас сьогодні було засідання комісії з питань ТЕБ і НС, ми привели наші рішення у відповідність до нової постанови – тобто встановили обмеження, передбачені постановою. Вводити чи пом’якшувати ті чи ті карантинні заходи ми не можемо», – каже Тарас Грень.
Функції у львівської обласної комісії з питань ТЕБ і НС загалом залишились ті ж – боротись із поширенням в області коронавірусу та вирішувати інші, не пов’язані із коронавірусом питання. Також вона може ухвалювати рішення про посилення обмежень.
Керівник обласного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру Андрій Васько додає, що навіть у помаранчевій зоні в окремих частинах можуть бути введені норми червоної зони – якщо того вимагає епідеміологічна ситуація.
Читайте також: Радійте життю, але без масових гулянь або Чому Львів скоро опиниться у червоній зоні
Контролювати ситуацію із дотриманням обмежень у тій чи тій зоні мають Національна поліція, Держпродспоживслужба та створені при районних адміністраціях рейдові комісії.
«Це з юридичної точки зору. Але питання боротьби з Covid-19 – це не питання поліцейського, працівника держслужби чи журналіста. Це питання спільне, це наша відповідальність – біля кожного із 2,5 мільйонів мешканців області поліцейського не поставлять. Перехід із помаранчевої зони у червону може статись дуже швидко. А у червоній зоні, наприклад, заборонений громадський транспорт. Якщо зараз зросте захворюваність, то винні у цьому будемо ми самі», – говорить Тарас Грень.
Чому в Україні змінили правила карантину?
Нагадаємо, в Україні з 22 травня запрацював адаптивний карантин. Він передбачав, що регіони самостійно ухвалюватимуть рішення про послаблення або посилення обмежень, спираючись на епідеміологічну ситуацію на тій чи тій території.
Президент Володимир Зеленський напередодні зміни правил карантину в Україні заявив, що нова модель може стати більш дієвою для контролю поширення коронавірусної інфекції в країні, повідомляє Офіс президента. А міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що головними причинами зростання захворюваності на Covid-19, про що, за його словами, свідчать епідеміологічні розслідування, є проведення богослужінь у церквах, громадський транспорт, а також переміщення людей у зв’язку з відпочинком.
Читайте також: Світ шукає, як протидіяти коронавірусу. У нас крайня – Церква
Тоді ж прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що узгоджується співпраця з правоохоронними органами, які допомагатимуть впроваджувати епідеміологічний контроль за правилами адаптивного карантину. На його думку, це буде найбільш ефективний спосіб.
Сьогодні ж під час брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко сказав, що рішення про зміну моделі карантину в Україні мотивоване тим, що регіональні комісії з питань ТЕБ і НС не виконували своєї роботи.
«Було 8 областей, де швидко зростала захворюваність. Комісії там мали що три дні збиратись, визначати причину поширення і вживати конкретних заходів. Але вони цього не робили, тому тепер рішення ухвалює Державна комісія з питань ТЕБ і НС», – сказав Віктор Ляшко.
«Коронавірусний» сепаратизм
На відміну від Львова, до червоної зони потрапили обласні центри сусідніх регіонів – Луцьк і Тернопіль. Але обидва міста заявили, що не погоджуються з таким рішенням, що воно не відповідає Конституції і є проявом диктатури.
Заступник міського голови Луцька Ігор Поліщук на своїй фейсбук-сторінці написав, що у місті, попри рішення уряду і Державної комісії, громадський транспорт курсуватиме і надалі, також працюватимуть підприємці. Якщо ж на когось із них складуть протокол за порушення правил карантину, місто надасть юридичну допомогу для його оскарження у суді.
«Протокол Державної комісії ТЕБ та НС та відповідна Постанова Кабміну є такими, що не ґрунтуються на нормах Конституції України, а міська рада не буде вводити у зв‘язку з віднесенням Луцька до «червоної» зони жодних обмежень», – каже Ігор Поліщук.
Читайте також: Ця мутація коронавірусу захопила світ. Вчені намагаються знайти причину
У Тернополі ж міські депутати під час засідання сесії «скасували» рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС. Таким чином, вважають у Тернополі, громадський транспорт, підприємства та освітні заклади можуть тут працювати і надалі.
«Така блoкада міста була хіба за часів татар. Це неприпустимo, щoб люди були пoзбавлені кoнституційнoгo права працювати», – цитує міського голову Тернополя Сергія Надала УП.
Наразі у Львові не чути про протести підприємців, яких знову відправили на карантин, але не виключено, що їх і не буде, а заборони без гучних публічних заяв просто тихо проігнорують. Наприклад, посилаючись на якісь норми у постанові Кабміну чи в інших законодавчих актах.
Додамо, що станом на 3 серпня на Львівщині підтвердили 9 921 випадок інфікування коронавірусом. За вчорашню добу лабораторні центри провели 845 ПЛР-тестів, з яких 138 – позитивні, зокрема у 74-х львів'ян.
Олександра Бодняк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Якщо Вам подобається те, що ми робимо – долучайтеся до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!
Що отримають члени спільноти Tvoemisto.tv:
- ексклюзивні e-mail розсилки
- доступ на спеціальні закриті події для Спільноти
- можливість голосувати за теми матеріалів та публічних дискусій, які планує редакція
- можливість стати експертом «Твого Міста»
- ексклюзивне друковане видання з доставкою додому/в офіс (щодвамісяці)
-
у майбутньому – знижки у мережі партнерів «Твого Міста».
Підтримати Tvoemisto.tv можна за посиланням.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами