
Фото: Христина Процак
«Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
Учора відбулося перше засідання ради Львівської ОТГ. Більшість, тобто депутати від «Європейської солідарності», «Свободи» та «Варти» поспіхом прийняли присягу та обрали тимчасову президію (детальніше можна прочитати тут). Далі, за словами одного з її членів, представника «ЄС» Петра Адамика, президія мала б напрацювати порядок денний наступної сесії, яка би вже мала відбутися за участі голови Львівської ОТГ Андрія Садового. Учора Адамик зачепив також питання ключової посади – секретаря ради.
Начальник управління «Секретаріату ради» ЛМР Юрій Лукашевський, коментуючи ситуацію з наступною сесію зазначив, що наразі ще немає протоколу вчорашнього засідання. Зокрема, його має скласти голова ТВК і підписати. І уже від цього потрібно відштовхуватися, бо зараз, каже він, не до кінця зрозуміло, що учора відбулося.
Tvoemisto.tv ще раз проаналізувало учорашні події та спробувало дізнатися, які кандидатури і від яких партій розглядаються. І що в цій ситуації робитиме (не) чинний міський голова Андрій Садовий.
Що відбулося?
Як зазначили опитані Тvoemisto.tv юристи, сесія могла відбутися як 25 листопада, так і 3 грудня. Адже термін два тижні після оголошення результатів голосування за депутатів ОТГ все одно минув.
Однією з причин, чому сесію провели учора називають, – бажання більшості продемонструвати, «хто у хаті господар», точніше у раді Львівської ОТГ. Розсварити депутатів між собою, не дати поміркованій частині трьох фракцій, які вчора зібралися на засідання – «ЄС», «Варті» та «Свободі» – почати домовлятися з тими, хто її проігнорував «Самопоміччю» та «Голосом». «Бізнес середовище, яке зараз пройшло в раду, так працює. Тиснути, щоб уже пізніше вирішувати питання зі своїх позицій», – каже наше джерело.
Читайте також: Закон, повага та (не)чинний садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
Нагадаємо, у раду Львівської ОТГ від «Європейської солідарності» потрапили двоє юристів найбагатшого депутата Льівської міської ради минулого ради Григорія Козловського – Олексій Різник та Юрій Ломага. Сам Козловський цього скликання успішно кандидував від «Європейської солідарності» у Львівську обласну раду.
Однак головною ціллю депутатської більшості, як зазначив у коментарі Тvoemisto.tv експерт з політики та місцевого розвитку Олександр Солонтай, є посада секретаря ради Львівської ОТГ. Саме тому з таким поспіхом було організовано перше засідання.
Хто стане секретарем ради
За звиклих обставин, тобто, при чинному міському голові, кандидатуру на посаду секретаря мав би пропонувати, власне, він.
«Секретаря пропонує міський голова, це робиться на засідання офіційно та легітимно. Пропозицію бути секретарем я зробив всім депутатам міської ради. Кожен з депутатів має право. Але, як правило, я номіную ту людину, яка має найбільшу підтримку. Я вважаю, що це є чесно», – цитує пресслужба ЛМР Андрія Садового.
Якщо ж міського голови немає, а це саме той випадок, то згідно чинного законодавства, секретар обирається простою більшістю ради. І ця більшість була на вчорашній сесії – на засіданні були присутні 35 депутатів, проте вони так і не зробили наступного кроку і не обрали секретаря ради. Однак про це згодом, зараз – хто саме міг би ним стати.
Читайте також: «Ціль більшості – секретар ради». Експерт про протистояння Садового і депутатів
Одразу кілька джерел опитані Tvoemisto.tv назвали кандидатуру «свободівця» Маркіяна Лопачака. Cправа в тому, що «Свобода» уже кілька каденцій в жорсткій опозиції до Андрія Садового, і навряд чи він захоче про щось домовлятися з міським головою.
Прізвище Лопачака назвав також під час учорашньої сесії у коментарі для медіа і Петро Адамик. За його словами, «свободівець» є найбільш прийнятною кандидатурою, бо він «рівновіддалений від влади».
У коментарі Tvoemisto.tv Адамик додав, що «Варта» і «Свобода» та навіть деякі депутати «Голосу» підтримують кандидатуру Лопачака. За його словами, якщо Андрій Садовий подасть іншу, то «ЄС» голосуванням покаже свою позицію. Також він повідомив, що бюджетну комісії у новій раді Львівської ОТГ мала б очолити представниця «Варти».
«Є дві менші фракції «Свобода» та «Варта». Нехай «Варта» візьме контроль над бюджетом. Вони хочуть контролювати, щоб кошти витрачалися прозоро. Комісію може очолити Наталія Шелестак. В неї є відповідна освіта і бажання», – розповів він.
Тепер повернемося до того, чому все таки учора не було обрано секретаря ради. За даними джерела, зупинилися через репутаційні втрати, які могло спричинити таке рішення. Цього разу Андрій Садовий та його медіа-холдинг зіграли на випередження.
Читайте також: Коли оголосять результати виборів голови Львівської ОТГ і чому процес затягують
До того ж, у випадку, якщо депутати захочуть призначити секретаря ради без Садового, то, як заявив експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик, Андрій Іванович зможе успішно оскаржити це.
«Якщо ж тимчасова президія буде пропонувати на розгляд ради кандидатури секретаря ради чи членів виконкому, заступників голови, то, скоріше за все, новообраний міський голова може подати до суду і виграти його», – пояснює він.
Читайте також: У Львівській мерії заявили про «паралізовані» рахунки сільрад, які увійшли до Львівської ОТГ
До слова, сам Маркіян Лопачак у коментарі Tvoemisto.tv заявив, що почув про свою кандидатуру зі ЗМІ. Загалом, за його словами, обговорюється кілька прізвищ і зараз тривають перемовини.
Що Андрій Садовий?
Почнемо з того, що насправді Андрій Іванович програв ці вибори. Так, він виграв особисті перегони в нардепа Олега Синютки, однак його партія зазнала розгромної поразки: 26 депутатів від «ЄС» проти – 17 від «Самопомочі». Тому йому треба діяти рішуче і Садовий уміє перевернути ситуацію з ніг на голову і роль «англійської королеви» точно не його.
І у випадку учорашньої сесії (не) чинний міський голова зіграв на випередження. Його заяви про узурпацію влади, про змову проти нього, дали такий необхідний час. «Програвши вибори міського голови, місцеві ділки з клану Козловського-Пупса вирішили захопити владу підкилимними, нічними «мутками», – коментував ситуацію з учораньою сесією Андрій Іванович.
І цей час він максимально використає для того, щоб отримати прийнятну для себе кандидатуру секретаря та спробувати домовитися чи з окремими депутатами, чи з окремими фракціями. Наприклад, з «Вартою». За словами джерела, усі непублічні заяви, які роблять по відношенню до цієї політичної сили люди від Садового, це намагання сказати – «двері відчинені», ми готові домовлятися.
Ще одна можливість Садового – це достукатися до поміркованої частини більшості, для прикладу, у тій же «ЄС». Адже ця політична сила – це не лише «Козловський – Синютка». Є й інші, і в них свої інтереси в раді, в якому немає сценарію конфлікту.
Не слід забувати, що обрання секретаря ради відбувається таємним голосування, тому тут можуть бути різні несподіванки. Головам фракцій дуже важко проконтролювати депутатів – в історії ЛМР були випадки, коли їм роздавали ручки одного кольору чи намагалися змусити показувати свої бюлетені.
За даними джерела, однією з прийнятних кандидатур для Садового міг би стати представник від «Варти» – зараз називають прізвище Юрія Мартинюка. За фахом він юрист, голова Асоціації західноукраїнських забудовників, свого часу був у дружніх до Садового партіях «Порі» та «УДАРі». У коментарі Tvoemisto.tv Мартинюк заявив, що не бачить себе на цій посаді, оскільки не готовий залишати приватну справу.
Конфлікт у новій Львівській облраді
Ще один момент, з яким повязані учорашні події у раді, це також бажання зайти в конфліктний дискурс у Львівській обласній раді. Нардеп Олег Синютка має там свої політичні інтереси, а Козловський – бізнес. І там «ЄС» та «Свободі» доведеться діяти більш рішуче, бо щоб отримати «більшість» треба буде дуже добре попрацювати з депутатами з інших фракцій.
Нагадаємо, до ради Львівської ОТГ проходять 5 партій, які розділять між собою 64 депутатських мандати. Зокрема, «Європейська солідарність» – 26 депутатів, «Об’єднання «Самопоміч» – 17, партія «Голос» – 8, «Варта» – 7 та ВО «Свобода» – 6 депутатів.
Тарас Смакула
Вікторія Савіцька
Фото: Варіанти, Фейсбук Юрія Мартинюка, 4studio
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами
- Повернути працівників в офіс. Як робочі стіни можуть стати простором для ідей
- Як працює та чи дієве донорство плазми крові при коронавірусі
- Культура здатна приносити гроші. Розмова з керівницею Інституту стратегії культури