molbuk.ua

molbuk.ua

Що не так із ціною на проїзд у Чернівцях та чому перевізники страйкують. Розбираємося

1193 0
Суперечки між владою та перевізниками в Чернівцях не виходять на новий рівень. Сьогодні перевізники заявили, що вже завтра автобуси на маршрути у Чернівцях не виїдуть. Вони налаштовані рішуче: ніяких поступок, поки ціна квитка не зросте до 5 гривень. Натомість влада вимагає підвищення якості перевезень. Чому тариф варто переглянути та не факт, що підвищувати – роз’яснюємо.

Чого хочуть перевізники?

Підвищення тарифу.

Голова Асоціації перевізників Микола Альбота вже декілька разів публічно заявляв, що автотранспорт працює за збитковим тарифом, який не забезпечує окупності автотранспортних підприємств. Востаннє тариф переглянули у березні 2017 року. З 1 квітня 2017 року встановили 4 гривні за проїзд. Тоді вартість пального була 18, 2 гривень за літр , зараз – приблизно 27. 

Коли мають змінювати тариф?

Перегляд тарифів здійснюється, коли змінюються умови надання послуг, але ті, що не залежать від перевізника. Наприклад, зміна вартості палива більше, ніж на 10% або підвищення мінімальної заробітної плати в Україні.  До прикладу, ТОВ «Чернівці -2004», яке обслуговує маршрутні рейси  №9, 9а, 11, 12, 20, 29 нараховує майже 120 людей (водії, інженери, працівники гаражів та персонал підприємства), кожному з них треба підвищити зарплату.

Звучить логічно. Чому ж влада проти?

Міський голова наголошує, що замовником послуг є міська влада, яка представляє територіальну громаду. Тому влада може вимагати підвищення якості перевезень. Міський голова зазначає, що приватні перевізники мають піти на зустріч владі та погодитись на систему штрафів за порушення правил перевезень. Зокрема, коли на маршрут не виходять усі автобуси. 

А що ж робитимуть завтра?

Олексій Каспрук у коментарі «Твоє місто. Чернівці» сказав, що Чернівецьке тролейбусне управління працюватиме у посиленому режимі і завтра на маршрути вийде максимальна кількість тролейбусів. Також він зазначив, що завтра в міськраді будуть розглядати ситуацію з перевізниками і порадив чернівчанам вийти з дому раніше, щоб нікуди не спізнитися, а роботодавцям з розумінням ставитись, якщо працівникам буде складно дістатись робочого місця. 

З мером – зрозуміло. А що думають у виконкомі?

Олексій Каспрук на засіданні виконкому Чернівецької міської ради вже вносив пропозицію про підвищення ціни на проїзд у маршрутках. Але члени виконкому не підтримали. Коефіцієнти, які подали перевізники, не відповідають перевіркам виконкому.

Здається, тоді перевізники вже оголошували страйк…

Так! Перевізники попереджували про страйк минулого місяця, але так його і не провели.

Що пропонують перевізники зараз?

У коментарі «Твоє місто. Чернівці» голова Асоціації перевізників Микола Альбота сказав, що вони пропонують встановити строки здачі документів на економічне обґрунтування тарифів у відповідності із Законом України «Про автомобільний транспорт» та після їхнього опрацювання підвищити ціну на проїзд.

А чернівчани що?

Що думають всі чернівчани – відповісти нереально.

Можемо тільки сказати із спостережень у соціальних мережах. Найчастіше чернівчани скаржаться на розмови водіїв за кермом або на те, що ті палять у салоні. У Чернівцях є водії, які починають рухатися з відкритими дверима у вщент заповненій маршрутці. Окрім цього, скаржаться на те, що водії нехтують правилами посадки та висадки пасажирів.

Здається, чернівчани вже раз бойкотували маршрутки?

Рік тому під час чергового загострення конфлікту із перевізниками соцмережах чернівчани закликали один одного бойкотувати маршрутки і підвозити друзів та знайомих власним авто.

 

Які варіанти зараз?

У влади та перевізників - домовлятись.

А ми будемо слідкувати за тим, як змінюється ситуація. 

«Твоє місто. Чернівці»