
Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
Свою першу міжнародну конференцію Тетяна Струк відвідала у 2005 році – відтоді їх вже було більше сотні. Представлення Львова на міжнародних конференціях робить Львів більш упізнаваним через свою участь у Американській асоціації перекладачів, Асоціації з глобалізації та локалізації, Європейській асоціації мовної галузі та через щорічне проведення конференцій з перекладу, зокрема, конкурсу перекладачів серед старшокласників і студентів «Львів Європейський». Карантин, каже Тетяна Струк, вплинув, але не зламав робочих планів – конференції з режиму офлайн стали активно переводити в онлайн та продовжувати промоцію міста та країни.
Від бюро до потужної компанії
Лінгвістичний Центр Тетяни Струк працює вже впродовж 23 років. Спочатку це було перше приватне перекладацьке бюро, та на певному етапі директорка зрозуміла, що час змінюватися і розвиватися. Тетяна Струк стала шукати, що ще може бути цікавим в цьому напрямку. І знайшла локалізацію – переклад з культурною, технічною та лінгвістичною адаптацією для певної країни.
Як виявилося, Тетяна стала першою українкою, яка побувала на такій конференції. І це дуже привернуло увагу до неї. За відкритість та прагнення знань міжнародні компанії були готові навчати новому, адже розуміли, що в Україні потребують свідомого і послідовного плану дій з адаптації програмного забезпечення та інших матеріалів.
«Наша галузь дуже швидко змінюється, тому часто знаходимося на межі нових технологій. Доводилося багато вчитися, їздити на конференції. Виявилося, що людей, які б знали всі тонкощі, на той час в Україні було обмаль. Оскільки ми завжди були базою для перекладацьких практик в різних університетах, незабаром в Острозькій академії запустили курс з локалізації та перекладацьких технологій. Згодом були й інші університети, почався рух», – каже Тетяна Струк і додає, що потроху стала організовувати і свої події, виступати на міжнародних конференціях.
Директорка Лінгвістичного Центру робила все для того, щоб про Львів та її роботу побільше дізнавалися у світі, а доповідачі з усіх куточків хотіли приїхати сюди та співпрацювати.
Почесна місія Амбасадора
Співпраця із Львівським конференц-бюро почалася два роки тому. Після участі у багатьох міжнародних асоціаціях та конференціях Тетяну Струк запросили долучитися та разом працювати над промоцією.
«До цього часу мені завжди здавалося, що нашої роботи ніхто не помічає. Ми розмірено працювали, кваліфіковано виконували роботу. Та виявилося, що ми цікаві місту. Тепер у нас спільна мета – залучити більше конференцій до Львова та якнайкраще запрезентувати свою роботу там – за кордоном», – розповідає Тетяна Струк.
З часом через відвідування різних конференцій про Україну, Львів та діяльність Лінгвістичного центру стали знати все більше людей. Хоча так було далеко не завжди.
«Ще років з десять тому мало хто знав, хто ми такі і що це за держава. Буквально на українських візитівках людям доводилося показувати, чим саме відрізняються українські літери від російських, розповідати, що ми окрема незалежна держава. Тепер з тим легше. Нас знають, впізнають, поважають. Де б я не була, а особливо після того, як стала Почесною Амбасадоркою, завжди усіх запрошую до нашої країни, міста», – каже Тетяна Струк.
Вчитись самим – навчати інших
Вже 16-й рік поспіль Лінгвістичний центр проводить конкурс перекладачів для старшокласників і студентів «Львів Європейський». Участь у ньому беруть не лише львів’яни, а й мешканці області. А зацікавленість у події виникає навіть за кордоном.
«Раніше у нас була мета – на рівні старшокласників показати, яка це цікава професія – лінгвіст і перекладач. Згодом почали щось схоже робити зі студентами. У першому турі цьогорічного конкурсу онлайн участь взяли більш як 1300 студентів зі всієї України. Фінальну роботу до Львова приїхало писати 120 учасників. Це молоді люди, для яких потрапити до Львова було мрією. Відгуки були шалені», – згадує Тетяна Струк.
Також зі студентами Лінгвістичний центр зробив серію інтерв’ю з відомими українськими перекладачами-практиками та навіть видали книжку «Усе попереду: від успішних сьогодні – успішним завтра». На презентацію книги і для зустрічі зі студентами до Львова приїхали герої інтерв’ю з різних міст України.
Карантин як крок до самовдосконалення
Серед останніх конференцій, де встигла побувати Тетяна Струк, була Українська конференція перекладацької галузі, що пройшла наприкінці липня у Дніпрі. Міжнародний захід відвідали доповідачі зі США, Польщі та Іспанії.
Проте все більше подій у світі відбуваються онлайн. Зі слів Тетяни Струк, це, насамперед, можливості залучити нових спікерів.
«Працювати онлайн може й легше, та хочеться живого спілкування. Адже ми на конференції їдемо не лише за інформацією, а й за емоціями, контактами, досвідом, для обміну думками. Скільки б не тривав карантин, все ж роботу треба продовжувати», – говорить Тетяна Струк.
Вже у листопаді у офлайн студії Львівського конференц-бюро відбудеться онлайн-відкриття української філії міжнародної організації, що об’єднує жінок зі всього світу, які працюють у галузі локалізації – Women in Localization. Головою української філії стала Тетяна Струк.
«Карантин скасував багато робочих планів. Довелося відмовитися від кількох поїздок. Та цю подію ми пропустити не можемо. До відкриття української філії Women in Localization ми йшли три роки. Для нас дуже важливо, що подія відбудеться саме у Львові. Хоч онлайн, та все ж зможемо показати світу, що Україна є рівноправним гравцем у цій сфері. Для нас це дуже хороша можливість об’єднатися, самовдосконалитися», – продовжує Тетяна Струк.
Скільки саме учасниць візьмуть участь в онлайн відкритті філії, наразі не відомо, але не менше 200.
У планах Амбасадорки Львова – провести наступного року вже офлайнову конференцію з комунікації. Акцент робитимуть не лише на перекладі, а й на доступності та безбар’єрному спілкуванні. Зі слів директорки Лінгвістичного центру – тема вкрай важлива і потрібна Львову.
Щодо закордонних поїздок, то їх спланувати складніше, адже зараз у світі конференцій проводять вкрай мало.
Про плани
Швидкісне сполучення, конкурентоздатність, доступне проживання, доброзичливі люди довкола роблять Львів привітним. Та Тетяна Струк каже: аби Львів став столицею конференц-індустрії, насамперед потрібно покращити конференц-інфраструктру. Тієї, що є, не завжди вистачає.
«Ті, хто приїжджає до Львова на конференції, хочуть, аби це був центр і все було поруч. Тому, якщо б у місті був великий гарний 5-зірковий готель з конференц-приміщеннями, це був би чудовий вихід для міста», – каже співрозмовниця.
Серед іншого, чого вкрай бракує місту – це недостатньо англійської довкола.
«Коли туристи чи гості у свої гаджети забивають маршрут, від них часто можна почути, наскільки у нас незручний переклад вивісок і вказівників. Були випадки, що одну і ту ж вулицю перекладали по-різному, тому виникали певні непорозуміння. Також у нас мало закладів, які мають перекладені меню, а деякі працівники взагалі не розуміють англійської. Ось цей мовний бар’єр та відсутність уніфікованості – сильно шкодять. Коли ж все буде зручно, людям захочеться ще більше повертатися до нашого міста», – говорить Тетяна Струк.
Над цим, каже Амбасадорка, і працюватиме.
Ольга Шведа
Фото надані Тетяною Струк
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами
- Повернути працівників в офіс. Як робочі стіни можуть стати простором для ідей