Сусіди: як на Південно-Кільцевій власноруч створили дитячий майданчик

500 0
І за якої умови відмовляться від нього.

Посеред бетонних багатоповерхівок на вулиці Південно-Кільцевій довгий час була захаращена територія, тепер – дитячий майданчик, за яким доглядають самі діти.  

Було боляче дивитись на хащі та розкидані шприци. Колись тут був дитячий майданчик, ми тут виросли. Багато тодішніх дітей мають вже своїх. Їм ми повернули майданчик нашого дитинства, – розповідає Василь Фоменко, один із мешканців будинку.

Роботу над майданчиком розпочали у жовтні 2015 року, а остаточно завершили у 2017. Сусіди розповідають, що самостійно копали ями та заливали цемент, забивали стовпи та складати гойдалки. Проте більшість часу пішло на збір паперів та дозволів. Активісти кажуть, їх відправляли від одного кабінету до іншого. Дозвіл отримали, коли написали петицію, яку розглянули на сесії міської ради.

–Нам був потрібен тільки дозвіл. Ми підготували проект майданчика, мали фінансування та людей, які повинні були будувати. Вони не могли нам відмовити. Втім, питання ускладнювало те, що на цьому місці планувався садочок. У петиції ми вказали: поки не розпочали будівництво, буде наш майданчик, – каже Василь.

Мешканці створювали майданчик у два етапи. Коли виграли грант на 15 тисяч від Британської ради Active citizens, облаштували workout-зону. Весною активісти дізнались, що отримали наступний грант на 70 тисяч від Інституту лідерства та управління УКУ. Розпочали роботу над майданчиком. Дизайн розробив один з мешканців ОСББ.

–У нас з чоловіком Богданом (дизайнер майданчика – ТМ.) виникла ідея зробити майданчик у козацькому стилі, щоб він відрізнявся від стандартних рошенівських. Вирішили все робити з дерева. Використали дерева, які вирубали для розчищення території. Облаштували так, щоб діти могли перескакувати, лазити, бігати. Загалом, щоб по-максимуму відірвати їх від планшетів, – розповідає Олена.

Щоранку діти збираються і прибирають майданчик, а дорослі – виносять сміття.

Діти допомагали нам будувати майданчик. Старші діти, років 11-12, організовують суботники, залучають зовсім маленьких, – каже Ірина.

Марія Іванівна, яка очолює тут ОСББ, дає їм інструменти для прибирання. Вона порівнює, як вони згуртували з сусідами, щоб зробити майданчик без допомоги міської ради із тим, як будинки, що належали до ЖРЕПу чекали, коли їм пофарбують лавки.

Зараз для остаточного облаштування майданчика мешканцям необхідні кошти міста. Василь Фоменко говорить, що вони із сусідами двічі подавались на Бюджет ініціатив, щоб отримати фінансування на покриття та огорожу.

Нам відмовили. Посилались на те, що майданчик має зводитись на наші кошти та спонсорів. У нас є документи, ми зможемо його відстояти, якщо тут почнеться будівництво. Якщо ж місто вирішить робити тут садочок – ми уступимо майданчик. Для нас він уже зробив головне – згуртував сусідів навколо спільної справи, – каже Василь.

Олена Дуняк

Фото Ірини Юшко