Як чернівчанка у власній квартирі створює скандинавський декор

521 0
Катерина Пасніченко відчуває себе першовідкривачкою, бо в Україні макраме досі є чимось незвичним, нетутешнім.

Катерина Пасніченко, маркетологиня, яка плете макраме. Саме цим скандинавським плетінням чернівчанка вирішила прикрасити власний будинок, аби зробити його комфортнішим. Коли у її будинку виробів стало забагато — вони почали прикрашати домівки інших. Через сайт та Інстаграм їх купують від Європи до В'єтнаму, проте 80% її клієнтів з України, бо майстрів макраме тут небагато.

«Я жила в Чернівцях, але трошки бачила світ, подорожувала. Я не завжди була задоволена тим, що бачила у себе вдома. Іноді ми хочемо змінити не тільки вид з вікна, але й те, що всередині. Робити побут приємним можливо, незалежно від міста і країни», — каже вона.

Катерина якось випадково натрапила в Інтернеті на фотографії різноманітних панно і зрозуміла, що може створювати скандинавський затишок в своїй квартирі в Чернівцях. Відтак з'явилася студія та бренд «Harpy Knot».

Макраме — це мистецтво плетіння вузлами з товстих кручених ниток. Скільки існують канати й мотузки – стільки ж років має макраме. Катя зробила своє перше півтора роки тому. Вона використовує екологічно чисті матеріали – древесину та нитки з бавовняного волокна. Всі матеріали – українського виробництва.

Особливий попит на такі речі є влітку. Катерина каже, що в цю пору року люди особливо натхненні до нового. Водночас у Чернівцях та й в Україні макраме досі є чимось незвичним, нетутешнім. Тому майтриня відчуває себе першовідкривачкою. 

Одне панно Катерина може зробити і за півдня, а може і за тиждень, переплітаючи та удосконалюючи роботу. Деякі виглядають грубіше, а деякі можуть вписатися у вишуканий інтер’єр. Все це варіюється за рахунок вузлів, бусин і палиці. Зазвичай людина звертається із чітким запитом, яке панно вона хоче отримати. 

«Насправді почати щось своє — нелегка справа. Іноді я шкодую, що взялася за це, бо у мене немає вихідних. А бувають періоди застою на кілька місяців, і кожен раз живеш в очікуванні того моменту, що ось раптом все закінчилося», — каже Катя.

Катерина планує далі працювати у Чернівцях, проте ще вирішує, або розвивати власний бренд самостійно, або знайти кількох майстрів і зробити студію.
 
«Я ще не обрала свій шлях, але я не проти з кимось розділити цю справу», — каже вона.

 

Марина Верещака
Фото авторки