
фото: Freepik.com
Як інфекційна лікарня у Львові готувалась до боротьби з Сovid-19
Готувались серйозно
Найбільше коштів інфекційна лікарня витратила на медичне обладнання, необхідне для лікування хворих на Covid-19, та розхідні матеріали для нього. Тендери почали оголошувати на початку епідемії.
13 квітня інфекційна лікарня уклала з ТОВ «Медхолдинг» договір на 528 тис. грн на постачання аналізатора критичних станів та автоматичного аналізатора газів крові. Разом із переможцем у торгах взяло участь ТзОВ «Ксенко». Різниця у запропонованій ціні становила 128 грн на користь ТОВ «Медхолдинг».
ТОВ «Медхолдинг» зареєстроване в Києві майже 8 років тому і займається оптовою торгівлею фармацевтичними товарами. Його керівницею є Тетяна Сергієнко, а власницею – Наталія Швецова, яка також є засновницею медичного центру «Клініка Нова». Цьогоріч підприємство брало участь у державних закупівлях і підписало договорів на понад 162 млн грн, а торік – на понад 323,5 млн грн. Додамо, що серед осіб, які є отримувачами доходу з підприємства зазначена прокурорка Київської місцевої прокуратури №5 Людмила Громадська та її чоловік пенсіонер Олександр Тимошенко.
Читайте також: Карантинні закупівлі і захист медиків. На що витрачають бюджетні кошти лікарні у Львові
У ТзОВ «Ксенко» лікарня придбала інше обладнання і на значно більшу суму. За майже 240 тис. грн куплено чотири багатоканальні електрокардіографи вартістю 56 тис. грн за штуку. Договір уклали 14 квітня.
Найбільше коштів – понад 8,5 млн грн – інфекційна лікарня витратила на сім апаратів ШВЛ експертного класу та загального призначення для інтенсивної терапії. Договір про закупівлю уклали з тим же ТзОВ «Ксенко» 16 квітня.
Ще 528 тис. грн інфекційна лікарня витратила на оптоволоконний гнучкий бронхоскоп. Договір із ТзОВ «Ксенко» уклали 14 квітня.
Цій же фірмі лікарня заплатила понад 609 тис. грн за договором, укладеним 14 квітня, про закупівлю 10 медичних аспіраторів, трьох пульсоксиметрів та двох шприцевих інфузійних насосів, що дозволяють точно дозувати кількість ліків, що вводяться пацієнтові крапельним шляхом.
ТзОВ «Ксенко» зареєстроване у Києві і займається оптовою торгівлею фармацевтичними засобами, а також має серед КВЕДів виробництво радіологічного, електромедичного і електротерапевтичного устаткування. Засновницею і власницею підприємства є Оксана Грейц, яка походить з Донеччини. ТзОВ брало участь у торгах на поставку медобладнання у різних областях України і часто перемагало.
У ТзОВ «Веста Медікел» інфекційна лікарня закупила на майже 500 тис. грн 11 найменувань медичних матеріалів, як зазначено в договорі від 3 квітня зі змінами від 4 травня. Ідеться про 50 одноразових аспіраційних катетерів, 900 відрізів по 5 метрів медичної марлі, 4970 ємностей для забору біоматеріалів, 70 тисяч пар латексних та нітрілових рукавичок та майже 71 тис. штук різних шприців.
ТОВ «Веста Медікел» зареєстроване в селі Оброшине біля Львова майже три роки тому і займається оптовою торгівлею фармацевтичними товарами. Його директорка – Ганна Чорній, яка, за даними сервісу YouControl, до інших підприємств стосунку не має.
Ще мільйон гривень ТзОВ «Веста медікел» заробило на продажі Львівській обласній інфекційній лікарні 421 тис. ін'єкційних одноразових шприців за ціною від 1,4 до 3,25 грн, 2,5 тис. внутрішньовенних канюль, 65 вірусо-бактеріальних одноразових фільтрів для дорослих та 30 ультрафіолетових бактерицидних рециркуляторів.
Читайте також: Я розумію свою місію. Лікар зі Львова розповів, навіщо поїхав в Італію
Ще на 59 тис. грн 15 квітня лікарня уклала договір про закупівлю комплектів для забору аналізів з ПП «Біола». Керівником ПП «Біола», заснованим 26 років тому у Львові, є Дмитро Мельничук, а власником – Ігор Павлиш, який також є власником низки фірм, серед яких і мережа аптек «3І». Основним видом діяльності ПП «Біола» є оптова торгівля фармацевтичними товарами.
За майже 100 тис. гривень інфекційна лікарня купила 326 балонів медичного кисню. Договір уклали із Львівським хімічним заводом 2 квітня.
Хто шукає, той знайде
Якщо, як ішлося у попередньому матеріалі >Tvoemisto.tv, 8-ма міська клінічна лікарня Львова засоби дезінфекції закуповувала у монополіста українського ринку – ТзОВ «Лізоформ», то в інфекційній лікарні знайшли потрібні засоби у менших представників ринку. Загалом на закупівлю дезінфекційних засобів та спеціалізованої хімічної продукції Львівська обласна інфекційна лікарня провела три тендери.
Так, 12 березня медзаклад уклав угоду із ФОП Нарусевич Денис Сергійович на три найменування дезінфекційних засобів на майже 200 тис. грн. Специфікація у договорі не зазначена, там ідеться лише про агрохімічну продукцію – деззасоби. ФОП Нарусевич Денис Сергійович зареєстрована у Луцьку Волинської області 5 місяців тому і основним видом діяльності має оптову торгівлю фармацевтичними товарами.
За 146 тис. грн лікарня придбала у ФОП Левус Соломія Ігорівна 490 штук кілограмових відер «Хлоросану» вартістю 298 грн за штуку. Договір уклали 17 квітня. Зараз деззасіб на різних сайтах можна знайти за ціною близько 340 грн за кілограм, але його ніде немає в наявності.
За третім тендером лікарня заплатила майже 200 тис. грн ФОП Загрева Вікторія Борисівна за 623 літри засобу «Антихлор Люкс» вартістю 320 грн за штуку. Договір уклали 13 березня. Різноманітні сайти пропонують купити зараз літр такого засобу за ціною близько 900 грн. Щоправда, ідеться про концентрат, чого у договорі не вказано.
Продавці зазначають, що засіб знищує різноманітні віруси грипу, ретровірусів, ентеровірусів, ВІЛ, вірус атипової пневмонії, мікобактерію туберкульозу тощо. Виробляють засіб у Луцьку, звідки і походить Вікторія Загрева. Вікторія Загрева також є засновницею і керівником ще кількох підприємств, які займаються оптовою торгівлею хімзасобами.
Захист медиків
На костюми біологічного захисту лікарня витратила 850 тис. грн. Ідеться про 2 тисячі костюмів біологічного захисту медичного призначення, куплених у ТзОВ «Росе». На жаль, не вказується, чи відповідають куплені костюми вимогам сертифікації костюмів, що захищають від вірусів. У договорі ідеться про протипожежне, рятувальне та захисне обладнання.
Керівником ТзОВ «Росе», заснованим майже 9 років тому, є Юрій Гайдук. Основний вид діяльності підприємства – виробництво верхнього одягу. На сайті підприємства вказано, що воно шиє спецодяг. Власницею підприємства є Галина Стоянівська. У 2020 році підприємство заробило на державних закупівлях вже понад 8,8 млн грн.
Читайте також: Пережити епідемію. Що робити, якщо ви захворіли на коронавірус
2200 штук одноразових медичних халатів лікарня придбала у ФОП Левус Соломія Ігорівна 12 березня. А у ФОП Сейко Анастасія-Марія Андріївна медзаклад придбав за 148 тис. грн 390 штук спеціального одягу для біологічного захисту. Договір також укладений 12 березня, про специфікацію товарів у ньому не йдеться.
ФОП Анастасія-Марія Сейко зареєстрована 11 місяців тому і основним КВЕДом має посередництво у торгівлі товарами широкого асортименту. А ФОП Левус Соломія Ігорівна основним видом діяльності має надання послуг перукарням та салонам краси.
Інфекційна лікарня 23 березня придбала також 2200 захисних респіраторів з НЕРА-фільтром на 200 тис. грн у вже згадуваної ФОП Нарусевич Денис Сергійович. А 254 тис. грн лікарня заплатила 15 квітня тому ж ФОПу за 2800 напівмасок з НЕРА-фільтром класу FFP-2.
«Купували, що було»
Заступник директора Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник під час дискусії, організованої медіа-хабом «Твоє місто», пояснив, як відбувалась закупівля засобів індивідуального захисту для медиків, коли розпочалась епідемія.
«Коли ми починали закуповувати захисні костюми, то виробники підвищували ціни, змінювали умови угод. Робота налагоджувалась будь-якими способами і перші три тижні нас забезпечували благодійники і волонтери. Зараз вже йдеться про закупівлю тільки сертифікованих костюмів, а тоді взагалі нічого не було, брали що було», – каже Ігор Берник.
Зараз, за його словами, лікарня повністю забезпечена засобами індивідуального захисту для медиків, медикаментами, деззасобами, антисептиками, інфузійними розчинами.
Утім, розрахувати потребу у засобах індивідуального захисту важко, тому що невідомо, скільки в лікарні буде пацієнтів.
«Наша лікарня повністю працює з хворими на COVID-19: медсестра, санітарка, лікар у засобах захисту зустрічають їх у приймальному покої. Таких людей є по 80-100 на добу, госпіталізовуємо невелику частину. Тому відповідно 100-150 костюмів і комбінезонів використовуємо за добу, 400-500 рукавичок, 100-150 респіраторів», – розповідає Ігор Берник.
Благодійний фонд «Крила надії» одним із перших забив на сполох, коли ішлося про сертифіковані засоби захисту для лікарів. Його керівниця Наталія Ліпська розповіла >Tvoemisto.tv, як фонд шукав костюми біологічного захисту, що сертифіковані за всіма стандартами у боротьбі з вірусами та інфекційними захворюваннями.
«Зараз ми маємо дикий ринок. Дрібні ФОПи і люди, які ніколи не займалися поставками, зрозуміли, що на цьому можна непогано заробити. Багато товарів, які продаються, не є медичними. Я маю цілу колекцію сертифікатів, які продавці намалювали у фотошопі і видавали за справжні. Такі засоби не те що не захищають, вони ще й небезпечні: нам потрапляли зволожувачі кисню, в який жахливо смерділа пластмаса», – розповіла Наталія Ліпська під час дискусії, організованої Tvoemisto.tv.
Читайте також: Коронавірус - не вирок. Як це працювати лікарем в інфекційній лікарні
«Крила надії» та інші волонтери звернулись також з відкритим листом до місцевих посадовців, аби знати реальні потреби медзакладів і узгоджувати свої дії для раціонального витрачання коштів благодійників і держави.
Як запевнила Наталія Ліпська, зараз волонтери отримують всю необхідну інформацію – її надали місто і область.
«Ми постійно комунікуємо з лікарями і владою. Зараз ситуація стабілізувалася, але раніше змінювалася картина щогодини», – наголосила вона.
Олександра Бодняк
Дмитро Борисов
Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами
- Повернути працівників в офіс. Як робочі стіни можуть стати простором для ідей
- Як працює та чи дієве донорство плазми крові при коронавірусі