
Фото: ІТ-кластер
Кого потребуть та скільки платять ІТ-фахівцям у Львові. Топ-10 професій
10. Information security engineer
Зараз, коли інформація є чи не найдорожчим активом, спеціалісти з кібербезпеки цінуються дуже високо. Інженер з інформаційної безпеки — це той, хто дбає про безпеку користувачів певного програмного продукту: сайту, додатку чи мережі. Такий спеціаліст потрібен кожній компанії, яка хоче працювати на міжнародному ринку. Середня зарплатня такого спеціаліста на Glassdoor (міжнародна платформа з пошуку роботи) — 131000 доларів на рік. В Україні зарплата інженера з інформаційної безпеки стартує від 1500 доларів на місяць при середньому показнику 2400 доларів. Такі зарплати стосуються middle-спеціалістів, які працюють понад три роки.
Де вчитись. Спеціалістів з кібербезпеки навчають у Львівській Політехніці, ЛНУ ім. Івана Франка та ЛДУБЖД.
9. DevOps engineer
DevOps інженер — це то, хто розробляє продукт і бере участь в керуванні операційними процесами. Його можна назвати напів програмістом, напів менеджером, адже він виявляє бізнесові проблеми замовника, займається автоматизацією життєвого циклу продукту, включаючи проектування, розробку, тестування, підтримку і моніторинг. Завданням девопса — зробити процес розробки продукту максимально швидким, якісним і комфортним для девелоперів. Середня зарплата такого фахівця на міжнародному ринку становить 137400 доларів на рік, а в Україні — 2500 доларів на місяць.
Де вчитись. Щоби бути хорошим девопсом, треба в першу чергу бути кваліфікованим програмістом. Таких навчають в ЛНУ ім. Івана Франка на програмах Комп’ютерні науки та Програмна інженерія.
Читайте також: Це не каста для багатих. Як ІТ впливає на розвиток Львова
8, 7. Senior QA та QA Tech Lead
QA або Quality Assurance specialist — це досвідчений тестер, який відповідає за якість роботи команди, тобто перевіряє результат роботи розробників. QA відповідає за якість продукту на всіх етапах розробки, і від того, наскільки ретельно він виконає своє завдання, залежить результат роботи всієї компанії. Senior QA — це тестер з мінімум 5 роками досвіду, і в Україні він отримує в середньому 2500 доларів на місяць. Відразу за ним йде QA Tech Lead — керівник команди тестерів, середня зарплатня якого по Україні становить 3000 доларів на місяць.
Де вчитись: Комп’ютерні науки та Програмна інженерія в ЛНУ ім. Івана Франка, а також спеціалізовані курси від ІТ-компаній.
Читайте також: Бути наївними та здоровіше харчуватися. Чого можна повчитися у львівських ІТ-фахівців
6. Team Lead
Team Lead — це керівник команди розробників, тобто він поєднує в собі функції менеджера та розробника. Головне завдання тімліда — зробити так, щоб його команда видавала якомога кращі результати, сприяти розвитку своїх підлеглих, мотивувати їх і слідкувати за вирішенням бізнес-завдань клієнта. Тімлідом стає досвічений програміст, який зазвичай має від трьох років досвіду та прагне спробувати себе на керівній посаді, але середній досвід таких спеціалістів в Україні — 7 років. Середня зарплатня такого фахівця в Україні становить 3200 доларів на місяць.
Де вчитись: на будь-якій технічній спеціальності — у залежності від технологічного напрямку, в якому майбутній тімлід буде розвиватись. Це може бути як Інтернет речей, Штучний інтелект чи Робототехніка у Львівській політехніці, так і Комп’ютерні науки, Програмна інженерія або Сенсорні та діагностичні електронні системи в ЛНУ ім. Івана Франка.
5. Senior SE
Senior Software Engineer — це розробник з більше, ніж 6 роками досвіду. Якщо за 5 років програміст вирішив не пробувати себе в ролі керівника, а продовжує займатись розробкою продуктів та сервісів — він Senior SE. Оскільки ІТ-сфера сама по собі досить молода, таких спеціалістів на ринку найменше, тому вони особливо цінуються. Середня зарплатня в Україні таких програмістів — 3500 доларів на місяць.
Де вчитись: на будь-якій технічній спеціальності — у залежності від того, в якій компанії та з яким продуктом хочете працювати в майбутньому. Може бути як Інтернет речей, Штучний інтелект чи Робототехніка у Львівській політехніці, так і Комп’ютерні науки, Програмна інженерія або Сенсорні та діагностичні електронні системи в ЛНУ ім. Івана Франка.
Читайте також: 50 кандидатів на місце або Як знайти потрібну людину
4. Program Manager
Program Manager — це керівнича посада в ІТ-компанії, яка передбачає розробку стратегічних цілей та координацію команд і проєктів всередині компанії. Вирости в програмного менеджера можна як з розробника чи тімліда, так і з інших посад, проте досвід роботи Project-менеджером — обов'язковий. Середня зарплатня програмного менеджера в Україні становить 3700 доларів на місяць. У середньому це менеджери з понад десятирічним досвідом роботи в компанії.
Де вчитись. Окрім вищезгаданих програм, підійде Бізнес Аналітика & Наука про Дані у Львівській політехніці та Data Science&Intelligent Systems і Управління персоналом в публічній сфері та бізнес-структурах в ЛНУ ім. Івана Франка.
3. Technical Lead
Менеджер-розробник з понад восьмирічним досвідом, який відповідає за стратегію розвитку компанії в технічному плані. Тобто якщо Program Manager відповідає за досягнення бізнес-цілей, то Technical Lead обирає технології на проектах, за допомогою яких клієнти будуть досягати своїх бізнес-цілей. Керує усіма інженерами компанії, тісно співпрацює з девопсами. Середня заробітна плата в Україні — 4000 доларів на місяць.
Де вчитись: Комп’ютерні науки та Програмна інженерія в ЛНУ ім. Івана Франка, Інтернет речей у Львівській Політехніці, а також на власному досвіді в компанії.
Читайте також: Що слід розвивати майбутнім програмістам ще у школі
2. Director of Engineering
Головний інженер. Як і Tech Lead, відповідає за технології, але більш зосереджений на ресурси компанії — він має шукати найбільш оптимальні технологічні рішення, виходячи з інженерного досвіду та можливостей працівників. Керує техлідами та проєктними менеджерами. Середній досвід такого спеціаліста — 10 років, а зарплатня в Україні — 5000 доларів на місяць.
Де вчитись: Інтернет речей, Штучний інтелект, Робототехніка у Львівській політехніці або Комп’ютерні науки, Програмна інженерія та Сенсорні та діагностичні електронні системи в ЛНУ ім. Івана Франка, а також на власному досвіді.
1. System Architect
Робота системного архітектора полягає в тому, щоби вибудувати схему розробки того чи іншого продукту з нуля. Це ІТ-спеціаліст, який приймає рішення щодо функціоналу та інтерфейсу цілих програмних комплексів майбутніх продуктів. Можна сказати, що це той, хто трансформує слова та бажання клієнта в модель продукту, яку можна реалізувати, враховуючи можливості та ресурси компанії. Має бути висококласним спеціалістом, який знається на багатьох технологіях, щоб вміти обрати найоптимальнішу. У середньому такому спеціалісту в Україні платять 5000 доларів на місяць.
Де вчитись: Інтернет речей, Штучний інтелект, Робототехніка у Львівській політехніці або Комп’ютерні науки, Програмна інженерія та Сенсорні та діагностичні електронні системи в ЛНУ ім. Івана Франка, а також власний досвід.
Інформація про зарплати в Україні взята з дослідження dou.ua
Головне фото Львівського ІТ Кластеру
Повна або часткова републікація тексту без згоди редакції заборонена та вважатиметься порушенням авторських прав.
Вибір Твого міста
- Шанс жити. Для чого і як у Львові проводять пересадки органів
- Родимка, папілома, бородавка – як не пропустити рак шкіри. Поради дерматолога-онколога
- Гайда на лижі! Різноманітні гірськолижні курорти неподалік Львова: умови, ціни
- Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму
- Єгипет і Мальдіви. Куди їдуть львів`яни взимку і що вигідніше в час пандемії
- Тюбінг і оригінальні розписи столітньої давності Модеста Сосенка. Подорож Львівщиною на один день
- Менше популізму, більше технологій. Як 2020 рік змінив траєкторію світу
- Гроші є, інвестиції – будуть. Що чекає на економіку України у 2021 році
- Не тільки лижі. Де активно відпочити на Львівщині узимку
- Богдан Шумилович: У довоєнній Галичині не святкували від «Романа до Йордана»
- Будьте гнучкими. Як спланувати 2021 рік, коли невідомо, що буде за тиждень
- Подруга президента Франції. Історія львів'янки, яка єдина написала радіодиктант без помилок
- Таємниці княжого храму святого Миколая. Екскурсія найстарішою церквою Львова
- Старший друг. Як у Львові працює наставництво для дітей-сиріт
- Коронавірус і Різдво. Із якими обмеженнями святкуватимуть в Україні та Європі
- Потрібні нові холодильники. Як Львів готується отримати вакцину проти коронавірусу
- Наші світильники є у Франції та США. Як львівська компанія запалює світло по всьому світу
- «Моє тіло – моє діло». Як у Львові запроваджують сексуальну освіту для дошкільнят
- Цілющі вода й повітря. Де на Львівщині зміцнити імунітет і відновитись після хвороби
- Безробітні є, а вакансії? Де і кому можна знайти роботу у Львові
- Ремонт без проблем. Як зробити усе так, щоб не пошкодувати і не втратити гроші
- Чи можуть львів’яни уникнути зростання ціни на доставку газу. Роз’яснення
- «Вийшла в ліс і почала кричати». Історія ВІЛ-позитивної львів’янки
- Розуміти одне одного. Чого очікують від влади Львова громадський сектор, медицина і Церква
- Навіть взимку діти цілий день у парку. Як у Львові створили незвичний «дитсадок»
- Карантин добив. У Львові закривають культову «Українську книгарню»
- «Двері відчинені». Як вирішують скандал у Львівській міській раді
- Закон, повага та (не)чинний Садовий. Що відбувається у Львівській міській раді
- Лікували все життя. Історія подружжя медиків, чиє життя забрав коронавірус
- Львів і його села. Як місто розширювало свої території
- Бути першими – це велика відповідальність. Як змінювалася ІТ-компанія ЕРАМ протягом 15 років в Україні
- Люди з ментальними розладами помирають від Covid-19 частіше за онкохворих? Нові дослідження
- Дебати Андрія Садового і Олега Синютки. Як це було
- Правда чи брехня? Фактчекінг і експертний аналіз дебатів Садового і Синютки
- Не втратити ґрунту, на якому стоїмо. Вахтанг Кіпіані про українські змісти
- Львів – проти. Чи працюватимуть на вихідні у місті кафе, ТРЦ і перукарні
- Чи можуть бути у Львові англомовне навчання та добра медицина?
- Українська стала мені рідною. Історії тих, хто вчив мову у дорослому віці
- У ньому вся сіль. Мандрівка вихідного дня у Дрогобич і Нагуєвичі
- Медичний канабіс в Україні. «За» і «проти» та що каже Церква
- Чи закривати школи у випадку локдауну та що роблять у Європі
- Троянський кінь для супербактерії. Як у Львові розробляють новітній антибіотик
- Перекласти Шептицького на сучасний лад. Як у Львові пройшло бієнале Митрополита
- «Осиротілі юрби гуляк». Як ведеться на карантині ресторанам Європи і світу
- Місцеві вибори 2020 у Львові та ОТГ. Найважливіше. Фото, відео. Оновлюється
- Реконструкція Винників. Репортаж з містечка, яке вперше не голосувало за власного мера
- Літати по-новому. Що корисного можуть дати пасажирам карантинні зміни в авіації
- Онлайн-голосування на виборах – прогрес чи смерть для демократії
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» УГП
- Вибори до Львівської міськради. Перша десятка партії «Варта»
- Що Кошулинський обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Слуга народу»
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» партії «Голос»
- Що Рущишин обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- Диригент швидкої допомоги. У пам’ять про лікаря і любителя джазу Ігоря Орлова
- Замок, космічна екскурсія і музей людських історій. Мандрівка Золочівщиною
- Місцеві вибори пройдуть за новими правилами. Що змінилось?
- Дзвонила всім підряд у телефонній книзі. Як львівська вчителька поборола рак
- Хаотична забудова та сміття. Як кандидати на мера Львова вирішуватимуть ці проблеми
- Захищати не лише на передовій. Як із маленьких справ будується захист країни
- Що Зінкевич обіцяє зробити для Львова. Аналіз програми
- На «В» з мінусом. Дитячий онколог Роман Кізима про медицину у Львові
- Чи можуть Львівщину «закрити» на карантин і кого це зачепить у першу чергу
- Єдина надія на подолання пандемії. Чи все так просто з вакциною проти Covid-19
- Що обіцяють Садовий і Синютка зробити для вирішення транспортної проблеми. Аналіз програм
- Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян
- Нова економічна реальність. Де зараз є і куди прямує економіка України
- Чому будівництво вітряків на Боржаві розглядають в суді і до чого тут репутація України в Європі
- «Як перетворити кризу у можливості». Не час різати одне в одного бізнес-пиріг, треба його збільшувати
- Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами
- Посаг для Львова. Що принесуть у Львівську ОТГ Грибовичі і Малехів
- Гасити пожежу голими руками. Чому вчителів у Львові не тестують на Covid-19
- Привіт з далеких галактик. Як на Львівщині працює Центр космічних досліджень
- Треба вичавити з себе совок, а потім ще раз і ще раз. Кауфман у влозі Рущишина
- Втратити, щоб відчути цінність. «Як перетворити кризу у можливість» у галузі гостинності
- У світі почали використовувати нові тести на Covid-19. Що це і чи будуть вони в Україні
- З нас насміхаються. Чому львів'яни вийшли на Бандери захищати бруківку
- Вибори до Львівської міськради. Перша «десятка» Європейської солідарності
- «Тримати лінію фронту і захищати своє». Жадан у влозі Рущишина
- Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу
- Карантин допоміг вдосконалитися. Як пандемія змінила роботу «Майстерні Improv»
- Усе про авіакатастрофу військового літака Ан-26 на Харківщині в один клік. Фото, відео. Оновлюється
- Що обіцяє Садовий зробити для Львова. Аналіз програми
- Чому львів’яни досі п’ють хлоровану воду і чи здатні політики вирішити проблему
- Тепер нас знають і поважають. Як перекладачка просуває Львів у світі
- На Covid-19 хворіють повторно. Чи варто панікувати
- З Нью-Йорка до Львова. Як американський актор знімався в містичному трилері
- Завжди перший. У пам’ять про педіатра Богдана Остальського
- «Якщо справою не живеш, то не будеш успішним». Як поїхав під час пандемії «Чудо Тур»
- 3D друк, Zoom і нафта. Яким галузям і компаніям дісталась корона, а кому від неї і добряче дісталось
- Ризики збільшуються, але страху вже немає. Львівський готельєр про бізнес у час Covid-19
- Чи працюють у Львові правила МОЗ про госпіталізацію пацієнтів з Covid-19
- Верховний головнокомандувач. Що робив Володимир Зеленський на Яворівському полігоні. Репортаж
- Чи вартує в час пандемії вакцинувати дітей від грипу. Пояснення педіатра
- Що «Є» у Львові? Як популярна мережа книгарень потрапила у скандал
- Пройти випробування пандемією. Економічні загрози та можливості напередодні другої хвилі ковіду
- Смерть чоловіка у центрі Львова. Як у майбутньому запобігти таким випадкам
- Новий рядок у паспорті та єдиний транспорт. Що буде у Львівській ОТГ
- Чорні глечики і Біла пані. Подорож у Гавареччину і Підгорецький замок
- Україна після 25 жовтня. Як житимуть громади за новими правилами