Зачинити на ремонт неможливо. У яких умовах лікують чернівчан на Фастівській

1218 0
У лікарні вже відремонтували дев'ятий, восьмий, сьомий та шостий поверхи, на черзі - п'ятий.

Лікарня швидкої медичної допомоги, що на вулиці Фастівській, щодня приймає близько 250 пацієнтів. Лише на прийомний покій за день звертаються не менше 150 людей. За рік тут лікують приблизно 18 тисяч хворих стаціонарно та ще 15 тисяч – амбулаторно. Лікарі кажуть, за 5 років усе населення області звертається за допомогою до медиків та саме тут проходить курс лікування. «Твоє місто. Чернівці» вирішило дізнатися, у яких умовах лікуються чернівчани та наскільки доступною для людей є лікарня на Фастівській.

Заходимо у лікарню. Перше, що одразу помічаємо – безліч студентів-інтернів. Як пізніше дізнаємося, щороку тут проходять практику близько 70-ти майбутніх лікарів, серед яких є чимало іноземців.

Розпочинаємо екскурсію. З першого на останній, дев’ятий поверх, нас перевозить ліфтерка.

 Я всіх вас не візьму. Тут обмежена вага, – каже пані ліфтерка десятьом людям, які чекають, аби піднятися на верхні поверхи.

Щодня вона піднімає та опускає на необхідний поверх незліченну кількість людей. На запитання, чи знає, скількох у середньому пацієнтів їй доводиться перевозити, сором’язливо усміхається, каже, що ніколи не рахувала та просить не фотографувати її.

Піднімаємося на необхідний нам дев’ятий поверх. Саме тут розташовані реанімація, операційний блок першого відділення та операційний блок нейрохірургії. На цьому ж поверсі проводять усі операції і саме із цього поверху у 2007 році розпочали ремонт лікарні.

«Тоді майстри почали ремонтувати дах лікарні та дев'ятий поверх. Саме з верхніх поверхів правильно починати ремонт», – розповідає заступник головного лікаря ЛШМД Олександр Плегуца.

Через те, що стороннім входити в операційне відділення не можна, тільки заглядаємо всередину.  Помічаємо, що на дев'ятому поверсі ідеально чисто, все нове та блистить.

«Ми відремонтували дах будівлі, реанімаційну та операційний блок. Тобто розпочали із того, що є найважливішим для пацієнтів. Згодом перейшли до хірургічних відділень, бо від якості ремонту, безумовно, залежить не лише якість перебування пацієнта, але й уникнення різних інфекцій», – пояснює Олександр Плегуца.

Він розповідає, що наразі відремонтовані та повністю завершені дев’ятий, восьмий, сьомий і шостий поверхи. На черзі п’ятий поверх і поступово робитимуть ремонти у інших відділеннях медзакладу. Лікарня є обласною комунальною установою, тож кошти на ремонт виділяє управління капітального будівництва Чернівецької ОДА.

«Коли роблять ремонт, на кожному поверсі замінюють усі інженерні, електричні, сантехнічні мережі. Також проводять оздоблювальні роботи, викладають нову плитку, замінюють старі вікна та двері на нові – металопластикові. Тобто здійснюють увесь необхідний комплекс робіт, аби пацієнти почували себе максимально комфортно у лікарні», – каже він.

Йдемо далі. Оглядаємо восьмий і сьомий поверхи, на яких розташовані хірургічні відділення.

Навесні 2016 завершили ремонт другого хірургічного відділення, що на сьомому поверсі, а роботи розпочали ще у грудні 2015 року.  На цих поверхах повністю замінили мережі електро та водопостачання, каналізацію, поставили плитку на стінах і підлозі, встановили пожежну сигналізацію, замінили вікна і двері на нові, енергозберігаючі. Палати для пацієнтів також привели до ладу. На поверсі є й vip палата. Тут людно.

 – Пам’ятаю цю лікарню у 80-х роках. Зараз все у чудовому стані, дивіться, як гарно зробили на восьмому поверсі. Все зараз не робиться, але треба трохи часу, каже один із пацієнтів лікарні. 

Відділення хірургії працюють позмінно, розповідають лікарі.

Далі – шостий поверх, нейрохірургічне відділення. Сюди звертаються люди із травмами центральної нервової системи та периферичних нервів. Нещодавно, у січні 2018 року, тут завершили ремонт. Він тривав трохи більше чотирьох місяців. У відділенні нейрохірургії замінили усі інженерні мережі, вікна, двері та здійснили оздоблювальні роботи.  

На цьому поверсі багато людей, кожен із пацієнтів чекає своєї черги. Комусь із жінок стало погано, тож невідкладну допомогу пацієнтці надають просто у коридорі.

За день у лікарні проводять близько п’ятдесяти операцій. Тут працює більше тисячі людей, серед них лише лікарів понад 200.

У медичному закладі працює психолог – Ольга Степанівна, до неї щодня звертаються не лише пацієнти, але й лікарі.

«За день приходять за підтримкою чимало людей і медперсонал також. Дуже важко лікарям, коли вони знають і розуміють, наскільки складна ситуація, і що допомогти уже нереально, тож їм потрібна допомога», – каже пані Ольга.

Наразі триває ремонт у відділені травматології, що на п’ятому поверсі. Уже замінили вікна, зараз замінюють двері та каналізацію. Роботи планують завершити до кінця 2018 року.

«До зими замінили вікна, і замінили систему теплопостачання, опалення. А робити ремонт зараз – нелогічно, з кінця березня мають перейти до наступного етапу ремонту», – розповів Олександр Плегуца.

Коли проводять ремонт на якомусь із відділень лікарні, то людей переселяють на інші поверхи, кажуть медики. Палати на цьому поверсі у нормальному стані, проте незабаром їх також відремонтують.

Туалет, у якому знімали відео, що набуло популярності у мережі, не працює, бо на ремонті. Усі пацієнти знають про це, запевнили у лікарні. Проте у дитячій травматології, яку просять не плутати із дорослою, вбиральня працює.

Фахівці кажуть, зазвичай існує такий механізм – зачиняти те відділення лікарні, у якому проводять ремонт.  Але зачинити травматологію – нереально, без неї місто не справиться із такою великою кількістю людей.

«Прекрасно було би на пів року зачинити лікарню на ремонт, але це єдина лікарня, яка виконує нейрохірургію повністю, опіки, травматологію, інсульти, реанімацію, тому це нереально», пояснює Плегуца.

На першому поверсі облаштований нульовий заїзд, аби люди з інвалідністю максимально легко могли заїхати у лікарню.

Такі ж нульові заїзди й біля кожного ліфта. Їх у лікарні вісім, сім з них уже замінили.

На прийомному покої, куди звертаються усі пацієнти, є ванна кімната для безхатьків – вони  також часто звертаються за медичною допомогою і потребують госпіталізації. 

Іванна Аннин

Фото: Володимир Гуцул

Репортаж Твого міста