300 ОСББ. Як співвласники багатоквартирних будинків об’єднуються у Чернівцях

1305 0
«Твоє місто. Чернівці» дізнавалось про те, чому чернівчани не поспішають створювати ОСББ та чому це варто зробити.
http://press-centr.com

http://press-centr.com

Усі приватні квартири чернівчан перебувають на балансі житлово-ремонтно експлуатаційного підприємства (ЖРЕП), житлово-будівельного кооперативу (ЖБК) або під управлінням об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Вони мають змогу самостійно обирати, як керувати своїм будинком.

Як розповідає радник з питань децентралізації Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Прокоп,  така практика у нашому місті є не надто популярною.

«У Чернівцях створено більше 300 ОСББ, але більшість будинків обслуговуються ЖРЕПами або ЖБК», – пояснює експерт.

За його словами, це пов’язано з тим, що у Чернівцях багато будинків перебувають у аварійному стані.

«Чернівчани знають, як функціонує ОСББ, але багато людей бояться брати на себе відповідальність за його створення, особливо ця проблема проявляється там де старий житловий фонд. На сьогодні у місті немає окремого ресурсного центу, де чернівчани мали би  змогу отримувати інформацію щодо функціонування ОСББ. Якщо трапляються проблеми у цій сфері, люди звертаються у департамент житлово-комунального господарства», – каже Тарас Прокоп.

Марія Філіпчук є головою ОСББ, що знаходиться за адресою Героїв Майдану, 77. Вона радить чернівчанам створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

«Наше ОСББ функціонує з 2010 року, це вирішує багато господарських питань з утримання будинку. Результат роботи проявляється у тому, що ми одразу можемо вирішувати усі господарські справи. Якщо є якась проблема, скажімо, потрібно замінити каналізаційні труби, ми збираємося усім будинком та обговорюємо, яким чином це зробити. Також ми самі доглядаємо за прибудинковою територією та відповідаємо за підвальні приміщення, які можна здавати в оренду, а вилучені кошти витрачаємо на потреби будинку», – каже голова ОСББ.

Однак, за її словами, в такій формі управління також виникають труднощі. Наприклад, у співпраці ОСББ з енергопостачальними компаніями. Голова ОСББ перераховує кошти за всю спожиту електроенергію будинком. 

«Я вважаю, що компанія, яка надає послуги, має адресно отримувати надходження від окремого власника квартири. Тобто, власники квартир повинні розраховуватися не з ОСББ, а з тими постачальниками, які надають послуги, адже субсидії на комунальні послуги видаються невчасно і доводиться шукати різні шляхи, аби розрахуватися з компанією», – говорить Марія Філіпчук.

Засновниця школи ефективного ОСББ Марія Осипчук розповідає, що переваги створення такої форми керуванням будинком полягають в можливості отримання грантових коштів, які виділяють на модернізацію ОСББ.

У коментарі «Твоє місто. Чернівці» заступник міського голови Володимир Середюк розповів про те, як міська влада підтримує діяльність ОСББ.

«У Чернівцях діє програма співфінансування, за умовами якої, з міського бюджету виділяють кошти на утримання ОСББ. 2017 року з бюджету виділили близько трьох мільйонів гривень на реалізацію програми із заміни лічильників, модернізації фасадів будинку та інших господарських робіт», – говорить він.

Загалом, процедура створення ОСББ передбачає такі етапи:

1) створення ініціативної групи;

2) формування реєстру співвласників;

3) скликання установчих зборів;

4) підготовка проекту Статуту ОСББ;

5) проведення установчих зборів;

6) проведення письмового опитування (за потреби);

7) державна реєстрація ОСББ.

За підтримки Міжнародного республіканського інституту до Чернівців щомісяця приїжджають експерти з різних міст України та надають необхідні консультації з різних аспектів роботи ОСББ.

Наступний навчальний семінар відбудеться 16 лютого, для участі необхідна реєстрація.

Христина Тимофійчук

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар