Як на Томнатику говорили про розвиток сільських територій

284 0
Делегати від чотирьох областей говорили про інноваційні інструменти розвитку сільських територій.

Локацію покинутої радіо-локаційної станції «Памір» на горі Томнатик для проведення конференції обрали невипадково, адже водночас це територія, яка входить до однієї з ОТГ Чернівецької області – Селятинської. 

«Такі об'єкти можуть використовуватися за новим креативним призначенням. Те, що ми перебуваємо тут, свідчить про те, яку роботу проробила громада, щоб розкрутити це місце. І це тільки одне з багатьох місць нашої області. Ця конференція потрібна для того, щоб подивитись на сільські території по-іншому», – сказала директорка Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук.

Туристичний потенціал Буковини як конкурентну перевагу відмітили делегати конференції, які вперше тут побували.

«Важко співставити туристичний потенціал Рівненької області та Чернівецької. Я думаю, ви чули про Тунель кохання. Там нема нічого, крім комарів. А комусь прийшло в голову назвати його Тунелем кохання та повісити першу стрічку, і зараз там весять десятки тисяч стрічок. Для людей – це стрічка кохання, а для ОТГ – гроші туристів», – каже експерт з фінансів Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Василь Поліщук

За його словами, на Рівненщині ОТГ орієнтують на енергоефективність та розвиток економіки. На прикладі Млинівської ОТГ він розповів, як громади можуть використовувати заощадження. Там кошти, зекономлені на енергії через модернізацію її використання, вкладають в шкільне обладнання. Наразі Рівненська область відстоює зменшення соціальної субвенції громадам та збільшення інфраструктурної відповідно.   

Донецька область розробила комплексну програму економічного розвитку сільських територій до 2020 року. Пріорітетним в роботі з громадами є поширення історій успіху та створення сільськогосподарської діяльності. Про це розповів радник голови Донецької ОДА Руслан Марков. 

Поки Рівненська область орієнтується на енергозбереження, а Донецька – на розвиток сільського господарства, ми маємо розвивати саме туризм. Так вважає очільник відділу з питань туризму облдержадміністрації Володимир Фурдига. За його словами, ми маємо використати наше вдале географічне розташування та рекреаційні ресурси. Одним з можливих інструментів є створення екологічної стежки. Наприклад, до гори Томантик, на якій відбувався захід, прокладена і звичайна екологічна стежка, і екстремальна автомобільна.

Фото Олени Дуняк

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар