Локдаун планують вводити уже після Нового року

3153 0
МОЗ пропонує ввести локдаун уже з нового року на 3 тижні.
Фото: Новоград.City

Фото: Новоград.City

Міністерство охорони здоров'я не пропонуватиме запроваджувати локдаун до кінця року, але запропонує жорсткий карантин із перших чисел січня на три тижні. Про це повідомив голова МОЗ Максим Степанов під час сьогоднішнього брифінгу.

Читайте тако: «Помаранчевий» карантин. Уряд назвав умови обмежень, які діятимуть до локдауну

За його словами, з кінця січня і упродовж лютого очікують сезонний пік захворюваності на грип. Це призведе до серйозного навантаження на медичну систему, тому до цього періоду потрібно підійти з мінімально можливими цифрами захворюваності на Covid-19, із мінімальною кількістю госпіталізованих. Тому Міністерство охорони здоров'я не буде рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже є стабільний приріст нових випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків.

Читайте також: Що буде з гривнею на зимові свята. Прогноз експерта

«З огляду на медичні і протиепідемічні показники, ми будемо пропонувати уряду плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня. Вважаємо, що тривалість такого карантину для досягнення максимального ефекту має бути три тижні», – каже Максим Степанов.

За його словами, карантин вихідного дня таки дав результат. Україна не досягла максимальних показників його ефективності, тобто зниження на 20% кількості нових випадків захворювання, однак динаміка зростання пригальмувалася.

«Ці показники дозволяють сказати, що у нас немає необхідності вводити тотальний карантин до кінця грудня, адже наша медична система витримує», – наголосив Максим Степанов.

Читайте також: Чи буде курсувати транспорт під час локдауну

Нагадаємо, раніше в уряді казали, що локдаун в Україні діятиме з 23 грудня по 15 січня.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!