Мінрегіон пропонує позбавляти сертифікатів проектантів за порушення норм доступності для людей з інвалідністю

173 0
Також планують на постійній основі визначати рейтинги доступності регіонів.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Мінрегіон пропонує розробити механізм позбавлення сертифікації проектні, експертні організації та сертифікованих фахівців за порушення норм доступності для людей з інвалідністю при проектуванні і будівництві будівель і споруд. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

«Потрібно запровадити статистику порушень норм доступності в Україні. Але, коли є чисельні порушення, а покарання за це немає, то вони будуть продовжуватися й надалі. Це факт. Тому треба посилювати контроль і навіть скасовувати сертифікацію тих спеціалістів, що такі порушення допускають. Мова йде і про експертні організації, які проводять експертизу проектної документації на будівництво, і про проектантів, які її розробляють», — сказав він.

За словами Парцхаладзе, Мінрегіон також планує на постійній основі визначати рейтинги доступності регіонів, розробивши відповідну методику проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.

«Доки у регіонах немає систематичної роботи у створенні безбар’єрного простору, доти більшість об’єктів залишатиметься недоступними для людей з інвалідністю. Ми хочемо розробити методику проведення моніторингу та оцінки доступності на місцях і відповідно до цього визначати лідерів та аутсайдерів серед регіонів. Це буде додатковий стимул для них», — говорить заступник міністра.

В лютому Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 6536 щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд. Проект закону пропонує підвищити штрафи за порушення законодавства під час планування і забудови територій, у тому числі, щодо створення безбар’єрного простору. Крім того передбачається, що громадські об’єднання людей з інвалідністю будуть здійснювати контроль за дотриманням будівельних норм і стандартів як позаштатні інспектори при органах державного архітектурно-будівельного контролю.

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар