Мін’юст пропонує виплачувати компенсації жертвам насильницьких злочинів

350 0
Право отримати допомогу, як психологічну, так і матеріальну, матимуть також і родичі загиблої унаслідок злочину особи.
Фото: Zmina

Фото: Zmina

В уряді планують виплачувати жертвам насильницьких злочинів зі спеціального Фонду відшкодування шкоди потерпілим від тисячі гривень. Суму визначатимуть окремо за кожен вид злочину. Про це в ефірі телеканалу для окупованих територій «Дом» повідомив заступник міністра юстиції Олександр Банчук.

Він розповів, що у законопроєкті, який розробив Мін’юст, постраждалі від насильницьких злочинів, отримуватимуть компенсацію від держави. Гроші хочуть стягувати зі злочинця. За кожен вид злочину і заподіяну шкоду визначатиметься сума компенсації потерпілому, але щонайменше тисяча гривень.

«Зараз закон передбачає мінімум, який будуть встановлювати. Але, залежно від можливостей і наповнення Фонду відшкодування шкоди потерпілим, закон прямо передбачає, що уряд за кожен вид злочину і за вид заподіяної шкоди визначатиме суму компенсації. Це не реєстр, це буде список. Виходячи з того, від якої дії і якої шкоди особі завдано, вона матиме право на це відшкодування», — зазначив Банчук.

Читайте також: Розголос - шанс до покарання насилля. Історія 12-річного хлопчика у Львові

Компенсацію планують виплачувати через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для цього уряд збирається створити спеціальний Фонд відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких злочинів.

Так, потерпілі з копією висновку судмедекспертизи та копією інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо порушеного провадження зможуть звернутися до відповідного центру або Бюро правової допомоги, які підпорядковуються Мін’юсту.

Право отримати допомогу, як психологічну, так і матеріальну, матимуть також і родичі загиблої унаслідок злочину особи.


...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!