На Буковині оголосили штормове попередження

4385 0
Сьогодні очікуються грози, в окремих районах сильні дощі та град.

Управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Чернівецькій області попереджає про різке погіршення погоди вдень 1 серпня на території західних областей України. За даними Укргідрометцентру, сьогодні очікуються грози, в окремих районах сильні дощі, град та шквали 15-20 м/с. 

Як поводитись у грозу:

Якщо ви опинилися в грозу на відкритій місцевості і не маєте можливості сховатися в будівлі або машині, то відходьте подалі від дерев і високих будівель. Уникайте пагорбів й інших височин. Перебувати під групою з кількох дерев більш безпечно, ніж на відкритій місцевості. Якщо поблизу є канава, ховайтеся в ній. 

Щоб знизити ризик під час грози на відкритій місцевості, не можна ховатися під високі дерева, особливо самотні. Найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі.

Тим, кого гроза застала на відкритому просторі, радять присісти в яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею. Не лягайте на землю, тим самим збільшуючи площу ураження розрядом. Краще сісти, злегка нахиливши голову, щоб вона не була вище предметів, які знаходяться поряд. 

Ті, кому потрібно перечекати грозу у населеному пункті, рятувальники рекомендують таке:

Не ховайтеся в невеликих спорудах, хатинах, будинках, наметах, тим більше серед острівців дерев. Не потрібно бігти. Якщо вас двоє, троє чи більше - не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, бо розряд, як відомо, протікає через контакт людських тіл. 

В укритті людям радять поставити ноги разом, тим самим звузивши площу можливого ураження розрядом.

Негайно позбудьтеся всіх металевих предметів, які є на вас чи при вас.

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар