П'ять фактів про український прапор

208 0
23 cерпня в Україні відзначають День державного прапора.

1. За Конституцією України український прапор — синьо-жовтий. Але в 1918-му році Центральна рада на чолі з першим президентом України Михайлом Грушевським затвердила жовто-синій прапор. Навіть після остаточного затвердження кольорів в 1991 тривали суперечки про те, яким має бути прапор — синьо-жовтим чи жовто-синім.

2. У позаминулому столітті синьо-жовтий прапор вже встиг стати національним. У 1848 році українці Галичини використовували синьо-жовтий прапор як національний.

Читайте також: Як святкуватимуть День прапора та День незалежності у Чернівцях

3. Найдавніші українські прапорні полотнища були трикутно-клинової форм.

4. Офіційно затвердили синьо-жовтий стяг як державний символ України лише 28 січня 1992 року.

5. Українці святкують День прапора 23 серпня. Та роблять це помилково, кажуть історики та депутати перших скликань. Цю дату тодішній президент Леонід Кучма обрав, ні з ким не порадившись, а його наступник Віктор Ющенко додав до святкування ще й урочисту церемонію підняття стяга над офіційними установами. Насправді ж 23 серпня 1991 року в історії України не відбулось жодної знакової події, пов’язаної з синьо-жовтим двоколором. 

Вам буде цікаво: Програма фестивалю на горі Томнатик

Те, що 23 серпня 1991 року після провалу путчу в Москві група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Рада – помилкова теза. Насправді український прапор до зали занесли ввечері 24 серпня 1991 року, одразу після проголошення Акту незалежності України. Про це, зокрема, свідчить стенограма засідання.


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар