До якого віку розвивальні YouTube-відео не додають знань дітям. Дослідження

247 0
Відео можуть зайняти маленьку дитину і розважити її, але не навчити чомусь новому.
yandex.ru

yandex.ru

Індійські вчені дійшли такого висновку, дослідивши вплив YouTube-відео на розвиток дитини у віці від півроку до двох років. Дослідження опублікували в журналі Acta Paediatrica, - передає hromadske.ua.

Як зазначають вчені, інтелектуальний розвиток дитини починається в самому ранньому віці. Наприклад, до півроку немовлята вже вміють встановлювати семантичні зв’язки між відомими словами та запам’ятовувати нові, а до року вже починають активно їх використовувати.

Зокрема, важливу роль в ефективному розвитку в цьому віці грає щоденна діяльність дітей: ігри, спілкування з батьками або читання.

Останніми роками батьки для навчання дітей також використовують гаджети: наприклад, вчать їх грати в спеціальні розвивальні ігри або просто показують їм відеоролики.

Ефективність такого методу навчання немовлят перевірили вчені з Технологічного інституту Нетеджі Сабхас (Нью-Делі) за участю Савіти Ядав. У їх дослідженні взяли участь 55 дітей: на момент початку спостережень кожному з них було близько півроку.

Вам буде цікаво: Як заохотити дитину вести активний спосіб життя. Шпаргалка для батьків

Спостереження проводили чотири рази — коли дітям було півроку, рік, півтора і два. Під час них вивчали, як добре діти вміють користуватися гаджетами. Як вони поводяться, коли дивляться відео, чи можуть впізнавати окремих людей на відео та якому контенту вони віддають перевагу.

Висновки такі: до року більшість учасників навчилися впізнавати на відео своїх родичів, а ще через півроку — самих себе. Також більшість дітей навчилися натискати кнопки, при цьому точно не розуміючи їх призначення: навички управління смартфоном не з’явилися у них і у два роки. Близько половини дітей до двох років навчилися розрізняти на відео людей, яких не бачили в реальному житті.

До дворічного віку навчальний ефект відео виявився доволі обмеженим: діти запам’ятовували нові слова, вимовлені на відео, тільки після повторення їх батьками. Крім того, вчені відзначили, що немовлята віддавали перевагу барвистій рекламі, відео з іграшками та повітряними кульками, а також з кількома танцюристами.

Результати такі: перегляд відео немовлятами у віці до двох років — не найефективніший спосіб навчання, проте може розважити або зайняти дитину. Дослідження проводилося в Індії, тож не можна однозначно стверджувати, що в інших культурах відеоролики діятимуть так само.

 

 

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар