«Це основа демократії!». Василь Продан про голосування проти мера та вирішення нагальних питань

847 0
Мера не обирають безальтернативно на п'ять років. Якщо він не впорався – треба усунути. Так вважає в.о. міського голови Василь Продан. Говоримо про те, хто має оцінювати, впорався мер чи ні, та про ситуацію в місті.
Фото: Чернівецький промінь

Фото: Чернівецький промінь

Вчора на сесії було багато розмов про те, що варто винести питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради. Чи готові ви піти з посади, щоб не дестабілізувати ситуацію?

Якби в місті була стабільна ситуація, гарні дороги, порядок зі школами та садочками, звичайно, міського голову би не усували. З ким не розмовляю – всі говорять про проблеми, проблеми, проблеми. Купа проблем приховувалась. Зараз будемо додавати 5, 5 мільйонів водоканалу. Неправильно нараховували зарплатню, тепер треба перерахувати.

Тобто, ви плануєте посідати цю посаду?

Розумієте, це рішення приймають депутати. Якщо 22 депутати вирішать, що хтось інший буде краще керуватися інтересами громади, то я не буду триматись за цю посаду. Я не сприймаюсь це, як щось особисте: я маю тут сидіти і все. Я був успішною людиною і до цього. Зараз треба організувати життя міста. Якщо це зможу зробити я, отже, треба щоби я залишався.

Читайте також: Мер передає печатку. Що далі

Якщо брати до уваги кількість голосів, поданих за міського голову та кількість голосів за депутатів, які його усунили, чи демократичним є рішення про його усунення, на вашу думку?

Це основа демократії! Мера не обирають безальтернативно на п’ять років. Якщо ти не впорався, тебе треба зняти. Нема змісту чекати, поки спливе твій термін.

А хто має оцінювати, чи впорався?

Депутати. Ми здійснили процедуру, передбачену законом. Чому демократичним є закон про імпічмент Президента? Це такий самий імпічмент, тільки на рівні місцевого самоврядування. Ніхто тут не є царем.

Чи не було правильнішим піти на перевибори – і мера, і ради?

У чому була непродуктивність ради? У нас просто 80% ефіру на телебаченні займає міський голова та його думка. Тому складається враження, що нібито винні депутати. Він і про минулу раду казав, що вона недемократична. Жодна його прес-конференція не пройшла без звинувачень депутатів.

Вам буде цікаво: Як депутати можуть усунути мера та чому це ще нічого не означає

А обґрунтування були достатніми для усунення?

Ми можемо позбавити повноважень за порушення закону або за бездіяльність. Секретаря виконкому немає майже три роки. Заступників мер не вносив. Були прямі порушення, коли він звільняв людей з посади, а потім після оскарження рішення не поновлював їх. Це знущання над людиною. Якщо суд каже поновити, ти маєш поновити.

Тобто, якщо суд поновить міського голову, ви визнаєте це рішення?

Хай працює. Це не треба сприймати як особисті відносини. Ми будемо робити свою роботу. Я казав і раніше, що хочу з ним співпрацювати. А він каже, що ми всі регіонали. Так було і з попередньою радою.

Чи переконували ви депутатів «Батьківщини» або «Свободи» голосувати так чи інакше, чи спілкувалися з ними про це?

Я вас запевняю, що і депутати з БПП та Народного фронту були за відставку. Вони не можуть сказати. Чому їм не дали взяти бюлетені? Щоб проконтролювати, що не проголосують.

Я не знав, чим завершиться голосування. Ви бачили, в якій напрузі всі перебували?

Ті депутати, голосування яких було важко передбачити, до прикладу, з «Батьківщини», можуть мати амбіції отримати посади за нового розкладу у міській раді. Можливо, вони проголосували через це?

Кожен приймав своє рішення. Я вас запевняю, що це розслідування по квартирі Каспрука, яке з’явилось, схилило багатьох проголосувати за.

Тобто, вони не очікують зараз від вас преференцій?

Ні.

Які нагальні питання є зараз в місті?

Звичайно, підготовка до зими. Навести порядок в управлінні освіти до початку навчального року. Ще, звичайно, транспорт.

Дивіться, Каспрук відмінив 11-й та 12-й маршрути через особистий конфлікт з перевізником Миколою Альботою. Це були зручні і комфортні маршрути.

Звичайно, має залишитися тільки електротранспорт. Треба збільшувати тролейбусних парк, набирати водіїв, щоб прибрати маршрутки з центру міста.

 

Христина Гаврилюк

Повна републікація тексту без згоди редакції або його часткове відтворення без покликання на оригінальний матеріал забороняється і вважається порушенням авторських прав.

 

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар