У Чернівцях обговорили доцільність створення наглядових рад на КП. Що планують змінити

267 0
Всі поправки учасників публічної консультації передадуть ініціаторам створення наглядових рад.

Громадська організація «Центр UA» ініціювала публічну консультацію, де обговорили проект рішення створення наглядових рад на комунальних підприємтсвах. 

Керівники комунальних підприємств, члени громадських наглядових рад, та громадські діячі внесли свої пропозиції та поправки, які передадуть авторам проекту рішення депутатам Богдану Ковалюку та Віталію Гавришу.

Учасники вносили зауваження щодо складу наглядової ради. Юристка та громадська діячка Татяна Шепелько внесла пропозицію доповнити пункт про обмеження щодо відбору у наглядову раду помічників депутатів.

Також учасники вносили зауваження щодо відсутності вимог до кандидата в члени наглядової ради та потенційний тиск на керівника комунального підприємства. Вирішили доповнити пункт про вищу освіту кандидата в наглядові ради спеціалізацією, зокрема, економічною, юридичною або технічною.

На думку ініціаторів створення наглядових рад та депутатів Богдана Ковалюка та Віталія Гавриша, такі уточнення щодо освіти кандидатів обмежують молодих кандидатів, які є успішними менеджерами, здатних приймати креативні рішення.

Читайте такожДепутатський контроль. Чи потрібні комунальним підприємcтвам наглядові ради

Під час консультації обговорили й корупційні ризики після утворення наглядових рад. Координатор Центру компетенцій ProZorroро Микола Проданюк прокоментував можливу участь наглядових рад у проведеннях тендерних закупівель.

«Наглядова рада має вирішувати доцільно чи не доцільно закупляти, наприклад, машину. Це стратегічне питання. Але втручатись у написання технічних характеристик, умов договору, наглядова рада не може. На комунальних підприємствах є тендерні комітети, які мають цим займатись», – каже він. 

«Подібні обговорення актуальних для міста тем дають можливість глянути на питання з різних перспектив. У такий спосіб й забезпечується можливість появи потрібного, зрозумілого та прозорого рішення. Сподіваюсь, що пропозиції, які прозвучали від громадськості та директорів комунальних підприємств також будуть враховані ініціаторами вже наявного проекту рішення», – каже організаторка, регіональна координаторка «Центр UA» Ольга Обершт.

Олена Дуняк
Фото авторки

 

 

 

 Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар