Депутати розглядатимуть питання про створення Наглядових рад комунальних підприємств. Навіщо

250 0
Наглядові ради створюють, щоб покращити управління комунальним майном та знизити корупційні ризики.
Molbuk

Molbuk

Депутат міської ради Віталій Гавриш вніс проект рішення «Про Наглядові ради комунальних підприємств» на наступну сесію міської ради. У проекті вказана пропозиція затвердити виключну компетенцію Наглядової ради комунального підприємства.

У коментарі «Твоє місто. Чернівці» Віталій Гавриш сказав, що створити наглядові ради вимагає законодавство.

Наглядові ради будуть доцільними на великих підприємствах з великим штатом працівників. Треба чітко прописати їхні функції, щоб вони були дійсно дорадчим ограном, і їхні повноваження не пересікалися з керівниками підприємств, – каже він.

У квітні 2017 року Чернівецька міськрада ухвалила рішення «Про Наглядові ради комунальних підприємств», проте екс-міський голова Олексій Каспрук наклав вето через ряд порушень. Депутат Віталій Гавриш каже, що даний проект рішення, який він зареєстрував приведений у відповідність до законодавства.

Олексій Каспрук не був проти створення Наглядових рад, але він стверджував, що за попереднім проектом, був відсутній баланс сил: рада призначала Наглядову раду, яка призначаля керівника, який в свою чергу, підзвітний раді. Тобто не було контролю зі сторони громадського сектору та міського голови.

Нагадаємо, що минулого року був ухвалений Закон України 1405, яким передбачено створення наглядових рад при комунальних підприємствах.

Наглядові ради за функціями є саме органом управління, а отже найбільш доленосні рішення стосовно підприємства приймаються за участю них. Саме Наглядова Рада, у разі її створення, контролює і спрямовує діяльність керівника підприємства.

Наглядові ради створюються, щоб покращити управління комунальним майном та знизити корупційні ризики. Їх створення відповідає стандартам корпоративного управління Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар