У Міністерстві фінансів кажуть, що в Україні забагато вчителів

2735 0
Із 1 вересня підвищення заробітної плати вчителям не буде.

В Україні налічують 36 тисяч зайвих вчителів, тому їх кількість потрібно оптимізувати і таким чином збільшити зарплату тим, які залишаться працювати. Про це в інтерв’ю «Главком» сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Зокрема, він каже, що кількість учнів з 90-х років зменшилася вдвічі, а вчителів – ні. Зараз у школах забагато пенсіонерів через те, що в них низька пенсія. Оптимізацію української освіти він вбачає у звільнені педагогів похилого віку, аби дати можливість виплачувати молодим спеціалістам більшу зарплату.

Заступник міністра фінансів каже, що також потрібно оптимізувати мережу шкіл в Україну. Однак, чіткого її плану у Романа Єрмоличева немає, тому що кожний район, місто та ОТГ – специфічні. Для прикладу, школи у гірській місцевості, де дітям необхідно щодня проходити 2-3 км, щоб дійти до учбового закладу.

«Як там оптимізувати мережу? Там не можна зробити дороги, не можна запустити шкільний автобус. А є, наприклад, Чернігівщина, де село від села розташоване на 50 км. Можна оптимізувати тут? Ти ж не будеш возити дітей за 50 км», – продовжує заступник міністра фінансів.

Також Роман Єрмоличев каже, що з першого вересня підвищення заробітної плати вчителям не буде, оскільки в Україні бюджетний і навчальний роки не збігаються.

«Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться: ні в зарплатах, ні в чому, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо буде прийняте рішення про підвищення мінімальних зарплат, це буде комплексне рішення, яке торкнеться всіх бюджетників, у тому числі вчителів», – каже чиновник.

Читайте також: У МОН запевняють, що 1 вересня діти підуть у школу

Нагадаємо, що 25 червся 2020 року Кабінет Міністрів України призначив ректора Чернігівського технологічного університету, ексрегіонала Сергія Шкарлета в. о. міністра освіти та науки України. При цьому профільний парламентський комітет напередодні обрання не підтримав його кандидатуру.

Представники освітньої галузі виходили на протест під Верховну Раду проти призначення Шкарлета.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!