Як перевірити ліки на підробку. Пояснюємо

108 0
У МОЗ рекомендують дотримуватися простих правил, які допоможуть відрізнити якісні ліки від підробки.
ТСН

ТСН

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2017, майже кожен десятий медикамент у країнах із низьким та середнім рівнем прибутку є некондиційним чи фальсифікованим. Відповідну інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднила очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

Попри державний контроль якості лікарських засобів, що перебувають у обігу, у МОЗ не виключають можливість підробки ліків, тому рекомендують інструкцію з перевірки якості ліків.

Перевіряйте аптеку

Купуйте ліки в спеціально визначених для цього місцях — аптечних закладах. Не купуйте ліки в кіосках, підземних переходах, в інтернеті (де не вказано контактну інформацію та адресу аптеки) чи у приватних осіб. У кожної аптеки має бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, інформацію про яку можна знайти в куточку споживача. Якщо її немає — запитайте у провізора. Адреса аптеки, вказана в ліцензії, має обов’язково співпадати з фактичною.

Уважно оглядайте цілісність упаковки

Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим’ята. Кожний лікарський засіб має переважно дві упаковки: первинну та вторинну: первинна упаковка (блістер із фольги, ампула, флакон та ін.) безпосередньо контактує з лікарським засобом; вторинна упаковка (найчастіше картонна коробка) захищає первинне пакування. Завжди звіряйте інформацію на обох упаковках, вона має бути ідентичною.

Зверніть увагу на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.

Крім цього, перевірити наявність державної реєстрації препарату у Держреєстрі лікарських засобів можна за посиланням.

Офіційну інформацію про виявлені фальсифіковані та не якісні лікарські засоби регулярно розміщують на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Ще один ресурс, який допоможе перевіряти ліки — додаток Ліки Контроль, де можна знайти інструкції для лікарських препаратів та знайти зареєстровані аналоги лікарських препаратів.


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар