Як правильно підготуватись до відпустки з дитиною

211 0
Яка особлива підготовка потрібна та що не забути взяти – пише «Твоє місто».
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Чи потрібна особлива підготовка перед відпусткою?

«Особливої підготовки напередодні поїздки не потребується. Варто брати до уваги тільки вік дитини. Якщо їй ще немає року, то порадьтесь із сімейним лікарем, який знає вашу історію, стан здоров’я вашої дитини і розуміє, чи варто на цей момент їхати, чи краще перенести від’їзд на інший час», – розповідає лікарка-педіатр Христина Салюк. Зазвичай, малюки до року є ще не від усього провакциновані та захищені, а за кордоном дитина може стикнутись із багатьма інфекційними хворобами, що може мати важкі й неприємні наслідки. Старші діти є вже більш захищеними, а їх організм – сильнішим, тому їм безпечніше відвідувати екзотичні країни. «Якоїсь особливої підготовки не потрібно. Це питання виникає через психологічне нагнітання батьків. Адже організм дитини – це досить міцна і розумна структура, тому все має пройти добре», – додає вона.

Діти до року прекрасно переносять перельоти, особливо якщо перебувають на грудному вигодовуванні. Звісно, трапляються індивідуальні реакції (нудота, закладені вуха), але вони короткотривалі. Варто брати до уваги тих дітей, які мають певні патології різних систем органів (зокрема, серцево-судинної, нервової та дихальної). Але сімейний лікар підкаже, чи варто дитині в такому разі летіти, чи краще скористатися іншим видом транспорту.

Як полегшити акліматизацію

Потрібно пам’ятати, що різка зміна клімату, температури часто призводить до обезводнення, тому варто забезпечити водний режим звичайною водою, компотами або спеціальними розчинами, які компенсують дефіцит води й необхідних іонів.

«Акліматизація може супроводжуватися нудотою та іншими розладами травлення, обезводненням, запамороченням, погіршенням загального стану подорожуючого. Зміна якості води, їжі та кліматичних умов – це основні компоненти, на які слід звертати увагу», – говорить лікарка-педіатр Христина Салюк.

Чи правда, що на морі зміцнюється імунітет?

«Імунітет буває вроджений і набутий, який ми отримуємо з вакцинаціями та перенесеними інфекційними захворюваннями. Оце і все, що стосується імунітету. Жодні імуностимулятори не діють на нього, клімат та погода – теж, – пояснює лікарка. – Європейцями доведено, що на імунітет можуть діяти максимальні дози вітаміну С (для кожного віку є свої). Якщо цю дозу вживати раз на півроку, тоді можна очікувати імуностимулюючий ефект, тобто ми стаємо менш чутливими до різноманітних ГРВІ, ось і все. Клімат же, подорожі, море, відвідування соснових лісів більше впливають на психологічний стан людини, чим і покращують її самопочуття. Але до імунітету це жодного стосунку не має».

Скільки часу можна проводити на сонці

Найоптимальніше на сонці перебувати з 6:00 до 10:00, потім йти відпочивати у тінь, і повертатися під сонячні промені вже після 16:00. Після кожного відвідування водойм обов’язково змащувати шкіру дитини сонцезахисним кремом (із SPF фільтром не менше 50-ти). Але є принциповий момент: дітям до 3 років під відкритими сонячними променями можна перебувати не більше 3-5 хвилин на день і, звісно, з прикритою головою (кепка, панамка, шапочка повинні бути з легкої, несинтетичної тканини, світлого кольору). Цей час можна починати збільшувати (з кроком в одну хвилину) лише після повної акліматизації – через 2 тижні. Тільки з таким режимом перебування на сонці маленької дитинки буде безпечним.

Які медикаменти варто брати зі собою у подорож з дитиною

Є багато препаратів, які можна брати із собою, вони дозволені для ввозу в більшість країн – це так звана загальна рецептурна група, з якою можна подорожувати. У кожній аптечці туриста повинні бути ліки від кишкових інфекцій, ГРВІ, проти алергічних проявів та засоби для зниження температури (вони ж застосовуються для знеболення).

Щодо решти ліків, слід проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем. А от від препаратів від закачування краще утриматися, адже вони можуть викликати небажані побічні дії.

Оксана Матійків

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар