Як у Чернівцях зараховуватимуть до перших класів представників національних меншин

381 0
Чернівецькі школи із вивченням мов національних меншин першочергово зараховуватимуть представників цих меншин.
Фото - vp.donetsk.ua

Фото - vp.donetsk.ua

Наступними зараховуватимуть дітей, які проживають у закріпленому за школою мікрорайоні та братів та сестер школярів, що вже отримують освіту у школі з вивченням мов національних меншин. Про це йдеться в Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

«Зараз ми формуємо списки до зарахування, їх у нас декілька: діти із єврейським корінням, брати і сестри тих, хто уже в нас навчається, перелік дітей із територій обслуговування та список всіх охочих. Ми набираємо тільки один клас. Ми маємо право першочергово набирати дітей з єврейської громади. Щодо дітей із закріплених територій, міське управління освіти пішло нам на зустріч і всі школи з вивченням мов національних меншин ділять мікрорайон із іншими навчальними закладом. Ми, наприклад ділимо територію обслуговування із ЗОШ №14, тому батьки, які не хочуть вивчати іврит мають альтернативу», – розповіла директорка школи №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента Людвига Цуркан.

За словами начальника управління освіти ЧМР Сергія Мартинюка, проблем із зарахуванням представників національних меншин у Чернівцях не буде.

«Практика показує, що три румуномовні школи, які у нас є, заповнені навіть не на 50%, тому проблеми, що дитина проживає десь далеко, а хоче навчатись в такій школі, немає», – каже він.

Згідно з порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти, зарахування дітей до 1 класу на вільні місця (у разі їх наявності) відбуватиметься шляхом жеребкування.  

Олена Дуняк


 Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар